Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego

 


 

 

 

Zbiór druków do pobrania

 

Zbiór ogłoszeń i zarządzeń

 

Wykaz telefonów w Urzędzie Miejskim

 

Skrócony Poradnik Przedsiębiorcy

 

Janów Lubelski - Leśny Skarbiec

 

Instytucje w Unii Europejskiej

 

 

Dodano: 16 września 2008 r.

PROFESOR MIROSŁAW PIOTROWSKI W JANOWIE LUBELSKIM

 

W ostatnim tygodniu na ulicach naszego miasta oraz na naszej stronie internetowej zamieszczone były zaproszenia na spotkanie z panem prof. Mirosławem Piotrowskim, europosłem do Parlamentu Europejskiego. Na spotkanie przyszło około 150 mieszkańców Janowa i sąsiednich miejscowości. Na spotkanie przybył burmistrz Janowa Lubelskiego Krzysztof Kołtyś oraz wiceburmistrz Czesław Krzysztoń. W spotkaniu uczestniczyli również radni powiatu oraz radni gminy janowskiej.

Należy odnotować, że jest to dobry wynik jak na początek kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego, biorąc pod uwagę, że pan prof. Mirosław Piotrowski jest parlamentarzystą bezpartyjnym.

Spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia sytuacji międzynarodowej oraz udziału Polski w rozwiązywaniu problemów. Nasz gość nakreślił kierunki, jakie podejmuje Unia Europejska w zakresie rozwiązywania kryzysów międzynarodowych, a w szczególności naświetlił obecną sytuację w Gruzji. Należy wspomnieć o stanowisku na temat definicji „wartości europejskich” pana prof. Mirosława Piotrowskiego, jakie przedstawił na jednym z posiedzeń Parlamentu Europejskiego (cyt.) „W tysiącach dokumentów powołujemy się na wartości europejskie. Nigdzie jednak, jak chociażby w omawianej dzisiaj Karcie Praw Podstawowych, precyzyjnie ich się nie definiuje.

A przecież korzenie Europy są chrześcijańskie i te podstawowe wartości zostały dawno zdefiniowane. Permanentna próba redefiniowania tego, co oczywiste prowadzi do zaburzenia proporcji oraz możliwości reagowania na autentyczne problemy Starego Kontynentu jak niepokojący proces starzenia się narodów Europy, migracje, agresywna konkurencja krajów azjatyckich, terroryzm, epidemie, nowe choroby, a także bezpieczeństwo energetyczne”.

Z inicjatywy europosła prof. Mirosława Piotrowskiego powołane zostało stowarzyszenie „Razem dla Lubelszczyzny” z udziałem trzech innych posłów do Parlamentu Europejskiego - Wiesława Kuca, Zdzisława Podkańskiego i Zbigniewa Zaleskiego, którzy działają na rzecz naszego regionu, a także realizują wspólnie niektóre przedsięwzięcia o zasięgu krajowym i międzynarodowym.

 

W dalszej części spotkania padały pytania od mieszkańców Janowa Lubelskiego oraz wypowiedzi na temat sytuacji społecznej i materialnej w naszym mieście. Temat zwolnień w „COMASIE” był tym problemem, który najbardziej nurtuje naszą społeczność. Spotkanie trwało około dwóch godzin.

 

Tekst: Jan Machulak

Foto: Przemysław Kołtyś


Dodano: 16 września 2008 r.


Pogoda dla Janowa Lubelskiego na dzisiaj

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 

Wszystko o gminnej lidze piłki halowej, tabele, wyniki itp.


Strona Ośrodka Sportu i Rekreacji "Zalew"

 

Strona Festiwalu Filmowego FARTUrząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski,  tel: +48 15 87-24-330, fax: +48 15 87-24-670. e-mail: janowlub_m@woi.lublin.pl

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Internet Explorer, Mozilla Firefox oraz Opera, wymagana rozdzielczość obrazu min. 1024 x 768

(C) COPYRIGHT 2007 URZĄD MIEJSKI JANÓW LUBELSKI