Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego

 


 

 

 

Zbiór druków do pobrania

 

Zbiór ogłoszeń i zarządzeń

 

Wykaz telefonów w Urzędzie Miejskim

 

 

 

Dodano:18 lutego 2008 r.

 

JANOWSKI PIS NA PÓŁMETKU

Wieczorem, w czwartek 5 lutego 2009 roku w biurze poselsko-senatorskim PiS w Janowie Lubelskim odbyło się posiedzenie Zarządu Komitetu PiS w Janowie Lub. W spotkaniu oprócz członków zarządu wzięli udział Prezes Zarządu Okręgowego w Lublinie Poseł na Sejm RP Krzysztof Michałkiewicz, Radny Sejmiku Województwa Lubelskiego Jan Frania, Starosta Powiatu Janowskiego Zenon Sydor, członkowie Rady Powiatu: Antoni Kulpa, Grzegorz Pyrzyna, Władysław Sowa.

Spotkanie miało na celu omówienie sytuacji politycznej w kraju, w województwie oraz na terenie naszego powiatu. Pan Poseł Krzysztof Michałkicz przekazał materiały programowe z ostatniej konwencji PiS w Krakowie: „Program Prawa i Sprawiedliwości 2009”, „Nowoczesna polska wieś - Program rolny Prawa i Sprawiedliwości”, „Inwestycja w przyszłość - Prawo i Sprawiedliwość dla młodych”, „Pakiet działań antykryzysowych 2009–2010” krótko omawiając ich zawartość.

Radny SWL Jan Frania przekazał informację na temat sytuacji w Sejmiku Wojewódzkim. Stwierdził, że pomimo utrudnień z powodu przebywania w opozycji Sejmiku Wojewódzkiego należy wspierać pewne działania i inicjatywy takie jak budowa lotniska w Świdniku, czy rozwój infrastruktury drogowej i kolejowej. Opozycyjny Klub Radnych PiS wsparł mimo zastrzeżeń budżet WL, aby nie blokować inicjatyw inwestycyjnych. Ponadto zadaniem opozycji jest nadzorowanie na miarę możliwości realizacji ustaleń dotyczących Regionalnego Programu Operacyjnego.

Spotkanie było również okazją do podsumowania połowy kadencji radnych powiatowych, kandydujących w wyborach w 2006 r. z listy Prawa i Sprawiedliwości. Stanowią oni trzon władz powiatowych. Wśród największych sukcesów radni wymienili: oddanie do użytku w 2008 roku Krytej Pływalni „Otylia” wybudowanej za ok. 17 mln. zł realizowanej wspólnie z Urzędem Miejskim, uruchomienie wspólnie z Caritas Diecezji Sandomierskiej w listopadzie 2008 r. Warsztatów Terapii Zajęciowej, pozyskanie nowego sprzętu dla Szkoły Rolniczej w Potoczku (dwa ciągniki nowej generacji) i dla Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej (podnośnik hydrauliczny z drabiną o wysokości podnoszenia 25 m.). Wielkim sukcesem na pewno będzie realizacja remontu drogi powiatowej na odcinku Rataj – Zdziłowice, na który udało się w kwietniu 2008 r. pozyskać środki ok. 13 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego. Nawiasem mówiąc jest to droga wskazywana przez janowski PiS jako priorytetowa w kampanii wyborczej.

Niewątpliwie naszą bolączką pozostaje sprawa ciągnącego się problemu ze Szpitalem Powiatowym w Janowie Lubelskim. Z informacji przekazanych przez Starostę Powiatu Janowskiego pojawia się temat prywatyzacji, w kształcie takim jak w odniesieniu do wszystkich szpitali proponowany przez rząd.

W zamian za częściowe oddłużenie szpitali domaga się przekształcania ich w spółki prawa handlowego. Janowski PiS jest przeciwny takim przekształceniom, bowiem może doprowadzić to do sytuacji, w której przyszły właściciel szpitala skupi się tylko na prowadzeniu tych oddziałów, które będą przynosiły najwyższe zyski, a mieszkańcy powiatu janowskiego będą zmuszeni po niektóre usługi medyczne jeździć do innych ośrodków miejskich. Włodarze janowskiego szpitala raczej powinny skupić się na restrukturyzacji szpitala tak, aby przestał generować straty, bo tylko tak działając można będzie patrzeć z optymizmem na rozwój naszego szpitala.

Na koniec spotkania p. Poseł Krzysztof Michałkiewicz podziękował za zaproszenie i zobowiązał się do wspierania nowych inicjatyw naszego powiatu i miasta.

Tekst i foto: PJL

 


Dodano:18 lutego 2008 r.

 


Pogoda dla Janowa Lubelskiego na dzisiaj

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 

Wszystko o gminnej lidze piłki halowej, tabele, wyniki itp.


Strona internetowa MOSiR

 

Strona Festiwalu Filmowego FARTUrząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski,  tel: +48 15 87-24-330, fax: +48 15 87-24-670. e-mail: janowlub_m@woi.lublin.pl

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Internet Explorer, Mozilla Firefox oraz Opera, wymagana rozdzielczość obrazu min. 1024 x 768

(C) COPYRIGHT 2009 URZĄD MIEJSKI JANÓW LUBELSKI