Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego

 


 

 

 

Zbiór druków do pobrania

 

Zbiór ogłoszeń i zarządzeń

 

Wykaz telefonów w Urzędzie Miejskim

 

Skrócony Poradnik Przedsiębiorcy

 

Janów Lubelski - Leśny Skarbiec

 

Instytucje w Unii Europejskiej

 

 

Dodano: 16 września 2008 r.

 

CENNIK „BASENOWY”, CZYLI ILE ZAPŁACIMY ZA „OTYLIĘ”

 

Każdy ma prawo do informacji. W szczególności prawo takie ma każdy potencjalny konsument, który jest nabywcą towarów i usług na własny użytek. Nabywca produktu, przed jego kupnem, szuka informacji, która zaspokoi ciekawość wobec ceny, jakości i standardu usługi. Konsument chce wiedzieć czy pieniądze, które wykłada są adekwatne do tego, co otrzymuje.

Mieszkańcy Janowa Lubelskiego już niebawem, będą mogli nabyć, tak długo oczekiwany produkt z zakresu usług kultury fizycznej i sportu w związku z oddaniem pływalni krytej „OTYLIA”. Inwestycja ta jest wpisana w „Rozwój produktu turystycznego gminy Janów Lubelski i powiatu janowskiego”. To bardzo nowoczesny i wielofunkcyjny obiekt, zarówno pod względem atrakcji wodnych jak i zaspokojenia różnorodnych potrzeb związanych nie tylko ze sportami wodnymi, ale również z zakresu odnowy biologicznej, fitness i SPA – (Sanitas Per Aquam, czyli ZDROWIE DZIĘKI WODZIE).

Ale każdy produkt, tak jak i wykonana usługa są płatne. Pragniemy poinformować, w jaki sposób ustalano cenę za korzystanie ze świadczeń i usług na pływalni krytej „OTYLIA” w Janowie Lubelskim. Punktem wyjścia do obliczenia wysokości opłat była kalkulacja kosztów, które możemy podzielić na trzy grupy. Pierwsza to koszty bezpośrednie jak, opłaty za gaz, energię elektryczną, wodę i odprowadzenie ścieków, płace pracowników pływalni. W tej grupie również mieszczą się tzw. reagenty, czyli chemia basenowa i środki chemiczne służące do utrzymania obiektu we właściwym stanie sanitarno – epidemiologicznym. To bardzo ważna sprawa i bez tych środków nie popływamy. Druga grupa to koszty pośrednie, a więc obsługa obiektu, ubezpieczenie obiektu z tytułu mienia i odpowiedzialności cywilnej, opłaty serwisowe. Trzecia grupa to tzw. rozliczenia fiskalno podatkowe. To wszystko zliczone razem daje nam pełne koszty utrzymania obiektu pływalni.

Kolejny etap to kalkulacja cen biletów. A cena, to przede wszystkim przeliczenie kosztów utrzymania obiektu. Aby zrównoważyć koszty, podaż powinna się kształtować tak; średnio 50 osób przez 16 godzin dziennie przez 30 dni w miesiącu i 11 miesięcy w roku w cenie biletu ok. 8 - 9 zł. Gdy wszystkie te czynniki będą constans (wielkość, którą w trakcie rozważań przyjmuje się za stała niezmienną) – popyt zrównoważy koszty. 

W związku z tym, że pływalnia jest obiektem użyteczności publicznej i ma służyć przede wszystkim lokalnej społeczności w zaspakajaniu potrzeb rekreacyjnych i pro zdrowotnych, przy ustalaniu kalkulacji cen biletów oprócz czynnika ekonomicznego zastosowano również, w stopniu bardzo znaczącym, względy społeczne i rynkowe. Rada Miejska w Janowie Lubelski uchwałą nr XXIII/159/08 z dnia 15 lipca br. określiła zasady korzystania z obiektu użyteczności publicznej – Kryta Pływalnia „OTYLIA”, położonej w Janowie Lubelskim.

Ceny biletu wstępu na Pływalnię, będą bardzo zróżnicowane od 4, 00 do 11, 00 zł w zależności od pory i dnia tygodnia. Dajemy również możliwości zakupu karnetów. Będą karnety indywidualne: godzinowe, półroczne i roczne. Chcemy, aby Pływalnia stała się miejscem spotkań rodzinnych, dlatego zastosowaliśmy całą gamę karnetów rodzinnych w przystępnych cenach.

Na koniec dwie bardzo ważne sprawy.

Pierwsza, wszyscy uczniowie szkół, dla których organem prowadzącym jest Gmina Janów Lubelski w ramach zajęć z wychowania fizycznego 1 raz w tygodniu będą korzystać z pływalni nieodpłatnie. Koszty tych zajęć będzie ponosiła Gmina Janów Lubelski – ok. 400 tys. zł. rocznie.

Druga, dotyczy osób korzystających z pływalni indywidualnie. W „OTYLII” nie będzie tzw. strefowania. Oznacza to, że Państwo płacąc za bilet wstępu będą mogli korzystać z całego wachlarza atrakcji dostępnych w nieckach basenowych i na plaży basenowej a więc; z niecki sportowej, zjeżdżalni wodnej, jacuzzi, basenu rekreacyjnego z ławeczkami masażu i specjalnymi nawiewami, brodziku dla dzieci a po godz. 18:00 dochodzi do tego jeszcze, w cenie biletu, korzystanie z sauny mokrej.

Teraz niech Państwo porównają sami nasz produkt, cenę usług i świadczeń do innych basenów w pobliżu Janowa Lubelskiego; Kraśnika, Biłgoraja, Bychawy, Stalowej Woli i tych dalszych, Zamościa, Tarnobrzega, Sandomierza, Bełżyc i Lublina. Proszę nie zapomnieć o kosztach dojazdu.

Szczegółowe cenniki za bilety wstępu, karnety, cennik za korzystanie z usług kręgielni znajdziecie Państwo na naszych stronach Internetowych www.osirjanow.pl w zakładce Pływalnia kryta.

Obiekt Pływalni krytej „OTYLIA”, to nie tylko baseny i niecki z wodą. To również pełny kompleks różnorodnych usług, z których Państwo będziecie mogli korzystać, a więc kręgielnia z dwoma torami i w pełni nowoczesnymi urządzeniami do prowadzenia i zapisu gry. Pizzeria – kawiarnia, z salą konsumpcyjną na 50 miejsc. Klub fitness z elementami siłowni, gabinety masażu oraz gabinety urody, zabiegów biologicznych i odchudzających.

To wspaniały obiekt, do korzystania, z którego już teraz bardzo serdecznie wszystkich Państwa zapraszamy, życząc jednocześnie wspaniałych wrażeń i emocji.

Kierownik Pływalni Krytej „OTYLIA”

w Janowie Lubelskim

mgr Andrzej Majkowski


Dodano: 16 września 2008 r.


Pogoda dla Janowa Lubelskiego na dzisiaj

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 

Wszystko o gminnej lidze piłki halowej, tabele, wyniki itp.


Strona Ośrodka Sportu i Rekreacji "Zalew"

 

Strona Festiwalu Filmowego FARTUrząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski,  tel: +48 15 87-24-330, fax: +48 15 87-24-670. e-mail: janowlub_m@woi.lublin.pl

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Internet Explorer, Mozilla Firefox oraz Opera, wymagana rozdzielczość obrazu min. 1024 x 768

(C) COPYRIGHT 2007 URZĄD MIEJSKI JANÓW LUBELSKI