Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego

 


 

 

 

Zbiór druków do pobrania

 

Zbiór ogłoszeń i zarządzeń

 

Wykaz telefonów w Urzędzie Miejskim

 

 

 

Dodano: 23 stycznia 2008 r.

 

BURMISTRZOWE PODSUMOWANIE ROKU 2008 – KOMENTARZ JANOWIAKA

 

Los rzucił mnie daleko od Janowa, lecz bliskie są mi sprawy miasta, bo to moje rodzinne miasto. Tutaj grałem w piłkę z moimi rówieśnikami, kąpałem się w Białce i podkradałem jabłka z ogrodu sąsiada. Gazeta Janowska jest moim kontaktem z miastem od kilku lat. Z dumą opowiadam moim znajomy o tym, że miasto zajęło drugie miejsce w Polsce w pozyskiwaniu środków unijnych. Nie trzeba czytać sprawozdania z wykonania budżetu miasta, aby widzieć, że pieniądze nie zostały zmarnowane. Wystarczy popatrzeć na piękny rynek, piękne ulice, piękny park z fontanną, albo obejrzeć zdjęcia w gazecie z miejsc, do których się nie dotarło. Widać, że w mieście jest prawdziwy gospodarz.

Z tej gazety wiem o sukcesach sportowych młodzieży, o pięknym basenie, o Święcie Kaszy, o remoncie szkoły, i wielu innych sprawach miasta, których nie sposób wymienić. Przeczytałem też w wydaniu grudniowym wywiad, jakiego udzielił gazecie Pan Burmistrz. Zachęcony fragmentem o otwartości Pana Burmistrza na konstruktywną krytykę, chciałbym wtrącić swoje trzy grosze.

Sukces, jakim jest pięknie zagospodarowany rynek miasta będzie pełny, jeżeli władze miasta uporają się z tylko jednym małym jego fragmentem. Mam na myśli dworzec autobusowy. W planach na rok 2009 za najważniejsze uznał Pan budowę mieszkań. Tak, to bardzo ważne. Lecz rozwiązanie tego problemu byłoby przysłowiową kropką nad „i”. Powiem wówczas: Panie Burmistrzu, bardzo dobra robota.

Zainteresowały mnie też dwa inne artykuły. Pierwszy o uroczystości, jaką przygotował Pan Burmistrz dla par małżeńskich, które w związku przeżyły ponad pięćdziesiąt lat, oraz drugi o podwyżce podatków. Pewnie było miło tym parom otrzymać medale pamiątkowe, spotkać się i porozmawiać z ludźmi, którzy dbają o to miasto. Pewnie było to też spotkanie ludzi, którzy na co dzień nie mają możliwości pogawędzić o dawnych czasach. To zdjęcie w gazecie mówi wszystko o tych ludziach. Mają po siedemdziesiąt lat lub więcej i chociaż niektórzy są bardzo schorowani to jednak pełni radości. A czego mi brakowało? Brakowało mi informacji o tym, iż Rada Miasta zamiast podwyżki podatków robi prezent dla wszystkich seniorów z Janowa i podejmuje uchwałę o tym, że nie płacą ich w ogóle. Ja wiem, że aby miasto było piękne potrzebne są pieniądze. Trzymam więc kciuki za pomyślną realizację mojej refleksji oraz sławnego już WWW.

Chciałbym kiedyś napisać znowu: Panie Burmistrzu, to bardzo dobra robota!

Kazimierz Siwy

Gdańsk


Dodano: 23 stycznia 2008 r.

 

 

 


Pogoda dla Janowa Lubelskiego na dzisiaj

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 

Wszystko o gminnej lidze piłki halowej, tabele, wyniki itp.


Strona internetowa MOSiR

 

Strona Festiwalu Filmowego FART

 Urząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski,  tel: +48 15 87-24-330, fax: +48 15 87-24-670. e-mail: janowlub_m@woi.lublin.pl

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Internet Explorer, Mozilla Firefox oraz Opera, wymagana rozdzielczość obrazu min. 1024 x 768

(C) COPYRIGHT 2009 URZĄD MIEJSKI JANÓW LUBELSKI