Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego

 


 

 

 

Zbiór druków do pobrania

 

Zbiór ogłoszeń i zarządzeń

 

Wykaz telefonów w Urzędzie Miejskim

 

 

Dodano: 1 czerwca 2009 r.

 

WYRÓŻNIENIA "ANTEK ROKU 2008" WRĘCZONE!

 

W niedzielę podczas tradycyjnych Dni Janowa z Radiem Lublin zostały wręczone wyróżnienia "Antek Roku 2008" jako uhonorowanie dla osób za szczególne osiągnięcia w działaniu na rzecz środowiska lokalnego, jak również promocji Gminy Janów Lubelski. Wyróżnienia wręczał Burmistrz Janowa Lubelskiego, Krzysztof Kołtyś.

 

Człowiek Roku - GRAŻYNA ŁYSIAK

Pani Grażyna Łysiak jest prezesem Stowarzyszenia Kulturalno - Sportowego „Pegaz”, od wielu lat zajmuje się organizacją prestiżowej imprezy Letniej Gali Jeździeckiej - zawodów konnych. Jednakże ubiegłoroczne zawody wpisały się w pamięci uczestników i mieszkańców Janowa Lubelskiego jako wydarzenie bardzo dramatyczne w związku z tragiczną w skutkach dla uczestników wichurą, jaka przeszła nad Janowem i to właśnie wtedy w pani Grażynie odezwał się hart ducha i opanowanie. To właśnie ona potrafiła zorganizować pomoc, uspokoić ludzi dodając im otuchy, okazując wszystkim ogromne serce dając wsparcie psychiczne. Pomimo faktu, że sama uczestniczyła w tej tragedii potrafiła zachować zimną krew do końca. Swą opanowaną postawą była w stanie zapanować nad dalszym przebiegiem imprezy w dniu kolejnym, a zrobiła to z ogromnym taktem, bez rozgłosu, a jednocześnie z szacunkiem dla poszkodowanych. Ogromne serce i dalszą chęć niesienia pomocy Pani Grażyna okazała współorganizując loterię fantową „Pomoc dla Eli”. Udostępniła konto bankowe Stowarzyszenia, dotarła i przeprowadziła akcję zbiórki pieniędzy wśród sędziów i związków jeździeckich w wyniku czego, udało się zebrać kwotę ponad 20 tysięcy złotych na rehabilitację Eli.

Człowiek Roku - ZENON SYDOR

Pan Zenon Sydor pełniący funkcję Starosty Powiatu Janowskiego dał się poznać jako człowiek uczciwy, rzetelny i sumienny, przyjaźnie nastawiony do ludzi, otwarty na problemy społeczności naszego powiatu. Szczególnie bliskie są mu sprawy ludzi pokrzywdzonych i nie radzących sobie z problemami życia codziennego, dlatego z ogromną uwagą i troską odnosi się do spraw pomocy społecznej, czego dowodem jest funkcjonowanie powiatowego centrum pomocy społecznej i poradni psychologiczno-pedagogicznej.

 

Sponsor Roku - BUDOMET

Państwo Teresa i Zygmunt Malinowscy - 12 000 zł oraz mieszkańcy Janowa Lubelskiego - 20 000 zł na rehabilitację Eli. W imieniu mieszkańców wyróżnienie odebrał Pan Marek Tomczyk, Przewodniczący Rady Miejskiej w Janowie Lubelskim.

