Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego

 


 

 

 

Zbiór druków do pobrania

 

Zbiór ogłoszeń i zarządzeń

 

Wykaz telefonów w Urzędzie Miejskim

 

 

 

Dodano: 14 czerwca 2008 r.

  

NIE „DOGADALI SIĘ”

Policjanci z Janowa Lubelskiego zatrzymali 30-letniego mężczyznę, u którego ujawnili ukryte pod koszulą papierosy bez akcyzy. Aby nie stracić 45 nielegalnych paczek i uniknąć kary za ich posiadanie, w notatnik jednego z policjantów włożył 200 złotych.

Policjanci janowskiej patrolówki podczas patrolowania jednej z ulic w mieście zauważyli mężczyznę, który zachowywał się podejrzanie. Przenosił jakieś przedmioty, chowając je pod koszulką. Ciekawi stróże prawa postanowi sprawdzić, co mężczyzna tak skrzętnie chce ukryć. Podeszli do niego i poprosili o podanie swoich danych. Przy okazji zapytali się, co niesie pod ubraniem. Jak się okazało, 30-letni mieszkaniec z Potoka Wielkiego, obywatel Armenii ukrywał tam papierosy bez polskich znaków akcyzy.

Mężczyzna tłumaczył, że 45 paczek papierosów kupił na własny użytek. Kiedy funkcjonariusze poinformowali go o tym, że jest to przestępstwo i grozi mu kara, wówczas w notatnik służbowy jednego z mundurowych włożył 200 zł, dodając - „może dogadamy się na miejscu, macie tu dwieście”. Nie dogadali się.

Policjanci o próbie przekupstwa powiadomili dyżurnego. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Teraz odpowie nie tylko za posiadanie papierosów bez akcyzy, ale również za wręczenie korzyści majątkowej funkcjonariuszom, za co grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Janowie Lub.


Dodano: 14 czerwca 2008 r.

 

 


Pogoda dla Janowa Lubelskiego na dzisiaj

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 

Wszystko o gminnej lidze piłki halowej, tabele, wyniki itp.


Strona internetowa MOSiR

 

Strona Festiwalu Filmowego FARTUrząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski,  tel: +48 15 87-24-330, fax: +48 15 87-24-670. e-mail: janowlub_m@woi.lublin.pl

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Internet Explorer, Mozilla Firefox oraz Opera, wymagana rozdzielczość obrazu min. 1024 x 768

(C) COPYRIGHT 2009 URZĄD MIEJSKI JANÓW LUBELSKI