Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego

 


 

 

 

Zbiór druków do pobrania

 

Zbiór ogłoszeń i zarządzeń

 

Wykaz telefonów w Urzędzie Miejskim

 

Skrócony Poradnik Przedsiębiorcy

 

Janów Lubelski - Leśny Skarbiec

 

Instytucje w Unii Europejskiej

 

 

Dodano: 3 grudnia 2008 r.

 

PALIKOT W JANOWIE

 

28 listopada 2008 r. odbyło się otwarte spotkanie liderów Platformy Obywatelskiej Województwa Lubelskiego z mieszkańcami Janowa Lubelskiego. Mieliśmy przyjemność gościć panią vice-wojewodę Henrykę Strojnowską, v-ce marszałka sejmiku Marka Flasińskiego, posłów Janusza Palikota, Wojciecha Wilka i Włodzimierza Karpińskiego. Posłowie zdawali relację z roku ich działalności. Omawiali sprawy, które udało się załatwić i te nad którymi jeszcze trwają prace. Poinformowali mieszkańców o najbliższych planach. Na spotkanie z liderami PO przybyło około stu osób głównie lokalnych działaczy samorządowych. Ze szczególnie dużym zainteresowaniem wszyscy czekali na wystąpienie kontrowersyjnego posła Janusza Palikota. Jeżeli ktoś spodziewał się niekonwencjonalnego zachowania, zaskakujących spektakli medialnych mógł się czuć zawiedziony. Pan poseł przedstawił bardzo sumiennie przygotowany raport ze swojej działalności w komisji sejmowej „Przyjazne Państwo”. Dowiedzieliśmy się, jak wiele pracy wykonała ta komisja, aby usunąć prawne przeszkody dokuczające na co dzień obywatelom. Trudno sobie wyobrazić jak wiele czasu i wysiłku należy poświęcić na likwidację „radosnej twórczości” ustawodawców lat ubiegłych, którzy biurokratycznymi, nikomu nie służącymi przepisami pętali wolną przedsiębiorczość i komplikowali codzienne życie obywateli. W przyszłym roku odczujemy już konkretnie pierwsze efekty pracy komisji w postaci likwidacji opłat skarbowych, ułatwień uzyskiwania pozwoleń na budowę, czy ulepszenia systemu podatkowego. Są to drobne kroki przynoszące jednak „szaremu” obywatelowi bardzo konkretne korzyści.

Pan poseł Wojciech Wilk opiekujący się w sposób szczególny, z ramienia PO, sprawami Janowa Lubelskiego zaprosił wszystkich do korzystania ze swojego biura przy ulicy Jana Zamoyskiego. Samorządowcy wyrażali swoje zadowolenie z faktu, że zmiana władzy w województwie na koalicję PO - PSL w żaden sposób nie wpłynęła na podział środków unijnych na powiaty. O przydziale unijnej pomocy decydują wyłącznie merytoryczne, a nie polityczne względy. To niezwykle krzepiące, że Polska staje się dojrzałą demokracją, gdzie nie partyjniactwo, a fachowość jest nagradzana. Mamy nadzieję, że ten kierunek działania będzie kontynuowany przez koalicję PO - PSL.

Z uznaniem należy przyjąć, że czołowi przedstawiciele PO naszego regionu poważnie traktują nas, elektorat, zdając na bieżąco relację ze swojej działalności. Krzepiącym jest, że posłowie spotykają się ze społeczeństwem nie tylko przed wyborami, lecz traktują go poważnie informując o swoich poczynaniach.

Tekst i foto: ano


Dodano: 3 grudnia 2008 r.


Pogoda dla Janowa Lubelskiego na dzisiaj

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 

Wszystko o gminnej lidze piłki halowej, tabele, wyniki itp.


Strona Ośrodka Sportu i Rekreacji "Zalew"

 

Strona Festiwalu Filmowego FARTUrząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski,  tel: +48 15 87-24-330, fax: +48 15 87-24-670. e-mail: janowlub_m@woi.lublin.pl

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Internet Explorer, Mozilla Firefox oraz Opera, wymagana rozdzielczość obrazu min. 1024 x 768

(C) COPYRIGHT 2007 URZĄD MIEJSKI JANÓW LUBELSKI