Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego

 


 

 

 

Zbiór druków do pobrania

 

Zbiór ogłoszeń i zarządzeń

 

Wykaz telefonów w Urzędzie Miejskim

 

 

 

Dodano: 7 października 2009 r.

 

ANGLOSASKI GEST...

 

Nieobyczajnego wybryku dopuszcza się także ten, kto w miejscu publicznym wykonuje obelżywy gest.

25-letnia kobieta siedziała za kierownicą fiata. Kiedy wymijała jadących radiowozem policjantów, pokazała im prawą ręką przez szybę charakterystyczny gest z wyprostowanym środkowym palcem, tzw. fuck you. Sytuacja trwała 3 - 4 sekundy. Funkcjonariusze zawrócili, zatrzymali ją na jednym z parkingów i wylegitymowali.

Policja postawiła jej zarzut, że wybrykiem zakłóciła porządek publiczny w ten sposób, że "w kierunku umundurowanych policjantów poruszających się w oznakowanym radiowozie wykonała obelżywy w odczuciu społecznym gest w postaci skierowania wyprostowanego palca środkowego prawej ręki przy jednoczesnym zaciśnięciu palców prawej dłoni", tj. o czyn z art. 51 § 1 kodeksu wykroczeń. Sąd Rejonowy w Janowie Lubelskim dał wiarę policjantom, zmienił jednak kwalifikacje czynu z wykroczenia przeciwko porządkowi i spokojowi publicznemu (art. 51 § 1) na wykroczenie przeciwko obyczajowości publicznej (art. 140 ). Uznał, że kobieta dopuściła się tzw. nieobyczajnego wybryku, czyli zachowania, którego w konkretnych okolicznościach, miejscu i otoczeniu ze względu na przyjęte zwyczajowo normy współżycia społecznego nie należało się spodziewać, a które budzi w odczuciu społecznym gniew lub oburzenie. Zdaniem sądu, zapożyczony z kultury anglosaskiej gest "fuck you" pokazany w miejscu publicznym miał znieważyć policjantów.

Sąd wymierzył kobiecie miesiąc ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonywania nieodpłatnie pracy społecznie użytecznej w wymiarze 20 godzin. Wyrok utrzymał w mocy SO w Zamościu (sygn. II WAZ 81/09).

Źródło: Rzeczpospolita

 


Dodano: 7 października 2009 r.

 


Pogoda dla Janowa Lubelskiego na dzisiaj

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 

Wszystko o gminnej lidze piłki halowej, tabele, wyniki itp.


Strona internetowa MOSiR

 

Strona Festiwalu Filmowego FART



Urząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski,  tel: +48 15 87-24-330, fax: +48 15 87-24-670. e-mail: janowlub_m@woi.lublin.pl

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Internet Explorer, Mozilla Firefox oraz Opera, wymagana rozdzielczość obrazu min. 1024 x 768

(C) COPYRIGHT 2009 URZĄD MIEJSKI JANÓW LUBELSKI