Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego

 


 

 

 

Zbiór druków do pobrania

 

Zbiór ogłoszeń i zarządzeń

 

Wykaz telefonów w Urzędzie Miejskim

 

Skrócony Poradnik Przedsiębiorcy

 

Janów Lubelski - Leśny Skarbiec

 

Instytucje w Unii Europejskiej

 

 

Dodano: 14 stycznia 2008 r.

 

SEGREGUJMY ODPADY!

 

Nowy rok wnosi w nasze życie kilka zmian w gospodarce odpadami.

Każdy z nas jest wytwórcą odpadów – i produkujemy ich naprawdę dużo – nie ma człowieka, który mógłby powiedzieć, że nie wytwarza śmieci, może jednak powiedzieć, że ogranicza ich wytwarzanie. Segregacja odpadów jest takim sposobem, odpad posegregowany staje się produktem do ponownego wykorzystania lub przetworzenia. W ten sposób oprócz oszczędności finansowych (mniej śmieci na składowisku = mniejsze opłaty odprowadzane do Marszałka Województwa = mniejsze rachunki za odbiór odpadów komunalnych z gospodarstw domowych) przyczyniamy się do ochrony środowiska naturalnego będącego naszym wspólnym dobrem.

W roku 2009 wzrośnie cena za usługę odbioru odpadów komunalnych z gospodarstw domowych. Spowodowane jest to podniesieniem opłaty za korzystanie ze środowiska, pobieraną przez Marszałka Województwa Lubelskiego, z 75,00zł za 1 tonę odpadów składowanych na składowisku w 2008r. na 100,00zł w 2009 r.

Obecnie koszt składowania 1 tony odpadów komunalnych na składowisku w Borownicy wynosi 192,81zł.

Wzrost obciążeń za odbiór śmieci możemy zmniejszyć segregując odpady. W tym roku oprócz plastikowych butelek, makulatury oraz szkła, które są bezpośrednio odbierane z posesji, można będzie własnym transportem odwieść na składowisko popiół i żużel z pieców C.O. nie płacąc za składowanie. W celu pozbycia się większej ilości żużla należy bezpośrednio kontaktować się z Zakładem Gospodarki Komunalnej (tel. 0-15 87 24 680). Za kilka tygodni na terenie Zakładu Utylizacji Odpadów Komunalnych w Borownicy zostanie utworzony punkt zbierania odpadów elektrycznych i elektronicznych, w którym będziemy mogli bez ponoszenia opłat zostawić zepsute monitory, telewizory, radia, lodówki, pralki i inny sprzęt RTV i AGD.

Starannie segregujmy odpady, nie jest to trudne zadanie do wykonania, a przyniesie nam wymierne korzyści finansowe jak również satysfakcję z dobrze wypełnionego obowiązku chronienia otaczającej nas przyrody.

Referat Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska

 

Zobacz komentarze do artykułu na LJA

 


Dodano: 14 stycznia 2008 r.

 

 

 


Pogoda dla Janowa Lubelskiego na dzisiaj

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 

Wszystko o gminnej lidze piłki halowej, tabele, wyniki itp.


Strona Ośrodka Sportu i Rekreacji "Zalew"

 

Strona Festiwalu Filmowego FARTUrząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski,  tel: +48 15 87-24-330, fax: +48 15 87-24-670. e-mail: janowlub_m@woi.lublin.pl

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Internet Explorer, Mozilla Firefox oraz Opera, wymagana rozdzielczość obrazu min. 1024 x 768

(C) COPYRIGHT 2009 URZĄD MIEJSKI JANÓW LUBELSKI