Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego

 


 

 

 

Zbiór druków do pobrania

 

Zbiór ogłoszeń i zarządzeń

 

Wykaz telefonów w Urzędzie Miejskim

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodano: 2 sierpnia 2009 r.

 

JUŻ W DRODZE...

Tegoroczna 27. Piesza Pielgrzymka Ziemi Janowskiej na Jasną Górę ma szczególny, bo dziękczynny charakter. Jest wyrazem podziękowania Maryi za Jej Nawiedzenie w kopii Cudownego Obrazu. Takie też jest hasło obecnej pielgrzymki – „Maryjo, dziękujemy”.

Jak każdego roku 2 sierpnia to dzień wyjścia pielgrzymki. Już od godziny 6-tej rano plac przy Sanktuarium wypełniał się przybywającymi kolejnymi pielgrzymami i oprowadzającymi ich bliskimi osobami. Trwały ostatnie zapisy w sekretariacie i zdawanie bagażu.

Wyjście pielgrzymki poprzedziła, odprawiona przy ołtarzu polowym, uroczysta Msza św. koncelebrowana, której przewodniczył ks. inf. Edmund Markiewicz w obecności 6 kapłanów. On też wygłosił homilię, w której nawiązał do Nawiedzenia Matki Bożej w diecezji sandomierskiej i w dekanacie janowskim oraz dziękczynnego charakteru tej pielgrzymki.

Na zakończenie liturgii ks. proboszcz Kan. Jacek Staszak udzielił błogosławieństwa pielgrzymom na trudną drogę do Jasnogórskiej Pani.

W tym roku w pielgrzymce bierze udział 438 pątników. W pielgrzymce uczestniczą głównie pielgrzymi z dekanatu janowskiego i modliborskiego. Dyrektorem pielgrzymki, już po raz czwarty, jest ks. Tomasz Kwaśnik, któremu pomagają ks. Maciej Rączkiewicz, jako kierownik grupy pierwszej (św. Jan Chrzciciel) i ks. Krzysztof Lipski, kierownik grupy drugiej (św. Jadwiga). Wspomagać ich będzie jeszcze trzech diakonów i czterech kleryków. Ponadto pielgrzymkę będą obsługiwać służby techniczne (transport, nagłośnienie, zaopatrzenie) i medyczne oraz dwie kapele.

Pierwszego dnia pielgrzymi poprzez Modliborzyce, Brzeziny i Maliniec dojdą do Lipy około godz. 19-tej, gdzie będzie pierwszy nocleg.

Przed pielgrzymami jest 11 dni i około 330 km. Na Jasną Górę pielgrzymi dotrą 12 sierpnia gdzie o godz. 9-tej będzie odprawiona wspólna Msza św. z udziałem pozostałych pielgrzymek pieszych z diecezji sandomierskiej. Pielgrzymom życzymy szerokiej drogi i radosnych przeżyć duchowych.

Foto i tekst: Red. Archiwum UM

 


Dodano: 2 sierpnia 2009 r.


Pogoda dla Janowa Lubelskiego na dzisiaj

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 

Wszystko o gminnej lidze piłki halowej, tabele, wyniki itp.


 

Strona Festiwalu Filmowego FARTUrząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski,  tel: +48 15 87-24-330, fax: +48 15 87-24-670. e-mail: janowlub_m@woi.lublin.pl

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Internet Explorer, Mozilla Firefox oraz Opera, wymagana rozdzielczość obrazu min. 1024 x 768

(c) COPYRIGHT 2009 URZĄD MIEJSKI JANÓW LUBELSKI