Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego

 


 

 

 

Zbiór druków do pobrania

 

Zbiór ogłoszeń i zarządzeń

 

Wykaz telefonów w Urzędzie Miejskim

 

 

Dodano: 9 września 2009 r. 

 

JANOWIACY W NASUTOWIE

Janowskie Stowarzyszenie Niesienia Pomocy „Humanus”, w ramach projektu „ Klub Integracji Społecznej animatorem lokalnej przedsiębiorczości” realizowanego na zlecenie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, zorganizowało w dniach 25 – 26 sierpnia, dla uczestników Klubu Integracji Społecznej w Janowie Lubelskim wyjazd integracyjno – szkoleniowy do Nasutowa.

Dotychczasowa praktyka pracy w KIS w Janowie Lubelskim, wykazuje, że istnieje potrzeba uatrakcyjniania zajęć i spotkań w Klubie, np. większej ilości wspólnych wyjazdów integracyjnych i plenerowych. Sprzyjają one szybszej integracji grupy, zbliżają uczestników i umacniają relacje między nimi, co może w przyszłości zaowocować, a co jest strategicznym celem stowarzyszenia, utworzeniem spółdzielni socjalnej przez członków Klubu Integracji Społecznej z Janowa Lubelskiego. Ponadto wyjazd pozwala uczestnikom także oderwać się im od zwykłej, codziennej, szarej rzeczywistości. Dlatego też JSNP Humanus zdecydowało się zorganizować wyjazd do Nasutowa.

W czasie pobytu w Nasutowie klubowicze spotkali się z przedstawicielkami Gminnego Centrum Aktywizacji Społecznej i Zawodowej z gminy Niemce oraz osobami reprezentującymi nasutowskie przedsiębiorstwo społeczne. W trakcie spotkania zostali zapoznani, przez Panią Grażynę Nowicką Wiceprezesa spółki, z funkcjonowaniem przedsiębiorstwa społecznego „Dom Nasutów” - Nasutowskiego Przedsiębiorstwa Społecznego Sp. z o.o.

Uczestnicy wyjazdu zostali także zapoznani z zasadami tworzenia i prowadzenia gospodarstw agroturystycznych, a także zwiedzili gospodarstwo agroturystyczne prowadzone przez Panią Nowicką w Gminie Niemce.

Ważnym elementem wyjazdu było spotkanie z prezesem zamojskiego stowarzyszenia „Nowa Szansa”, które na terenie lubelszczyzny i części podlasia prowadzi Ośrodek Wsparcia Spółdzielczości Socjalnej. Pan Kazimierz Wojtowicz przedstawił podczas warsztatów pt. „ ABC ekonomii społecznej” zagadnienia związane z samozatrudnieniem w firmie socjalnej, zarządzaniem spółdzielnią socjalną i jej strukturą organizacyjną oraz możliwością otrzymania dofinansowania w postaci grantu z funkcjonujących OWSS. Natomiast w drugim dniu zostały omówione również tematy związane ze wsparciem finansowym nowych spółdzielców z Funduszu Pracy, zasadami rachunkowości w spółdzielniach socjalnych oraz aspekty prawne założenia i rejestracji spółdzielni w Krajowym Rejestrze Sądowym. Celem tych zajęć było przedstawienie i zachęcenie jak najszerszej grupy zainteresowanych, tematyką tworzenia spółdzielni socjalnych.

Wyjazd do Nasutowa posłużył zainteresowaniu klubowiczów przedsiębiorczością społeczną, ale również zintegrowaniu się. Podczas wyjazdu zostały zapewnione także liczne atrakcje. Najciekawszą z nich był przejazd wozem konnym po okolicznym kompleksie leśnym oraz zwiedzanie gospodarstwa jak również kolacja grillowa w czasie, której zaśpiewał regionalny zespół Dysowiacy. Wspólnym śpiewom i zabawom nie było końca.

Dwudniowy pobyt w przepięknym dworku wśród łąk, lasów i śpiewu ptaków z dala od gwaru miasta był dla klubowiczów miejscem odpoczynku, integracji, ale przede wszystkim źródłem wiedzy, która może mieć przeogromny wpływ na dalsze życie zmierzające do samozatrudnienia.

Zarząd JSNP Humanus

 


Dodano: 9 września 2009 r.


Pogoda dla Janowa Lubelskiego na dzisiaj

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 

Wszystko o gminnej lidze piłki halowej, tabele, wyniki itp.


 

Strona Festiwalu Filmowego FARTUrząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski,  tel: +48 15 87-24-330, fax: +48 15 87-24-670. e-mail: janowlub_m@woi.lublin.pl

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Internet Explorer, Mozilla Firefox oraz Opera, wymagana rozdzielczość obrazu min. 1024 x 768

(c) COPYRIGHT 2009 URZĄD MIEJSKI JANÓW LUBELSKI