Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego

 


 

 

 

Zbiór druków do pobrania

 

Zbiór ogłoszeń i zarządzeń

 

Wykaz telefonów w Urzędzie Miejskim

 

Skrócony Poradnik Przedsiębiorcy

 

Janów Lubelski - Leśny Skarbiec

 

Instytucje w Unii Europejskiej

 

 

Dodano: 9 września 2008 r.

UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA NMP - 7-8 września 2007

Tegoroczne uroczystości odpustowe Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Sanktuarium Matki Bożej w Janowie Lubelskim miały bardzo podniosły charakter. Odbywały się one bowiem na kilka dni przed przybyciem Matki Bożej w Świętym Wizerunku Nawiedzenia do diecezji sandomierskiej.

Już w wigilię odpustu, wieczorem w niedzielę, tradycyjnie przybyła do Maryjnego Sanktuarium pielgrzymka wiernych czcicieli Maryi z dekanatu biłgorajskiego, do której włączyli się pielgrzymi z Frampola, Goraja, a także pielgrzymi z dekanatu janowskiego, z Kocudzy, Dzwoli i Krzemienia. Grupa pielgrzymów liczyła ponad 1200 osób.

Uroczystości rozpoczęły się o godz. 18:00 Mszą św., a o godz. 21:00 licznie zgromadzeni wierni modlili się na Apelu Jasnogórskim.

W dzień odpustu o godz. 11-tej przed głównym ołtarzem polowym na Placu Maryjnym przeszedł wielobarwny korowód dożynkowy. Rolnicy z poszczególnych parafii dekanatu janowskiego przyszli z wieńcami dożynkowymi, aby przed Janowską Maryją pochylić się i podziękować za tegoroczne plony.

W tym roku gospodarzami dożynek byli wierni z parafii Chrzanów.

Każda delegacja wystąpiła z krótkim programen artystycznym owacyjnie przyjętym przez zgromadzonych wiernych w liczbie ok. 7 tysięcy. Plonom błogosławił ks. bp Andrzej Dzięga.

Po korowodzie dożynkowym została odprawiona uroczysta Suma Pontyfikalna, w której przewodniczył i wygłosił homilię Ordynariusz Diecezji Sandomierskiej ks. bp Andrzej Dzięga. Na zakończenie Mszy Świętej ks. bp Andrzej Dzięga ponowił Akt Zaproszenia Matki Bożej Częstochowskiej do diecezji.

W tym roku ulewny deszcz uniemożliwił zwieńczenie uroczystości procesją po Placu Różańcowym, który rozpadał się tuż przed zakończeniem Mszy św.

Tekst i foto: red.


Dodano: 9 września 2008 r.


Pogoda dla Janowa Lubelskiego na dzisiaj

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 

Wszystko o gminnej lidze piłki halowej, tabele, wyniki itp.


Strona Ośrodka Sportu i Rekreacji "Zalew"

 

Strona Festiwalu Filmowego FARTUrząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski,  tel: +48 15 87-24-330, fax: +48 15 87-24-670. e-mail: janowlub_m@woi.lublin.pl

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Internet Explorer, Mozilla Firefox oraz Opera, wymagana rozdzielczość obrazu min. 1024 x 768

(C) COPYRIGHT 2007 URZĄD MIEJSKI JANÓW LUBELSKI