Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego

 


 

 

 

Zbiór druków do pobrania

 

Zbiór ogłoszeń i zarządzeń

 

Wykaz telefonów w Urzędzie Miejskim

 

Skrócony Poradnik Przedsiębiorcy

 

Janów Lubelski - Leśny Skarbiec

 

Instytucje w Unii Europejskiej

 

 

Dodano: 25 listopada 2008 r.

 

JANOWIAK MISTRZEM ŚWIATA W LONDYNIE

Dzisiejszy Londyn to istny Babilon. Pośród 20 mln mieszkańców doliczyć się można ponad sto narodowości, w tym ok. pół miliona Polaków. W tej liczbie są ludzie z Janowa Lubelskiego i okolic. Prawie wszyscy przyjechali tu „za chlebem”. Wszelako „nie samym chlebem człowiek żyje”, więc w wolnych chwilach m.in. uprawiają sport. Istnieje w Londynie system ligowy (od I do III ligi) piątek piłkarskich Polish 5-A-Side-Football-League – gra się po 5 zawodników na małych boiskach 2 razy po 30 minut.

W jednym z takich zespołów występuje Kamil Stelmach – do 2005 r. piłkarz „Janowianki”. Grał u nas jeszcze jako junior, a jego trenerem był Fred Skrzypek. Drużyna Kamila ostatnio awansowała z II do I ligi, a on sam był „królem strzelców”.

Oprócz rozgrywek ligowych, co roku organizowane są Mistrzostwa Świata Amatorów zespołów 11-osobowych. Startują w nich – podobnie jak na Mundialu – 32 reprezentacje, które grają tym samym systemem, jak rozgrywane są „zawodowe” mistrzostwa, a więc faza grupowa, ćwierćfinały, półfinały i finał. Reprezentację Polski wybrano spośród czołowych graczy wspomnianych „piątek”. Znalazł się w niej także nasz krajan – Kamil.

Od początku polska drużyna „szła” na mistrzostwo. W swojej grupie E pokonała kolejno Boliwię, Tajlandię i Maroko – odpowiednio 2:1, 3:1 i 1:0, potem na drodze do finału rozbiła Iran 2:0, Irlandię 3:0 i Nową Zelandię 2:0, a w finale nie dała szans mistrzowi sprzed roku – Kolumbii, ustalając już do przerwy wynik na 3:0. Złoty puchar przeszedł w ręce Polaków!

Tekst: JŁ


Dodano: 25 listopada 2008 r.

 


Pogoda dla Janowa Lubelskiego na dzisiaj

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 

Wszystko o gminnej lidze piłki halowej, tabele, wyniki itp.


Strona Ośrodka Sportu i Rekreacji "Zalew"

 

Strona Festiwalu Filmowego FARTUrząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski,  tel: +48 15 87-24-330, fax: +48 15 87-24-670. e-mail: janowlub_m@woi.lublin.pl

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Internet Explorer, Mozilla Firefox oraz Opera, wymagana rozdzielczość obrazu min. 1024 x 768

(C) COPYRIGHT 2007 URZĄD MIEJSKI JANÓW LUBELSKI