Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego

 


 

 

 

Zbiór druków do pobrania

 

Zbiór ogłoszeń i zarządzeń

 

Wykaz telefonów w Urzędzie Miejskim

 

 

 

Dodano: 15 września 2009 r.

 

 

KWAS, MIÓD I KASZANKA

 

Przez weekend w Lublinie królowały smaki wszelakie. Na jarmarku na Starym Mieście kupić można było: miód, pieczywo, wędlinę, piwo, dżem i wiele innych smakołyków. A wszystko za sprawą Europejskiego Festiwalu Smaku. Wczoraj impreza dobiegła końca.

Największym hitem okazała się... kaszanka. Lublinianie i turyści woleli ją od kiełbasy swojskiej czy wiejskiej. - Przywieźliśmy jej ogromne ilości, ale była tak chętnie kupowana, że około godziny 15 wiedzieliśmy, że dla wszystkich nie wystarczy - mówiła Ewa Swacha, ekspedientka na jednym ze stoisk z wędlinami.

Podobnie było z chlebem posmarowanym smalcem. Natomiast w kategorii napoje, największym powodzeniem cieszył się kwas chlebowy i napój miodowy.

Lublinianie tłumnie stawili się na Festiwalu Smaku. Jarmark św. Jacka na Starym Mieście przyciągnął z pewnością kilka tysięcy uczestników. - To świetna okazja do poznania tradycyjnej regionalnej kuchni - mówiła Ewa Leonowicz z Lublina. - Fajne jest to, że mogę przyjść i spróbować takich pyszności, jak np. placki ziemniaczane lub chleb litewski.

Na regionalne potrawy nie narzekał też najsłynniejszy polski kucharz - Robert Makłowicz. Na oczach widzów, w towarzystwie lubelskich kucharzy, upichcił gołąbki z kaszą gryczaną, mięsem mielonym i grzybami.

- Uwielbiam tę potrawę - mówił Makłowicz. A znacie gołąbki owijane w kapustę kiszoną? -pytał. Wszyscy, którzy chcieliby je przyrządzić powinni kisić kapustę w całości. Jeśli nie mają takiej możliwości, powinni przełożyć liście kapusty gotowanej kiszoną. Wszystko pozostawić na kilka dni. Efekt jest niesamowity.

Jeżdżę na takie festiwale po całej Polsce - mówił Karol Żukowski z Łomży. Lubelski ma najfajniejszy klimat!

Ewa Lisek

Kurier Lubelski, 14 września 2009 r.


Dodano: 15 września 2009 r.

 

 


Pogoda dla Janowa Lubelskiego na dzisiaj

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 

Wszystko o gminnej lidze piłki halowej, tabele, wyniki itp.


Strona internetowa MOSiR

 

Strona Festiwalu Filmowego FARTUrząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski,  tel: +48 15 87-24-330, fax: +48 15 87-24-670. e-mail: janowlub_m@woi.lublin.pl

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Internet Explorer, Mozilla Firefox oraz Opera, wymagana rozdzielczość obrazu min. 1024 x 768

(C) COPYRIGHT 2009 URZĄD MIEJSKI JANÓW LUBELSKI