Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego

 


 

 

 

Zbiór druków do pobrania

 

Zbiór ogłoszeń i zarządzeń

 

Wykaz telefonów w Urzędzie Miejskim

 

 

 

Dodano: 30 października 2009 r.

 

PISZĄ O NAS: MIASTO CHCE ZAROBIĆ NA.. PODGLĄDANIU PRZYRODY

 

Jeśli nie zrobimy zdecydowanego kroku do przodu, zostaniemy w tyle - uznali samorządowcy i zaprojektowali park "Zoom Natury". Jeśli go wybudują, będą mieli atrakcję turystyczną na skalę, co najmniej krajową. Zoom Natury" - tak ma się nazywać sztandarowa i najważniejsza w najbliższych latach inwestycja w Janowie Lubelskim. Będzie to kompleks wypoczynkowo-edukacyjny, który ma przybliżać mieszkańcom i turystom skarby natury, w tym Lasy Janowskie. Szacowany koszt - 22 mln zł. Pomysł wzorowany jest na przynoszącym zyski i rozgłos Jura Parku w Bałtowie koło Ostrowca Świętokrzyskiego.

- Od kilku lat pracujemy nad tym projektem - mówi Krzysztof Kołtyś, burmistrz Janowa Lubelskiego. - Chodzi nam o wzmocnienie potencjału turystycznego i usługowego miasta. Mówiąc krótko - o jego rozwój i stworzenie wielu nowych miejsc pracy. Przykłady innych pokazują, że te miasta, które mają rozwinięty rynek usług lepiej radzą sobie w kryzysie.

Park "Zoom Natury" obejmuje tereny nad zalewem, około 10 hektarów. Jest projektowany z myślą o rodzinach z dziećmi i zielonych szkołach. Ma przyjmować gości przez dziewięć miesięcy w roku. Dominować tam będą materiały naturalne i ekologiczne, jak drewno i kamień. Rowerzyści i rolkarze dostaną do dyspozycji specjalną nawierzchnię asfaltową w kolorze piasku. Jest ona bardziej plastyczna i lepiej nadaje się do jazdy.

To nie wszystko. Park będzie oferował gościom salony tematyczne z ogromnymi soczewkami, przez które będzie można dojrzeć elementy natury niewidoczne gołym okiem. Będą też tarasy widokowe, fontanny, a także duże kąpielisko. Miłośnicy mocnych wrażeń będą mogli skorzystać z parku linowego z kilkoma rodzajami tras wspinaczkowych.

- Od lat stawiamy na turystykę - podkreśla Beata Staszewska z Referatu Promocji Urzędu Miasta. - "Zoom Natury" to nasz nowatorski produkt. I dość trudny do zrealizowania, bo to nie jest czysto samorządowa inwestycja, jak budowa drogi czy chodnika. Ale jeśli się nam uda, to uczynimy z Janowa Lubelskiego miasto rozpoznawalne w całej Polsce.

Projekt parku jest już gotowy. Samorządowcy mówią, że teraz najważniejsze jest, by zdobyć na jego realizację pieniądze z funduszy europejskich.

Fabian Plapis

Dziennik Wschodni

 


Dodano: 30 października 2009 r.

 


Pogoda dla Janowa Lubelskiego na dzisiaj

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 

Wszystko o gminnej lidze piłki halowej, tabele, wyniki itp.


Strona internetowa MOSiR

 

Strona Festiwalu Filmowego FARTUrząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski,  tel: +48 15 87-24-330, fax: +48 15 87-24-670. e-mail: janowlub_m@woi.lublin.pl

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Internet Explorer, Mozilla Firefox oraz Opera, wymagana rozdzielczość obrazu min. 1024 x 768

(C) COPYRIGHT 2009 URZĄD MIEJSKI JANÓW LUBELSKI