Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego

 


 

 

 

Zbiór druków do pobrania

 

Zbiór ogłoszeń i zarządzeń

 

Wykaz telefonów w Urzędzie Miejskim

 

 

 

Dodano: 4 maja 2009 r.

 

ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

Uroczystości 3 Maja rozpoczęły się Mszą św w Sanktuarium Matki Bożej w Janowie Lubelskim. Słowo wygłoszone do wiernych łączyło religijność z patriotyzmem Polaków. Po nabożeństwie poczty sztandarowe, delegacje i licznie zgromadzeni mieszkańcy udali się pod pomnik Tadeusza Kościuszki.

Po złożeniu wieńców przez delegacje instytucji, szkół, organizacji politycznych i samorządowych, krótkie przemówienie wygłosił Burmistrz Krzysztof Kołtyś.

W kilku słowach nawiązał do historycznego aktu uchwalenia Konstytucji 3 Maja i czasów współczesnych. Mówił o pozytywnych aspektach wstąpienia Polski do Unii Europejskiej i o obecnym kryzysie ekonomicznym, który przyczynił się do utraty pracy przez wielu mieszkańców Janowa Lubelskiego.

Po części oficjalnej zebrani zostali zaproszeni na część rozrywkową - Jarmark Janowski w Rynku Nowego Miasta, w ramach, którego odbywały się przesłuchania konkursowe 34 Festiwalu Folkloru oraz występy kabaretu „Z Suchyni” i zespołu Personel.

Kiermasz sztuki ludowej i wystawa kwiatów połączona ze sprzedażą cieszyły się dużym powodzeniem, szczególnie w godzinach popołudniowych. Pogoda sprzyjała towarzyskim spotkaniom.

Tekst: JM

Foto: MW i JM


Dodano: 4 maja 2009 r.

 


Pogoda dla Janowa Lubelskiego na dzisiaj

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 

Wszystko o gminnej lidze piłki halowej, tabele, wyniki itp.


Strona internetowa MOSiR

 

Strona Festiwalu Filmowego FARTUrząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski,  tel: +48 15 87-24-330, fax: +48 15 87-24-670. e-mail: janowlub_m@woi.lublin.pl

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Internet Explorer, Mozilla Firefox oraz Opera, wymagana rozdzielczość obrazu min. 1024 x 768

(C) COPYRIGHT 2009 URZĄD MIEJSKI JANÓW LUBELSKI