Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego

 


 

 

 

Zbiór druków do pobrania

 

Zbiór ogłoszeń i zarządzeń

 

Wykaz telefonów w Urzędzie Miejskim

 

 

 

Dodano:19 lutego 2008 r.

 

FERIE, FERIE I... PO FERIACH

Jak ten czas szybko biegnie. Dopiero zastanawialiśmy się nad programem ferii, atrakcjami, jakie możemy zaoferować dzieciom i młodzieży, czy będzie ładna pogoda, a już trzeba wracać do szkoły. Na osłodę w ostatnie dni ferii spadł śnieg i można było poszaleć na sankach i nartach. Pozostały nam wspomnienia z imprez organizowanych przez Janowski Ośrodek Kultury, a było ich wiele. Jedną z największych był konkurs „Śpiewać każdy może”, który odbył się 5 lutego a uczestniczyło w nim 36 wykonawców. Najlepszymi okazali się: w kategorii 7-10 lat - Julia Dworak z Wierzchowisk, w kat. 11-13 lat- Aleksandra Przytuła z Białej, w kat. Gimnazjum – Przemysław Wójcik z Potoka Wielkiego, w kat. open – Patrycja Wołoszyn z Janowa Lubelskiego i Katarzyna Wielgus z Wierzchowisk oraz duet – Patrycja Wołoszyn i Karolina Gorczyca.

Z wielu atrakcji, jakie przygotowaliśmy ważne miejsce zajęła plastyka. Dzieci chętnie korzystały z tej formy spędzania wolnego czasu. Odbywały się zajęcia z grafiki warsztatowej, dokładniej rzecz ujmując, dzieci wykonywały gipsoryty. Po raz pierwszy miały okazję zetknąć się z tego typu techniką. Poznały metody i zasady druku wypukłego, począwszy od sposobu przygotowania płyty gipsowej, przez naniesienie rysunku na płytę, jej graficzne opracowanie a następnie sposób nakładania farby i tworzenie odbitek. Innym równie interesującym zajęciem było tworzenie obrazków abstrakcyjnych. Tutaj dzieci mogły puścić wodze fantazji, korzystając z różnych technik, tworząc abstrakcyjne formy. Bawiły się przy tym doskonale.

Młodzieży zaproponowaliśmy inną dziedzinę – fotografię. Rozpisany został konkurs fotograficzny „Zima w obiektywie”. Ze względu na aurę i bezśnieżna zimę w pierwszym tygodniu ferii, odzew na tę propozycje okazał się skromny. Zgłosiło się tylko sześciu uczestników. Z uwagi na wyrównany poziom prac fotograficznych, komisja oceniająca przyznała wszystkim nagrody książkowe. Efekty pracy uczestników ferii można oglądać na wystawie w Janowskim Ośrodku Kultury.

Wśród propozycji na ferie nie zabrakło również elementów sportowych takich jak: turniej piłkarzyków, w którym startowało 16 drużyn – zwycięzcami okazali się Michał Drewniak  i Michał Wiliński . Nie ustaje również zainteresowanie szachami, odbyły się aż dwa turnieje i symultana szachowa, w których łącznie uczestniczyło 60 zawodników.

Dzieci i młodzież mogła również doskonalić się artystycznie podczas warsztatów instrumentalnych oraz wokalnych, na których szkolili emisje głosu, dykcję oraz intonację.

Szczególnie przydatne były te zajęcia dla osób chcących śpiewać i grać.

Pod koniec drugiego tygodnia ferii spadł śnieg i właśnie wtedy wyruszyliśmy z dziećmi do Szklarni gdzie dzieci mogły dowiedzieć się od Pana Zbigniewa Butryna o hodowli konika biłgorajskiego, zwiedziły stajnie i karmiły koniki, przygotowane było ognisko, kiełbaski i ciepła herbata. Dzieci szalały na śniegu lepiąc bałwany i rzucając śnieżkami.

Z wycieczki wróciły zadowolone i pełne wrażeń.

Dla wszystkich, którzy uczestniczyli w zajęciach podczas ferii jak też i tych, którzy nie znaleźli dla siebie propozycji zorganizowaliśmy kilka dyskotek, podczas których mogli się wyszaleć oraz uczestniczyć w karaoke.

Ferie 2009 na pewno pozostawią wspomnienia u wielu osób, które nas odwiedziły.

Tekst i foto: JOK

 


Dodano:19 lutego 2008 r.

 


Pogoda dla Janowa Lubelskiego na dzisiaj

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 

Wszystko o gminnej lidze piłki halowej, tabele, wyniki itp.


Strona internetowa MOSiR

 

Strona Festiwalu Filmowego FARTUrząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski,  tel: +48 15 87-24-330, fax: +48 15 87-24-670. e-mail: janowlub_m@woi.lublin.pl

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Internet Explorer, Mozilla Firefox oraz Opera, wymagana rozdzielczość obrazu min. 1024 x 768

(C) COPYRIGHT 2009 URZĄD MIEJSKI JANÓW LUBELSKI