Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego

 


 

 

 

Zbiór druków do pobrania

 

Zbiór ogłoszeń i zarządzeń

 

Wykaz telefonów w Urzędzie Miejskim

 

Skrócony Poradnik Przedsiębiorcy

 

Janów Lubelski - Leśny Skarbiec

 

Instytucje w Unii Europejskiej

 

 

Dodano: 2 sierpnia 2008 r.

 

JANOWSKA PIESZA PIELGRZYMKA JUŻ W DRODZE...

 

Niewątpliwym wydarzeniem w Janowie Lubelskim każdego roku jest wyjście pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. Jest to już 26 piesza pielgrzymka Ziemi Janowskiej, która w tym roku z woli Pasterza diecezji bpa Andrzeja Dzięgi ma być formą zaproszenia Matki Bożej Jasnogórskiej do naszej diecezji przed Jej nawiedzeniem. Przebiegać będzie pod hasłem: Przyjdź Matko - czekamy!

Już od 6-tej rano przy Sanktuarium dało się zauważyć niecodzienny ruch. O godz. 7-mej rozpoczęła się uroczysta Msza św. koncelebrowana przez wielu kapłanów pod przewodnictwem ks. biskupa Edwarda Frankowskiego, który wygłosił też homilię.

Po Mszy św. pielgrzymi uformowani w dwie grupy wyruszyli na pielgrzymi szlak. W janowskiej pielgrzymce bierze udział ponad 410 pielgrzymów z dekanatu janowskiego, modliborskiego i zaklikowskiego. Tradycyjnie liczni parafianie, rodziny i znajomi odprowadzali pielgrzymów do pierwszego postoju w Borownicy. Wśród odprowadzających byli też burmistrz Janowa Lubelskiego, Krzysztof Kołtyś i jego zastępca Czesław Krzysztoń.

Po 11 dniach pielgrzymowania i przebyciu ponad 320 km pielgrzymi dotrą na Jasną Górę 12 sierpnia, gdzie połączą się z innymi pielgrzymkami z diecezji sandomierskiej.

Pielgrzymowanie na pewno łączy się z dużym wysiłkiem fizycznym, niedogodnościami. Jednak jest to błogosławiony trud, który w rezultacie prowadzi do umocnienia woli, charakteru i przezwyciężania samego siebie. Na pielgrzymce można z pewnym obiektywnym dystansem spojrzeć na swe życie, poddać się działaniu Łaski Bożej i z jej pomocą skorygować kurs swego życia.

Tego właśnie życzymy Pielgrzymom, a ponadto entuzjazmu, ofiarności, zaangażowania i wiary nie tylko na pielgrzymce.

 

Tekst i foto: ma-wo


Dodano: 2 sierpnia 2008 r.

 


Pogoda dla Janowa Lubelskiego na dzisiaj

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 

Wszystko o gminnej lidze piłki halowej, tabele, wyniki itp.


Strona Ośrodka Sportu i Rekreacji "Zalew"

 

Strona Festiwalu Filmowego FARTUrząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski,  tel: +48 15 87-24-330, fax: +48 15 87-24-670. e-mail: janowlub_m@woi.lublin.pl

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Internet Explorer, Mozilla Firefox oraz Opera, wymagana rozdzielczość obrazu min. 1024 x 768

(c) COPYRIGHT 2006 URZĄD MIEJSKI JANÓW LUBELSKI