Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego

 


 

 

 

Zbiór druków do pobrania

 

Zbiór ogłoszeń i zarządzeń

 

Wykaz telefonów w Urzędzie Miejskim

 

 

 

Dodano: 14 lutego 2009 r.

 

STYPENDIUM DLA MONIKI

Prof. Mirosław Piotrowski wręczył pierwsze stypendium ufundowane przez Stowarzyszenie "Razem dla Lubelszczyzny". To wyróżnienie dla młodych talentów otrzymała Monika Rapa uczennica Liceum Ogólnokształcącego w Janowie Lubelskim. Monika pochodzi z Momot.

Już kilka lat temu GJ (Lipiec 2005 r.) tak pisała o jej występie „Wprowadzeniem do prezentacji albumu (Momoty Mała Ojczyzna) była piosenka „Powiedz mi...” w wykonaniu Moniki Rapa. To nie moja egzaltacja, to prawdziwy talent, to młoda skromna dziewczyna. Jej śpiew nagradzany był brawami, uściskami i gratulacjami od aktorki Anny Milewskiej. Czy ten talent i przepiękny głos zostaną odpowiednio wsparte przez społeczeństwo, czas pokaże?"

Czas pokazał. Prof. Mirosław Piotrowski dostrzegł talent Moniki i w imieniu stowarzyszenia wręczył jej czek na 6000 zł. Ta mała uroczystość odbyła się w biurze poselskim w Janowie Lubelskim. Na spotkanie przybył, między innymi Krzysztof Dudziński i Stanisław Rożek, znany samorządowiec z Gminy Dzwola. Radość w oczach Moniki i jej matki były najlepszym podziękowaniem dla Stowarzyszenia. Teraz przed młodą dziewczyną nauka, wiele lat nauki, wyrzeczeń i satysfakcji.

Wspomniane Stowarzyszenie powstało z inicjatywy lubelskich posłów do Parlamentu Europejskiego: prof. Mirosława Piotrowskiego, prof. Zbigniewa Zalewskiego, Zdzisława Podkańskiego i Wiesława Kuca. Za główny cel uznało podejmowanie działań na rzecz rozwoju regionalnego i promocji Województwa Lubelskiego w kraju i zagranicą. Wraz z europarlamentarzystami współdziałają rektorzy uczelni lubelskich i szefowie wielkich firm na terenie naszego województwa. Wśród osób wspierających promocję Lubelszczyzny, znajduje się m.in. Burmistrz Janowa Lubelskiego Krzysztof Kołtyś. Stowarzyszenie wspomaga także domy dziecka. Ostatnio zorganizowano bal charytatywny, a zorganizowana aukcja pozwoliła na pozyskanie środków na działalność. Jeszcze raz gratulujemy Monice takiego wyróżnienia.

Tekst i foto: Jan Machulak

 


Dodano: 14 lutego 2009 r.

 


Pogoda dla Janowa Lubelskiego na dzisiaj

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 

Wszystko o gminnej lidze piłki halowej, tabele, wyniki itp.


Strona internetowa MOSiR

 

Strona Festiwalu Filmowego FARTUrząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski,  tel: +48 15 87-24-330, fax: +48 15 87-24-670. e-mail: janowlub_m@woi.lublin.pl

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Internet Explorer, Mozilla Firefox oraz Opera, wymagana rozdzielczość obrazu min. 1024 x 768

(C) COPYRIGHT 2009 URZĄD MIEJSKI JANÓW LUBELSKI