Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego

 


 

 

 

Zbiór druków do pobrania

 

Zbiór ogłoszeń i zarządzeń

 

Wykaz telefonów w Urzędzie Miejskim

 

 

 

Dodano: 26 lutego 2008 r.

 

 

SZKOŁA SUPER BABĆ

 

W Lublinie powstała pierwsza w Polsce szkoła dla babć. Zajęcia prowadzone są od października 2008 r. do maja 2009 r. Prowadzą je najlepsi specjaliści w Polsce z różnych dziedzin.

Realizatorem projektu ”Szkoła Super Babć” jest Towarzystwo Wolnej Wszechnicy Polskiej O/w Lublinie. Projekt jest dofinansowany ze środków Konkursu „Seniorzy w akcji”, Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę”.

Koordynatorem projektu jest dr Zofia Zaorska, która do ubiegłego roku szefowała Uniwersytetowi Trzeciego Wieku. Jest autorką książki pt. ”Dodać do życia lat”, a w tym roku wystartowała w plebiscycie na „Lubliniankę Roku”.

Poza pełnieniem wielu funkcji społecznych jest również babcią trójki wnuków. Współpracownikiem przy projekcie jest dr Renata Stawinoga- nauczyciel akademicki UMCS, która występuje w roli „Super Mamy” z dwójką własnych dzieci.

W dniach 19-21 lutego w Janowie Lubelskim odbywały się warsztaty pod hasłem „Zdrowie i Uroda”. Inspiracją do przyjazdu „babć” na krańce województwa było posiadanie przez miasto kompleksu rekreacyjno-sportowego o wysokim standardzie usług typu SPA.

Z satysfakcją jako uczestniczka tych warsztatów mogę zrelacjonować przebieg tego pobytu.

Babcie, które w swoim życiu, nie zawsze miały możliwość korzystania z ośrodka terapii wodnej SPA pod okiem wykwalifikowanych instruktorów teraz z ogromną przyjemnością i zaangażowaniem korzystały z pokazów i porad wizażystki Iwony Starościć i jej personelu.

Uwieńczeniem pierwszego dnia pobytu było spotkanie w Janowskim Ośrodku Kultury uczestniczek „SSB” i pań ze Stowarzyszenia Kobiet Powiatu Janowskiego. Było to spotkanie integracyjne, ukierunkowane na wymianę wiedzy i doświadczeń.

Sporą wiedzę zdobyły wszystkie panie po ciekawych relacjach naszej wspaniałej podróżniczki, pani Małgorzaty Sawickiej, która wraz z mężem podróżowała trzy miesiące po Australii. Zrelacjonowała nam tylko wycinek swojej podróży, który dotyczył głównie Republiki VANVATU. Z jej opowieści dowiedzieliśmy się, że ludzie są tam szczęśliwi, nigdy nie głodują, mają pod dostatkiem produktów rolnych, owoców i ryb. Jedzą żywność tylko ekologiczną i zawsze są uśmiechnięci.

Spotkanie z panią Sawicką było zaplanowane na początek wieczoru tak, aby mógł wysłuchać opowieści burmistrz Janowa Lubelskiego pan Krzysztof Kołtyś, który bardzo ciekawie opowiadał nam o swoim mieście, o walorach turystycznych Ziemi Janowskiej, oraz najważniejszych przedsięwzięciach zawartych w planie gospodarczym miasta i gminy.

Omówił ważniejsze wydarzenia kulturalne planowane w roku 2009, z akcentem na „Święto Kaszy” zachęcając „babcie”, aby wraz z całymi rodzinami odwiedziły Janów Lubelski, korzystając z bazy turystycznej i walorów terenu. W czasie tego wieczoru gospodynie spotkania pod kierunkiem Prezes SKPJ pani Lidii Tryka zorganizowały degustacje potraw regionalnych. Ponad wszystko wychwalano pieróg z kaszy gryczanej na słono.

Na zakończenie wieczoru pani Lidka Tryka omówiła całokształt działalności kobiet w stowarzyszeniu, które ma swoją siedzibę w domu kultury, rozpytując nas jak zdobyć fundusze na podobne programy i działania. Pani Zofia Zaorska realizowała z grupą zabawy integracyjne.

W drugim dniu pobytu najcenniejsze zajęcia to nauka chodzenia z kijkami do Nord’s Wolkingu. Są to zajęcia z zakresu terapii ruchowej tak bardzo wskazanej w każdym wieku, terapii, którą w ostatnim czasie stosuje się dla utrzymania, lub odzyskania zdrowia.

Odbiór tych zajęć, prowadzonych przez panią Iwonę Ostrowską przeszedł oczekiwania nas wszystkich. Po kolejnych zajęciach na pływalni przyszedł czas na spotkanie ostatkowe z udziałem pań ze SKPJ. Był „szwedzki stół” zorganizowany przez Grupę „SSB”, tańce przy muzyce, wspólne śpiewanie. Można rzec „integracja murowana”.

Warsztaty „Zdrowie i Uroda” zakończyły się sukcesem obydwu stron. Na ten sukces złożyły się wszelkie starania ze strony usługodawców, a także dobra atmosfera w zespołach.

Kończąc tę relację chcę podziękować w imieniu pani Zofii Zaorskiej i „Super babć” Dyrektorowi i pracownikom Janowskiego Ośrodka Kultury za bezpłatne udostępnienie sali kameralnej i zorganizowanie oprawy poszczególnych zajęć, Piekarni „Gutek-Pietras” z Modliborzyc za sponsoring drożdżówek z kaszą. Paniom ze SKPJ za przygotowanie degustacji potraw tradycyjnych. Panu Andrzejowi Majkowskiemu – Dyrektorowi Pływalni „Otylia” za upust w biletach i pełną koordynację. Państwu Zofii i Stanisławowi Mazurom za spory upust w dostępie do ich usług, Grzegorzowi za pomoc techniczną z urządzeniami multimedialnymi, a całej firmie rodzinnej za miłe i serdeczne przyjęcie.

W niedziele po Mszy w Kościele Św. Jadwigi SUPER BABCIE z wielkim żalem pożegnały Janów Lubelski, powróciły do Lublina.

Tekst: SUPER BABCIA - Zofia Widz Baryła

Foto: JOK


Dodano: 26 lutego 2008 r.

 

 

 


Pogoda dla Janowa Lubelskiego na dzisiaj

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 

Wszystko o gminnej lidze piłki halowej, tabele, wyniki itp.


Strona internetowa MOSiR

 

Strona Festiwalu Filmowego FARTUrząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski,  tel: +48 15 87-24-330, fax: +48 15 87-24-670. e-mail: janowlub_m@woi.lublin.pl

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Internet Explorer, Mozilla Firefox oraz Opera, wymagana rozdzielczość obrazu min. 1024 x 768

(C) COPYRIGHT 2009 URZĄD MIEJSKI JANÓW LUBELSKI