Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego

 


 

 

 

Zbiór druków do pobrania

 

Zbiór ogłoszeń i zarządzeń

 

Wykaz telefonów w Urzędzie Miejskim

 

Skrócony Poradnik Przedsiębiorcy

 

Janów Lubelski - Leśny Skarbiec

 

Instytucje w Unii Europejskiej

 

 

Dodano: 13 września 2008 r.

EUROPEJSKIE DNI DZIEDZICTWA

Europejskie Dni Dziedzictwa odbywające się z inicjatywy Rady Europy to jedno z najważniejszych wydarzeń europejskich promocji kultury. Organizowane są w Europie corocznie od 1991 roku; w Polsce zaś od 1992 roku. 

Głównym celem EDD jest udostępnianie lokalnym społecznościom zabytków i innych obiektów kultury, jak np.: muzea, skanseny, parki, ogrody, które na co dzień są niedostępne, lub też ich zwiedzanie wiąże się z opłatami. Podczas Europejskich Dni Dziedzictwa można zatem odwiedzić bezpłatnie, w towarzystwie przewodników, wiele interesujących miejsc i zabytków. Ponieważ imprezy organizowane są lokalnie, pojawia się możliwość zaprezentowania tego, co ważne nie tylko w sensie uniwersalnym lub ogólnopolskim, ale również jest to okazja do „odkrycia” obiektów o znaczeniu lokalnym, często zapomnianych.

Obchody EDD mają uwrażliwić społeczeństwo na problematykę ochrony zabytków i dziedzictwa kulturowego. Istotnym elementem jest możliwość połączenia zwiedzania z uczestnictwem w występach zespołów folklorystycznych, w pokazach ginących rzemiosł, w kiermaszach wyrobów artystycznych i rzemieślniczych, w konkursach oraz koncertach.

„Korzenie tradycji. Od ojcowizny do ojczyzny” – tak brzmi temat przewodni kolejnej edycji Europejskich Dni Dziedzictwa w Polsce. Główne obchody EDD zaplanowano na dwa jesienne weekendy: 13-14 oraz 20-21 września 2008 r.

Tegoroczny temat zachęca do poszukiwania i odkrywania korzeni kultury polskiej, która kształtowała się przez ponad tysiąc lat. Ponadto daje niebywałą okazję do zaprezentowania tego, co z symbolicznej ojcowizny przerodziło się w ojczyznę, a zatem tego, co przyczyniło się do ukształtowania świadomości przynależności kulturowej, etnicznej i narodowej.

W Polsce koordynatorem Europejskich Dni Dziedzictwa jest Krajowy Ośrodek Badań i Dokumentacji Zabytków, a patronat honorowy nad obchodami objął Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Bogdan Zdrojewski.

 

JANOWSKI PROGRAM EUROPEJSKICH DNI DZIEDZICTWA

 

20 września 2008 r. (sobota) – Łążek Garncarski

10:00 - 14:00 dzień otwarty w pracowni Pana Adama Żelazko (wstęp wolny),

 

21 września 2008 r. (niedziela) – Janów Lubelski

10:00 - 16:00 – Dzień otwarty w Muzeum Regionalnym – wystawy: „Janów w fotografii”, „Tradycyjne tkactwo na Ziemi Janowskiej”, „Święte i świeci w drewnie zaklęci”, „Lubelska ceramika ludowa” (wstęp wolny).

 

Tekst: Piotr Widz - MR


Dodano: 13 września 2008 r.


Pogoda dla Janowa Lubelskiego na dzisiaj

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 

Wszystko o gminnej lidze piłki halowej, tabele, wyniki itp.


Strona Ośrodka Sportu i Rekreacji "Zalew"

 

Strona Festiwalu Filmowego FARTUrząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski,  tel: +48 15 87-24-330, fax: +48 15 87-24-670. e-mail: janowlub_m@woi.lublin.pl

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Internet Explorer, Mozilla Firefox oraz Opera, wymagana rozdzielczość obrazu min. 1024 x 768

(C) COPYRIGHT 2007 URZĄD MIEJSKI JANÓW LUBELSKI