Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego

 


 

 

 

Zbiór druków do pobrania

 

Zbiór ogłoszeń i zarządzeń

 

Wykaz telefonów w Urzędzie Miejskim

 

 

 

Dodano: 31 stycznia 2008 r.

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W ŁĄŻKU...

 

21 stycznia to bardzo ważna data dla mieszkańców Łążka. Święto Babci i Dziadka jest wyjątkową uroczystością, podczas której spotykają się pokolenia wnuków, rodziców i seniorów. Również w tym roku spotkanie takie odbyło się. W tym dniu dziadkowie i babcie chętnie skorzystali z zaproszenia i przyszli do swoich wnucząt. Miłą niespodzianką była obecność księdza kanonika Henryka Samula.

Przybyłych gości powitała pani dyrektor Zofia Startek. Złożyła życzenia długich lat życia bez trosk, bez zmartwień, w dobrym zdrowiu oraz radości z wnuków.

Następnie rozpoczęły się występy dzieci. Jako pierwsi zaprezentowali się starsi uczniowie i odegrali jasełka, a młodsi podziękowali babciom i dziadkom za ich dobroć i troskę radosnymi wierszami, piosenkami oraz przedstawiając scenkę pt. „Kochana babcia, kochany dziadzio”.

Dużą atrakcją był występy kabaretowe chłopców z kl. VI - Mateusza i Krzysia. Styczeń to czas kolędowania, dlatego odbyło się również wspólne śpiewanie kolęd. Program artystyczny zakończono odśpiewaniem „Sto lat”, dzieci wręczyły laurki i prezenty, a dziadkowie nie kryli wzruszenia. 

Po tym gości zostali zaproszeni do świetlicy na poczęstunek, który przygotowali rodzice.

Tekst i foto: Bożena Pałka

 

...I W JANOWIE LUBELSKIM

Przedszkole Nr 1 w Janowie Lubelskim to jedyna placówka z oddziałami integracyjnymi w powiecie. Mimo to, funkcjonuje z zasobami jak każde inne przedszkole.

Wspólne kolędowanie z Rodzicami, pokaz jasełek, było jakże miłym przypomnieniem naszych obyczajów i tradycji Bożonarodzeniowych. W czasie uroczystości z okazji Święta Dziadków niemalże każde dziecko miało przy sobie kogoś bliskiego. Babcie i Dziadkowie podziwiali występy swych wnuków, zostali obdarowani małymi prezentami, które przygotowały im dzieci i co najważniejsze - pięknymi życzeniami. Wszyscy wspólnie zasiedli do poczęstunku przygotowanego przez Rodziców. Wzruszenie zapierało dech, odbierało głos, pojawiły się łezki radości i szczęścia, że te małe pociechy tak pięknie potrafią występować.

Każde wydarzenie, ciekawostkę czy codzienne życie przedszkola chciałoby się zachować w pamięci, więc przy każdej sposobności powstają zdjęcia czy krótkie nagrania, które Rodzice mogą sobie obejrzeć bądź przegrać.

Tekst i foto: H.P.

 


Dodano: 31 stycznia 2008 r.

 


Pogoda dla Janowa Lubelskiego na dzisiaj

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 

Wszystko o gminnej lidze piłki halowej, tabele, wyniki itp.


Strona internetowa MOSiR

 

Strona Festiwalu Filmowego FARTUrząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski,  tel: +48 15 87-24-330, fax: +48 15 87-24-670. e-mail: janowlub_m@woi.lublin.pl

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Internet Explorer, Mozilla Firefox oraz Opera, wymagana rozdzielczość obrazu min. 1024 x 768

(C) COPYRIGHT 2009 URZĄD MIEJSKI JANÓW LUBELSKI