Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego

 


 

 

 

Zbiór druków do pobrania

 

Zbiór ogłoszeń i zarządzeń

 

Wykaz telefonów w Urzędzie Miejskim

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodano: 27 marca 2008 r.

 

SESJA MARCOWA

 

Remonty i przebudowy: dróg, muzeum, ośrodka kultury i sieci wodno – kanalizacyjnej – to wybrane, choć nie wszystkie inwestycje w Janowie Lubelskim, które mają być lub są dofinansowywane z Unii Europejskiej.

O realizacji tych pomysłów dyskutowali podczas dzisiejszej sesji radni miasta. Jeden z projektów dotyczy remontu miejscowego muzeum, które jest wpisane do Krajowego Rejestru Zabytków. Część prac już wykonano, kolejne są planowane i właśnie do realizacji tych planów jest potrzebna uchwała Rady Miejskiej. Podobnie jest z pomysłem przebudowy ośrodka kultury. Tutaj jest planowana m.in. budowa drugiego wejścia, obudowanie z zewnątrz ścian budynku i modernizacja sali widowiskowej. Pozostałe projekty, którymi zajmowali się radni dotyczyły: przebudowy ulic w tak zwanym „starym centrum” oraz sieci wodno – kanalizacyjnej.

Radni Janowa Lubelskiego przyjęli wszystkie uchwały, dotyczące miejskich inwestycji, a które są współfinansowane z unijnych środków. Chodzi m.in. o modernizację układu transportowego tak zwanego „starego centrum”. Miejscy urzędnicy właśnie kończą dokumentację tej inwestycji, a rozpoczęcie prac jest planowane na jesień tego roku. Pod koniec mają ma się rozpocząć modernizacja Janowskiego Ośrodka Kultury. Przetarg na obudowanie ścian budynku i modernizację sali widowiskowej już został ogłoszony. Również w maju będą podpisane umowy na kontynuację prac przy sieci wodno-kanalizacyjnej.

Podczas piątkowej sesji burmistrz Janowa wyjaśniał też radnym, co władze miasta robią i zamierzają robić, aby złagodzić skutki kryzysu gospodarczego i zwolnień w miejscowych firmach.

Radni zgodzili się także na sprzedaż 3 działek po 30 arów pod działalność gospodarczą w podstrefie ekonomicznej i obejrzeli prezentację założeń stworzenia marki Janów Lubelski.

Źródło: www.iaslubelskie.pl

 


Dodano: 27 marca 2008 r.

 


Pogoda dla Janowa Lubelskiego na dzisiaj

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 


Strona internetowa MOSiR

 

Strona Festiwalu Filmowego FARTUrząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski,  tel: +48 15 87-24-330, fax: +48 15 87-24-670. e-mail: janowlub_m@woi.lublin.pl

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Internet Explorer, Mozilla Firefox oraz Opera, wymagana rozdzielczość obrazu min. 1024 x 768

(c) COPYRIGHT 2006 - 2009 URZĄD MIEJSKI JANÓW LUBELSKI