Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego

 


 

 

 

Zbiór druków do pobrania

 

Zbiór ogłoszeń i zarządzeń

 

Wykaz telefonów w Urzędzie Miejskim

 

 

 

Dodano: 1 lipca 2008 r.

 

III Ogólnopolskie Spotkania Garncarskie

 

Powiększ do 640x480

Powiększ do 640x480

Powiększ do 640x480

W sobotę 27 czerwca zakończyły się III Ogólnopolskie Spotkania Garncarskie. Trzydniowe warsztaty rozpoczęły się w czwartek i tradycyjnie już odbywały się w pracowni Adama Żelazko w Łążku Garncarskim. Przy kołach, oprócz miejscowych garncarzy zasiadło kilkunastu mistrzów tego rzemiosła przybyłych z ośrodków na Lubelszczyźnie, a także garncarze z Mazur i Małopolski. Od czasu, kiedy janowskie Muzeum zorganizowało w 2007 r. pierwsze Ogólnopolskie Spotkania Garncarskie, cieszą się one coraz większym zainteresowaniem, a z roku na rok wyraźnie przybywa chętnych do pracy na kole. W tym roku garncarki zlot przyciągnął do Łążka ok. 300 osób, głównie dzieci i młodzieży kolonijnej oraz mnóstwo turystów indywidualnych, również spoza naszego kraju. W warsztatach uczestniczyła także grupa dzieci - wychowanków Domu Dziecka PROMYK. Garncarze i ich uczniowie pozostawili po sobie kilkaset prac, które po wypaleniu można będzie odebrać w pracowni Adama Żelazko. Pozostałe, jak co roku wzbogacą zbiory Muzeum Regionalnego.

III Ogólnopolskie Spotkania Garncarskie wzbudziły duże zainteresowanie lokalnych mediów. W czwartkowy poranek audycję nadało Radio Leliwa, a wieczorem obszerna relacja ze Spotkań ukazała się na antenie TVP Lublin w wieczornym i głównym wydaniu Panoramy Lubelskiej. Na warsztaty przybyli również reporterzy i dziennikarze z Radia Lublin, Kuriera Lubelskiego, Tygodnika Nadwiślańskiego, czy Gościa Niedzielnego.

W zawiązku ze Spotkaniami Muzeum Regionalne przygotowało wydawnictwo mówiące o historii łążkowskiego garncarstwa autorstwa Barbary Nazarewicz – dyrektora Muzeum.

W tym roku patronat nad Ogólnopolskimi Spotkaniami Garncarskimi objęło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Marszałek Województwa Lubelskiego Pan Krzysztof Grabczuk.

Patronat medialny nad imprezą sprawowały: Radio Lublin, Tygodnik Nadwiślański oraz Kurier Lubelski.

Ogólnopolskie Spotkania Garncarskie zostały zrealizowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz dzięki pomocy finansowej Województwa Lubelskiego i Urzędu Miejskiego w Janowie Lubelskim.

 

Tekst: MR w Janowie Lub.

Powiększ do 640x480

Powiększ do 640x480

Powiększ do 640x480


Dodano: 1 lipca 2008 r.

 

 


Pogoda dla Janowa Lubelskiego na dzisiaj

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 

Wszystko o gminnej lidze piłki halowej, tabele, wyniki itp.


Strona internetowa MOSiR

 

Strona Festiwalu Filmowego FARTUrząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski,  tel: +48 15 87-24-330, fax: +48 15 87-24-670. e-mail: janowlub_m@woi.lublin.pl

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Internet Explorer, Mozilla Firefox oraz Opera, wymagana rozdzielczość obrazu min. 1024 x 768

(C) COPYRIGHT 2009 URZĄD MIEJSKI JANÓW LUBELSKI