Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego

 


 

 

 

Zbiór druków do pobrania

 

Zbiór ogłoszeń i zarządzeń

 

Wykaz telefonów w Urzędzie Miejskim

 

 

 

Dodano: 12 lutego 2009 r.

 

NOWE OBLICZE GAZETY JANOWSKIEJ

Sonda - podsumowanie

 

Dwa tygodnie temu zamieściliśmy w Internecie sondę pod tytułem „Nowe oblicze Gazety Janowskiej”. Otrzymaliśmy kilka odpowiedzi pozytywnych i krytycznych.

Za wszystkie wypowiedzi dziękuję, jednak ustosunkuję się raczej do sond negatywnych. Najczęstsze zarzuty według pytanych dotyczyły pisania głownie o sukcesach. Za mało piszemy o prozie dnia codziennego, o problemach bezrobocia itd.

Najpierw przedstawię Państwu zadania i cele Gazety Janowskiej. Czasopismo powstało kilka lat temu po to, aby informować społeczeństwo o działalności władz samorządowych. Mieszkaniec Janowa Lubelskiego oczekuje informacji o sytuacji ekonomicznej miasta i gminy. Dlatego publikujemy założenia budżetowe i ich realizację, piszemy o wybudowanej infrastrukturze, o większych i mniejszych inwestycjach, a że jest ich dużo, więc materiałów na ten temat w GJ jest także dużo. Mieszkańcy innych miast zazdroszczą nam takich osiągnięć i jest zaskakującym faktem dla mnie to, że niektórym mieszkańcom Janowa Lubelskiego przeszkadza rozwój naszego miasta. Mówicie Państwo, że nie piszemy o bezrobociu, stwierdzam jednak, że piszemy: dwa artykuły w ostatnim wydaniu są właśnie o rosnącym bezrobociu, które nie omija również Janowa Lubelskiego. Faktycznie, nie podajemy prostych rozwiązań jak zapobiegać bezrobociu, bo ich nie ma. Rada Gminy wraz z Urzędem Miejskim mają stwarzać warunki do inwestowania wszystkim podmiotom gospodarczym, uzbrajać tereny pod budownictwo, itd. Rozumiem rozgoryczonych rodziców twierdzących, że ich dzieci nie mogą znaleźć pracy. Cóż trójka moich dzieci również wyemigrowała do Warszawy w poszukiwaniu pracy - tu jej nie było.

W Gazecie Janowskiej zamieszczamy materiały przesłane do redakcji, spodziewamy się również artykułów krytycznych ze wskazaniem sposobów rozwiązania opisanych problemów Nie dopuścimy do tego, aby na naszych stronach jątrzyć, podsycać nienawiść pomiędzy grupami społecznymi, nie będziemy pisać paszkwili na osoby publiczne i prywatne również, bo nie jest naszym celem tworzenia z gazety samorządowej gazety z wyuzdanymi zdjęciami czy wulgaryzmami.

Aby spełnić oczekiwania większości mieszkańców, co do publikowanych treści powołaliśmy Radę Programową, której zadaniem będzie dobór odpowiednich materiałów do publikacji.

Jan Machulak

Redaktor Gazety Janowskiej


Dodano: 12 lutego 2009 r.

 


Pogoda dla Janowa Lubelskiego na dzisiaj

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 

Wszystko o gminnej lidze piłki halowej, tabele, wyniki itp.


Strona internetowa MOSiR

 

Strona Festiwalu Filmowego FARTUrząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski,  tel: +48 15 87-24-330, fax: +48 15 87-24-670. e-mail: janowlub_m@woi.lublin.pl

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Internet Explorer, Mozilla Firefox oraz Opera, wymagana rozdzielczość obrazu min. 1024 x 768

(C) COPYRIGHT 2009 URZĄD MIEJSKI JANÓW LUBELSKI