 

Promotor Roku - ANDRZEJ WOJTAN

Pan Andrzej Wojtan-redaktor Kuriera Lubelskiego przyczynił się do promowania naszego miasta i powiatu na ramach Kuriera Lubelskiego. Wiele swojej uwagi poświęca wydarzeniom kulturalnym w naszym mieście, a oddaje to z prawdziwie lokalnym patriotyzmem, ponieważ urodził się w Janowie. Jest ambasadorem i promotorem naszej kultury, folkloru i piękna janowskiej ziemi

 

Talent Roku - MAGDALENA KAŃKOWSKA

Magdalena Kańkowska jest uczennicą III klasy Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Janowie Lubelskim, od 6 roku życia trenuje tenis stołowy pod wymagającym okiem taty, nauczyciela wychowania fizycznego, a potem pod opieką trenerów z klubu „Jawor”. W swojej karierze sportowej zdobyła ponad 200 pucharów i medali. Do największych osiągnięć należy m.in.: zdobycie w 2003 roku brązowego medalu Drużynowych Mistrzostw Europy do lat 11 w Dusseldorfie. Swój sukces powtórzyła w tych samych mistrzostwach w 2005 r zdobywając brązowy medal w kat. Do lat 14; trzykrotnie zdobyła I miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Wojewódzkich, dwukrotnie stawała na podium jako srebrna medalistka w tych mistrzostwach. Magda w 2003 r. otrzymała nagrodę „Największy Talent Roku” przyznawaną przez Lubelski Okręgowy Związek Tenisa Stołowego.

 

Wolontariusz Roku - MARIA WOJDA

Pani Maria Wojda jest wolontariuszką w Domu Pomocy Społecznej „Barka” w Janowie Lubelskim, jest jedną z inicjatorek powstania Stowarzyszenia Przyjaciół Domu Pomocy Społecznej „Nasz Dom”, jest pomysłodawcą i sponsorem wielu inicjatyw. Pani Maria na rzecz mieszkańców „Barki”- osób starszych, niepełnosprawnych fizycznie lub intelektualnie działa już od 25 lat. Pani Maria jest również lekarzem stomatologiem i objęła kompleksową opieką stomatologiczną mieszkańców DPS. Dzięki takim ludziom jak Pani Maria - pełnym zapału, motywacji, wiary w lepszy świat udaje się stworzyć w DPS prawdziwy Dom.

 

Wolontariusz Roku - KRYSTYNA BARTYNA

Pani Krystyna od wielu lat opiekuje się Placem Maryjnym w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Różańcowej w Janowie Lubelskim. Każdego dnia jest na placu, dba o porządek i kwiaty, które pielęgnuje, a czyni to z wielką troską, oddaniem i z wielką radością. Swoją pracę wykonuje z bardzo dużym zaangażowaniem i bezinteresownie.

 

Dyplomy dla nominowanych w kategorii TALENT ROKU

 

Róża Kaliszewska, Jolanta Wojtan, Wiktoria Stolarek, Elżbieta Jakubiec - przedszkolaki z Publicznego Samorządowego Przedszkola Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi przy ul. Ogrodowej 18. Dzieci są bardzo aktywne, chętnie uczestniczą w różnych uroczystościach, wykazują się zdolnościami artystycznymi, wokalnymi i tanecznymi.

Iza Rusinek i Agnieszka Łukasik - uczennice Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Zamoyskiego przy ul. Ks. Skorupki 11, uczennice wykazują się zdolnościami plastycznymi i muzycznymi, promują szkołę na różnych konkursach.

Karolina Dąbek i Katarzyna Blacha - uczennice liceum Ogólnokształcącego im. Boh. Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim wykazują duże talenty recytatorskie i artystyczne.

Gratulujemy!

 Obejrzyj galerię zdjęć z Dni janowa

Tekst: J.M.

Foto: Łukasz Spryszak

 


Dodano: 1 czerwca 2009 r.

 


Pogoda dla Janowa Lubelskiego na dzisiaj

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 

Wszystko o gminnej lidze piłki halowej, tabele, wyniki itp.


 

Strona Festiwalu Filmowego FARTUrząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski,  tel: +48 15 87-24-330, fax: +48 15 87-24-670. e-mail: janowlub_m@woi.lublin.pl

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Internet Explorer, Mozilla Firefox oraz Opera, wymagana rozdzielczość obrazu min. 1024 x 768

(c) COPYRIGHT 2006 URZĄD MIEJSKI JANÓW LUBELSKI