Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego

 


 

 

 

Zbiór druków do pobrania

 

Zbiór ogłoszeń i zarządzeń

 

Wykaz telefonów w Urzędzie Miejskim

 

 

 

Dodano: 13 maja 2009 r.

KŁUSOWNICY W RĘKACH POLICJI

 

W poniedziałek, 5 maja nad ranem, policjanci z Posterunku Policji w Dzwoli poinformowani zostali o tym, że na łąkach w pobliżu miejscowości Zdzisławice myśliwi z koła łowieckiego znaleźli ranną zwierzynę. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że jeleń został postrzelony z broni palnej przez kłusowników. Myśliwi z koła łowieckiego poinformowali przybyłych funkcjonariuszy, że postrzelone w kręgosłup zwierzę nie miało szans na przeżycie i aby zakończyć jego cierpienie zdecydowali się oddać strzał.

Policjanci rozpoczęli poszukiwania kłusownika. Do działań zaangażowali psa tropiącego. Nie trzeba było długo czekać na efekt. Pies podjął trop, który kilometr dalej doprowadził do ciągnika rolniczego z doczepioną przyczepką. Funkcjonariusze ustalili właściciela pojazdu. Okazał się nim 49-letni bezrobotny Jan S. z gm. Dzwola. Policyjny pies dalej kontynuował swoje poszukiwania. Od ciągnika trop tym razem zaprowadził go na jedną z pobliskich posesji należącą do 51-letniego Jana Sz. Funkcjonariusze postanowili przeszukać zatem oba gospodarstwa. W wyniku kontroli funkcjonariusze znaleźli to, czego szukali. W budynku gospodarczym 49-letniego Jana S. stróże prawa znaleźli i zabezpieczyli broń myśliwską typu „samoróbka”, dubeltówkę, jednorurkę, drugą „samoróbkę” z dospawaną lunetą i łuskę po pocisku.

Zarówno właściciel zabezpieczonych przedmiotów – 49-letni Jan S. jak i jego 51-letni znajomy Jan Sz. trafili do policyjnej izby zatrzymań. Wkrótce obydwaj odpowiedzą za kłusownictwo. Grozi za to kara do 5 lat więzienia. Dodatkowo 49-latek odpowie za nielegalne posiadanie broni, za co przewidziana jest kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Janowie Lub.


Dodano: 13 maja 2009 r.

 


Pogoda dla Janowa Lubelskiego na dzisiaj

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 

Wszystko o gminnej lidze piłki halowej, tabele, wyniki itp.


Strona internetowa MOSiR

 

Strona Festiwalu Filmowego FARTUrząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski,  tel: +48 15 87-24-330, fax: +48 15 87-24-670. e-mail: janowlub_m@woi.lublin.pl

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Internet Explorer, Mozilla Firefox oraz Opera, wymagana rozdzielczość obrazu min. 1024 x 768

(C) COPYRIGHT 2009 URZĄD MIEJSKI JANÓW LUBELSKI