Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego

 


 

 

 

Zbiór druków do pobrania

 

Zbiór ogłoszeń i zarządzeń

 

Wykaz telefonów w Urzędzie Miejskim

 

 

 

Dodano: 26 stycznia 2008 r.

 

"TWOJA KREW RATUJE ŻYCIE"...

...pod takim hasłem odbyła się w czwartek, 22 stycznia, akcja poboru krwi, która miała miejsce w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim. Zebrano 37 litrów życiodajnego płynu od 85 krwiodawców (32 kobiety i 53 mężczyzn).

Rejestracja dawców krwi zaczęła się punktualnie o godz. 8 rano. Od razu przy sali gimnastycznej Janowskiego liceum, która na kilka godzin zmieniła się w stację krwiodawstwa, ustawił się kilkunastoosobowy łańcuszek dawców. A wszystko to dzięki świetnej organizacji, którą zawdzięczamy głównie inicjatorowi akcji Rafałowi Bzdyrakowi, a także odpowiedzialnej za szkolne koło PCK Pani Grażynie Skibie. Pani Grażyna od kilku tygodni namawiała swoich uczniów do oddania krwi w czasie akcji, a chętnych podzieliła na grupy przypisane do określonej godziny rejestracji. Przez to właśnie procedura pobierania krwi przez cały dzień odbywała się w sposób płynny. Bardzo dziękujemy również mediom, które już kilka dni wcześniej zachęcały mieszkańców Janowa do udziału w akcji. Były nimi: TVP Lublin, TV Diana, Radio Lublin, Radio Leliwa, Dziennik Wschodni, Kurier Lubelski, jak i wiele portali internetowych m.in.: www.janowlubelski.pl.

Do oddania krwi zgłosiły się 123 osoby, w znacznej większości uczniowie klas maturalnych, ale także spora grupa mieszkańców Janowa, co nas bardzo ucieszyło. Kilku z nich oddawało już wcześniej krew. Rekordzista, który zgłosił się do oddania krwi, oddał już ponad 40 litrów! 64 osoby dołączyły do grona krwiodawców po raz pierwszy. Przez całą akcję panowała bardzo miła i wesoła atmosfera.

Wszelkie wątpliwości niepewnych debiutujących honorowych dawców krwi starał się rozwiać Rafał Bzdyrak - organizator zbiórki krwi na terenie Janowa Lubelskiego. Licealiści najczęściej pytali o minimalną wagę dawcy krwi, o to jak często mogą oddawać oraz, czy samo oddawanie krwi jest bezpieczne. Pośród wielu prostych pytań pojawiały się i trudniejsze, dotyczące lekarstw oraz przebytych chorób i alergii.

Część dawców zadeklarowała oddanie swojej krwi, dla Kasi Muchy – 9-letniej dziewczynki z Kraśnika chorej na białaczkę, a także dla Jakuba Ławeckiego – 24-letniego piłkarza Stali Stalowa Wola, oczekującego na przeszczep szpiku.

Dawcy w podziękowaniu za dar krwi otrzymali 8 czekolad, wafelka, kawę oraz smycze i opaski fundacji Krewniacy.pl. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również rozdawane karty Oświadczenia Woli (pośmiertne przekazanie swoich organów potrzebującym), które uczestnicy akcji podpisywali z miłą chęcią.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji. Dziękujemy Pani Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego Pani mgr Bożenie Ćwiek, za udostępnienie sali gimnastycznej oraz za pomoc w organizacji akcji na terenie szkoły. Po tak dużym zainteresowaniu, na pewno będziemy organizować kolejne akcje, na które już serdecznie zapraszamy. Będziemy o nich wcześniej informować. Wszystkim za wszelką pomoc serdecznie dziękujemy.

Organizatorzy.

 


Dodano: 26 stycznia 2008 r.

 

 

 


Pogoda dla Janowa Lubelskiego na dzisiaj

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 

Wszystko o gminnej lidze piłki halowej, tabele, wyniki itp.


Strona internetowa MOSiR

 

Strona Festiwalu Filmowego FARTUrząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski,  tel: +48 15 87-24-330, fax: +48 15 87-24-670. e-mail: janowlub_m@woi.lublin.pl

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Internet Explorer, Mozilla Firefox oraz Opera, wymagana rozdzielczość obrazu min. 1024 x 768

(C) COPYRIGHT 2009 URZĄD MIEJSKI JANÓW LUBELSKI