Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego

 


 

 

 

Zbiór druków do pobrania

 

Zbiór ogłoszeń i zarządzeń

 

Wykaz telefonów w Urzędzie Miejskim

 

 

Dodano: 31 sierpnia 2009 r.

WIĘCEJ ŚWIATŁA...

Muzeum Regionalne w Janowie Lubelskim wzbogaciło się w ostatnim czasie o system profesjonalnego oświetlenia muzealnego. Zastąpi on stare, przeszło dwudziestoletnie oprawy, zainstalowane jeszcze w pierwszych latach istnienia Muzeum. Nowy, oparty na szynoprzewodzie system będzie wyposażony m.in. w reflektory halogenowe o zmiennym kącie strumienia światła, a także będzie pozwalał na formatowanie strumienia do dowolnych kształtów (oświetlenie akcentujące). Pozwoli to na lepsze doświetlenie wystaw i znajdujących się na nich eksponatów. Zakupiony przez Muzeum system oświetlenia posiada wszelkie certyfikaty potwierdzające jego zgodność z normami Unii Europejskiej.

W drodze przeprowadzonego postępowania przetargowego, jako wykonawca wyłoniona została firma Light Art. Sp. z o.o. z siedzibą w Szczecinie. Jest ona jednym z nielicznych w świecie (jedynym w Polsce) producentów specjalistycznego oświetlenia do galerii oraz muzeów. Z oświetlenia tego korzystają liczne muzea i galerie, zarówno w kraju (Muzeum Historyczne Miasta Stołecznego Warszawy, Muzeum Narodowe w Krakowie, Muzeum Niepołomickie - Zamek Królewski, Galeria Narodowa Sztuki Zachęta – Warszawa, Galeria Sztuki Współczesnej - Kraków), jak i za granicą (The Museum of Modern Art - NY, USA, Maison De La Photographie Npdc - France / Lille).

Duży koszt projektu wymusił podzielenie go na dwa etapy. W pierwszym nowy system oświetlenia obejmie 6 z 8 sal ekspozycyjnych Muzeum. W drugim etapie zakupione zostanie oświetlenie do pozostałych dwóch sal oraz korytarza, wykorzystywanego do celów ekspozycyjnych.

Ze względu na prowadzony obecnie remont Muzeum Regionalnego w Janowie Lubelskim, nowe oświetlenie będzie zamontowane dopiero po zakończeniu prac budowlanych.

 

 

zobacz też stronę Muzeum Regionalnego

Źródło: MR w Janowie Lubelskim


Dodano: 31 sierpnia 2009 r.


Pogoda dla Janowa Lubelskiego na dzisiaj

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 

Wszystko o gminnej lidze piłki halowej, tabele, wyniki itp.


 

Strona Festiwalu Filmowego FARTUrząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski,  tel: +48 15 87-24-330, fax: +48 15 87-24-670. e-mail: janowlub_m@woi.lublin.pl

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Internet Explorer, Mozilla Firefox oraz Opera, wymagana rozdzielczość obrazu min. 1024 x 768

(c) COPYRIGHT 2009 URZĄD MIEJSKI JANÓW LUBELSKI