Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego

 


 

 

 

Zbiór druków do pobrania

 

Zbiór ogłoszeń i zarządzeń

 

Wykaz telefonów w Urzędzie Miejskim

 

 

 

Dodano: 19 stycznia 2008 r.

 

NOWY TRENER JANOWIANKI

 

Rozmowa z p.o. Prezesa Miejskiego Klubu Sportowego „Janowianka” – Andrzejem Krawcem.

Redakcja: - Co nowego w klubie?

Andrzej Krawiec: - Przygotowania zawodników do rundy wiosennej sezonu 2008/2009 rozpocznie nowy – „stary” szkoleniowiec Janowianki – Dariusz Brytan.

Red. - Dlaczego taka zmiana?

A.K. - Do warsztatu pracy trenera Jarosława Góry nie mieliśmy większych zastrzeżeń, włożył on wiele pracy i zrobił wiele dobrej roboty z zawodnikami, dużo nowego mogli się do niego nauczyć. Jednak na naszą decyzję złożyło się wiele aspektów. W pewnym sensie kadencyjność funkcji trenera jest niemalże wpisana w ten zawód. Jarosław Góra przepracował w Janowie blisko dwa lata – i zamknął pewien etap w pracy z tym zespołem. Pragnę raz jeszcze podziękować trenerowi Górze za całokształt pracy włożonej w Janowiankę – dodam tylko, że rozstaliśmy się w przyjaznej atmosferze. Trener obecnie będzie prowadził Start Krasnystaw.

W chwili obecnej postanowiliśmy sięgnąć po naszego miejscowego szkoleniowca, który w międzyczasie podnosił swoje kwalifikacje - ukończył szkołę trenerów II klasy w Warszawie - przez cały czas trenował janowską młodzież. Poza tym jest pracownikiem MOSiR, co znacznie ułatwia wiele spraw organizacyjnych. W tym miejscu pragnę złożyć nowemu trenerowi oraz wszystkim zawodnikom i trenerom MKS „Janowianka” serdeczne życzenia zdrowia, samych sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym, a na boisku tylko wygranych, w nowym 2009 roku.

Red. - W związku ze zmianą trenera przewidywane są jakieś zmiany w składzie?

A.K. - Według założeń zarządu klubu chcemy w dalszym ciągu – na tyle, na ile będzie to możliwe – stawiać na miejscowych, za takiego uważamy byłego naszego zawodnika Sylwestra Stręciwilka, którego powrotem zainteresowany jest trener. Nie do końca wyjaśniła się sprawa pozostania w drużynie zawodników sprowadzonych przez poprzedniego trenera, Jarosława Dudy i Pawła Bielaka. W przypadku ich odejścia na pewno potrzebne będą wzmocnienia. Obecnie bliższy pozostania jest Jarosław Duda. Prowadzone są rozmowy z Andrzejem Wachowiczem - obecnie Hetman Zamość, który już reprezentował nasze barwy i był prawdziwym filarem drużyny. Pozostaje kwestia pozostania w Janowie Sebastiana Brytana. Dla nowego trenera to prawdziwy dylemat, z jednej strony dobro nowo objętego zespołu, z drugiej rozwój tak dobrze zapowiadającego się zawodnika. Wcześniej zainteresowanie zgłaszały Widzew Łódź i KSZO Ostrowiec Świętokrzyski oraz wiele mniej renomowanych klubów. Ja osobiście uważam, że w przypadku nie dogadania się z tymi dwoma klubami Sebastian powinien pozostać w Janowie, mocno popracować i poszukać konkretnego klubu po zakończeniu sezonu. Rozmienianie się na drobne i transfer do klubu nawet trzecioligowego nie przyniesie nic dobrego. Oczywiście życzę Sebastianowi jak najlepiej i chciałyby móc oglądać jego występy w najwyższej klasie rozgrywkowej. W przypadku odejścia Sebastiana już teraz prowadzimy rozmowy z młodzieżowcem drugoligowych Czarnych Żagań – Pawłem Wysokińskim, który obecnie studiuje w Lublinie. Więcej zmian nie przewidujemy.

Red. - Jaki jest plan przygotowań do rundy wiosennej?

A.K. - Treningi zaczynają się 10 stycznia, czytałem plany sparingów – 31 stycznia rozpoczynamy w Nisku z miejscowym Sokołem, jeżeli chodzi o szczegóły planu przygotowań i sparingów – nie chcąc wprowadzić czytelników w błąd - odsyłam do trenera Brytana.

Ja, korzystając z okazji, pragnę złożyć serdeczne życzenia zdrowia i pomyślności w nowym 2009 r. wszystkim kibicom i sympatykom Janowianki, w szczególności gorące życzenia i podziękowania należą się naszym Sponsorom, dzięki ich życzliwości i pomocy mogliśmy przetrwać trudny okres końca 2008 r.

Mogę tylko dodać, że dzięki życzliwości i współpracy ze Stowarzyszeniem Aktywizacji Społecznej „SAS”, wszystkie zaprzyjaźnione firmy oraz sympatycy i kibice, którzy płacą podatek dochodowy, będą mogli w tym roku zostać sponsorami naszego klubu przez przekazanie 1% podatku - właśnie na „SAS” z dopiskiem „Janowianka”. Wystarczy przy składaniu rocznego zeznania podatkowego zadeklarować taką chęć, a urząd przekaże odpowiednią kwotę na wskazane konto, za co z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam wszystkich sympatyków MKS „Janowianka”!

Dziękuje za rozmowę.

Red.

 


Dodano: 19 stycznia 2008 r.

 

 

 


Pogoda dla Janowa Lubelskiego na dzisiaj

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 

Wszystko o gminnej lidze piłki halowej, tabele, wyniki itp.


 

Strona Festiwalu Filmowego FARTUrząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski,  tel: +48 15 87-24-330, fax: +48 15 87-24-670. e-mail: janowlub_m@woi.lublin.pl

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Internet Explorer, Mozilla Firefox oraz Opera, wymagana rozdzielczość obrazu min. 1024 x 768

(C) COPYRIGHT 2009 URZĄD MIEJSKI JANÓW LUBELSKI