Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego

 


 

 

 

Zbiór druków do pobrania

 

Zbiór ogłoszeń i zarządzeń

 

Wykaz telefonów w Urzędzie Miejskim

 

 

 

Dodano: 20 lutego 2008 r.

 

WYKĄPMY NIEDŹWIEDZIA...

 

To, co miłe szybko się kończy, albo też inaczej: czas spędzony ciekawie, mija niepostrzeżenie. Jeszcze niedawno stres, ostatnie klasówki przed półłroczem, a już odpoczynek zimowy przeszedł do historii.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji jak zwykle zadbał o interesujące zagospodarowanie czasu dzieci, które nie miały możliwości wyjechać na zimowiska, czy też z rodziną. W tym roku do zaoferowania dodatkowo, przybyła nam nowa atrakcja w postaci Krytej pływalni, która na szczęście nie jest w żadnym stopniu zależna od kaprysów pogody. Niestety ze względu na „wiosenne” wręcz temperatury, o lodowisku i zabawach na śniegu, można było sobie tylko pomarzyć. Pod tym względem aura już któryś rok z kolei nas nie rozpieszcza. Na pływalni, co prawda szybciej można poczuć się jak na wakacjach, a nie na feriach, ale zabawa i wypoczynek są równie udane, jak na ośnieżonych stokach.

Na pierwszy ogień poszły więc ceny, żeby były bardziej przyjazne, wszyscy uczniowie mogli wchodzić na pływalnię po 2 zł. za godzinę. Przepustką była szkolna legitymacja. Opracowano szczegółowy grafik zajęć, pod hasłem „Wykąpmy niedźwiedzia”, dla wszystkich grup wiekowych.

Poniedziałek zaczął się zajęciami rekreacyjnymi od godziny 9.00. Ratownicy i instruktorzy przybliżali zasady korzystania z poszczególnych niecek oraz brodziku dla dzieci, jacuzzi i zjeżdżalni, chętnych nie brakowało.

Wtorki od rana przebiegały pod hasłem „doskonalenie pływania”. Prowadzący prezentowali różne style pływania i udzielali praktycznych wskazówek wszystkim chętnym do doskonalenia tej sztuki. Aż miło było popatrzeć, jakie kupony już można odcinać od zajęć pływania, na które regularnie uczęszczają wszystkie dzieci szkolne z naszej gminy.

Środy były dniami sportów wodnych. Wotterpoll, wodna piłka koszykowa i inne gry zespołowe królowały na obu nieckach. Podjęto nawet próby rozegrania spotkań.

W czwartki w planie były zajęcia z aqua aerobiku. Celem tych zajęć było pokazanie dzieciom, jak można przenieść ćwiczenia gimnastyczne ze środowiska lądowego w wodne. Zajęcia pokazały jak świetnie przy muzyce można kształtować sylwetkę i zadbać o dobrą kondycję.

Piątki, jako dni poprzedzające weekend przewidziano na wszelkie zajęcia rekreacyjne. Były to różne formy aktywności ruchowej: zabawy, gry, konkursy.

Nie zapomniano również o dzieciach niepełnosprawnych. Dla nich przewidziana była specjalna godzina, w czasie której mogły się zaznajomić i zintegrować ze środowiskiem wodnym.

Dni mijały szybko znaczone roześmianymi buziami i tłokiem przy kasie. Czasem trzeba było trochę poczekać na wejście, ale nikt się nie denerwował. Dni wolne to przecież czas na relaks i odpoczynek.

Z zajęć zorganizowanych w godzinach 9.00-13.00 ogólnie skorzystało 2292 dzieci, zaś ogólnie od poniedziałku do piątku przez 2 tygodnie ferii przyjęliśmy 5538 gości nie tylko z Janowa, ale też z Kraśnika, Biłgoraja czy innych okolicznych miejscowości. Co ciekawe, właśnie w ferie padł rekord odwiedzin. Jednego dnia zanotowano aż 633 wejścia, 633 zadowolone, uśmiechnięte osóbki. Będzie nam rosło nowe, zdrowe pokolenie bez migren i kłopotów z kręgosłupem. Na pewno spotkamy się na zajęciach za rok, my już czekamy na ten wesoły gwar.

Korzystając z okazji MOSiR bardzo dziękuje wszystkim osobom: instruktorom nauki pływania, aqua aerobiku, ratownikom WOPR, nauczycielom i wszystkim innym za udzieloną społecznie, ogromną pomoc w organizacji i prowadzeniu zajęć z dziećmi.

Zapraszamy do obejrzenia foto-galerii na stronie MOSiR-u.

 

Tekst i foto: mosirjanow.pl

 


Dodano:20 lutego 2008 r.

 


Pogoda dla Janowa Lubelskiego na dzisiaj

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 

Wszystko o gminnej lidze piłki halowej, tabele, wyniki itp.


Strona internetowa MOSiR

 

Strona Festiwalu Filmowego FARTUrząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski,  tel: +48 15 87-24-330, fax: +48 15 87-24-670. e-mail: janowlub_m@woi.lublin.pl

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Internet Explorer, Mozilla Firefox oraz Opera, wymagana rozdzielczość obrazu min. 1024 x 768

(C) COPYRIGHT 2009 URZĄD MIEJSKI JANÓW LUBELSKI