Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego

 


 

 

 

Zbiór druków do pobrania

 

Zbiór ogłoszeń i zarządzeń

 

Wykaz telefonów w Urzędzie Miejskim

 

Skrócony Poradnik Przedsiębiorcy

 

Janów Lubelski - Leśny Skarbiec

 

Instytucje w Unii Europejskiej

 

 

Dodano: 16 września 2008 r.

 

NEWSLETTER nr 18 / 17 września 2008

 

4. etap: Na krótszej trasie

Organizatorzy skrócili czwartego etapu o długości 244 km, który miał prowadzić z Bielska Podlaskiego do Lublina. Etap jest krótszy o 40 km, a kolarze wystartowali z Siemiatycz.

W Bielsku Podlaskim zawodnicy podpisali tylko listę startową, a później wsiedli do autokarów i przejechali do Siemiatycz. Start ostry nastąpił o godzinie 11.24.- Zdecydowaliśmy o skróceniu etapu ze względu na pogodę - powiedział Lech Piasecki, szef ds. sportowych z organizującej wyścig firmy Lang Team. - Już na drugim etapie było widać, że taka aura nie służy kolarzom. Na metę w Olsztynie przyjechali bowiem z dużym opóźnieniem.

Do 4. etapu nie wystartował belgijski kolarz Mario Aerts (2) z grupy Silence-Lotto.

Wyniki znajdują się na stronie: http://www.tourdepologne.pl/4etap_live.asp.

Relacja live na http://tdp.magazynrowerowy.pl

Jutro 5. etap na trasie Nałęczów – Rzeszów (240 km).

Dotychczasowi zwycięzcy w Lublinie

W Lublinie meta Tour de Pologne znajduje się po raz piętnasty w historii, a kolarze gościli tutaj ostatni raz 15 lat temu. Oto dotychczasowi zwycięzcy:

1928 Eugeniusz Michalak

1929 Józef Stefański

1933 Stanisław Wasilewski

1939 Zygmunt Wiśniewski

1952 Wacław Wójcik

1957 Adam Wiśniewski

1960 Joseph Dreis (Belgia)

1962 Bogusław Fornalczyk

1966 Henryk Woźniak

1969 Krzysztof Stec

1980 Polska (drużyna)

1984 Marek Leśniewski

1989 Jan Magosz

1993 Remigius Lupeikis (Litwa)

Medalistka olimpijska w roli reporterki

Maja Włoszczowska, srebrna medalistka olimpijska w kolarstwie górskim z Pekinu, od poniedziałku wciela się w rolę reporterki telewizyjnej. Pracuje przy Tour de Pologne.

- Jak wypadł pani pierwszy dzień pracy. Był taki, jak się pani spodziewała?

- Właściwie nie miałam nic do roboty, ponieważ z powodu opóźnionego startu kolarze też później przyjechali na metę i na wywiady na żywo zbrakło po prostu czasu. Te rozmowy, które przeprowadzałam były tylko rejestrowane, więc nie było wielkiego stresu. W trakcie transmisji miałam jedną rozmowę z Michałem Kwiatkowskim, czyli naszym mistrzem świata juniorów w jeździe indywidualnej na czas, a ponieważ miałam okazję wcześniej go poznać i śledzić jego wyniki, ułatwiło mi to zadanie.

- Pierwsze wywiady to był większy stres niż pierwsze starty?

- Myślę, że tak, bo tutaj patrzy na mnie dwa miliony widzów. Z drugiej strony jak źle mi pójdzie podczas wyścigu to kibice też potrafią skrytykować. Chociaż, gdy przypominam sobie swój pierwszy start, bardzo dawno temu, to pamiętam, że nie mogłam zjeść śniadania. Teraz w czasie startów stres mi nie towarzyszy, dlatego zapominam, jak to było.

Dalszy ciąg wywiadu na http://tourdepologne.interia.pl/aktualnosci/news?inf=1179333.

Tour de Pologne live w internecie

Na stronie http://tdp.magazynrowerowy.pl   dostępny jest przebieg z 65. Tour de Pologne na żywo wraz z komentarzem redaktorów specjalizujących się w kolarstwie szosowym. W tegorocznym serwisie znajdują się komentarze i wywiady z zawodnikami, trenerami oraz obserwatorami, bieżące klasyfikacje, podsumowania etapów oraz bogata galeria zdjęć bezpośrednio po zakończeniu każdego etapu. Mobilne biuro prasowe Magazynu Rowerowego podąża za peletonem od startu w Warszawie do mety w Krakowie i precyzyjnie odnotowuje każde wydarzenie. Wystarczy wejść na http://tdp.magazynrowerowy.pl.

Na startach i metach wszystkich etapów z teamowych samochodów "Magazynu Rowerowego" hostessy rozdadzą wśród zgromadzonej publiczności 10 000 sztuk specjalnego 16-stronicowego wydania Magazynu Rowerowego dedykowanego 65. TdP. Wydanie to zawierać będzie mapy etapów, artykuły redakcyjne, najistotniejsze informacje o imprezie oraz materiały promocyjne.


Dodano: 17 września 2008 r.


Pogoda dla Janowa Lubelskiego na dzisiaj

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 

Wszystko o gminnej lidze piłki halowej, tabele, wyniki itp.


Strona Ośrodka Sportu i Rekreacji "Zalew"

 

Strona Festiwalu Filmowego FARTUrząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski,  tel: +48 15 87-24-330, fax: +48 15 87-24-670. e-mail: janowlub_m@woi.lublin.pl

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Internet Explorer, Mozilla Firefox oraz Opera, wymagana rozdzielczość obrazu min. 1024 x 768

(C) COPYRIGHT 2007 URZĄD MIEJSKI JANÓW LUBELSKI