Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego

 


 

 

 

Zbiór druków do pobrania

 

Zbiór ogłoszeń i zarządzeń

 

Wykaz telefonów w Urzędzie Miejskim

 

 

 

Dodano: 22 września 2008 r.

 

SUKCES UCZNIÓW Z ŁĄŻKA

 

17- 19 września 2009 r. w Ropience odbywała się IX sesja szkół im. Ignacego Łukasiewicza. W sesji uczestniczyły 24 delegacje z całej Polski, wśród nich oczywiście przedstawiciele szkoły w Łążku, ze względu na wspólnego patrona. Z Łążka na zjazd pojechały dwie uczennice z kl. VI –Agata Pałka i Wiktoria Martyna oraz Jakub Powęska z kl. V. Opiekunem grupy była pani Bożena Pałka.

Program trzydniowego zjazdu był bardzo ciekawy. Całość rozpoczęła się od prezentacji szkół, następnie konkurs wiedzy o działalności Łukasiewicza oraz atrakcyjny wyjazd turystyczny do Ustrzyk Dolnych i nad Solinę – uroku dodawała słoneczna pogoda w dniu wycieczki w Bieszczady, co było bardzo istotne.

W wyznaczonych przerwach dzieci miały ognisko, dyskoteki, wspólne rozgrywki. Pozwoliło to na zawarcie nowych znajomości z kolegami w podobnym wieku.

W prezentacji szkoły dzieci z Łążka podkreśliły własne osiągnięcia, wyniki edukacyjne oraz piękną lokalizację miejscowości wśród Lasów Janowskich. Uczestnicy spotkania zachwycali się prezentowanymi widokami i zapowiedzieli wizytę w tak urokliwych zakątkach. Największym sukcesem uczniów było zajęcie III miejsca w konkursie „Ignacy Łukasiewicz - życie i działalność”. W nagrodę dzieci otrzymały upominki, dyplom oraz certyfikat udziału dla szkoły.

Dyplomy wręczał sekretarz generalny Stowarzyszenia Naukowo - Technicznego Inżynierów i Techników Przemysłu Naftowego i Gazowniczego dr inż. Stanisław Szafran. Właśnie to Stowarzyszenie było głównym organizatorem spotkania.

Dla naszych dzieci tak wysoki wynik w konkursie to olbrzymia radość, wyraziły ją szczególnie w momencie odczytania wyników. Początkowo wydawało im się, iż przy takiej liczbie uczestników nie mają co liczyć na sukces, a jednak. Osiągnięcie to sprawiło radość samym dzieciom, nauczycielom oraz podniosło rangę szkoły w środowisku lokalnym. Mała szkoła – nie znaczy gorsza!

Tekst i foto: Bożena Pałka


Dodano: 22 września 2008 r.

 


Pogoda dla Janowa Lubelskiego na dzisiaj

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 

Wszystko o gminnej lidze piłki halowej, tabele, wyniki itp.


Strona internetowa MOSiR

 

Strona Festiwalu Filmowego FARTUrząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski,  tel: +48 15 87-24-330, fax: +48 15 87-24-670. e-mail: janowlub_m@woi.lublin.pl

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Internet Explorer, Mozilla Firefox oraz Opera, wymagana rozdzielczość obrazu min. 1024 x 768

(C) COPYRIGHT 2009 URZĄD MIEJSKI JANÓW LUBELSKI