Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego

 


 

 

 

Zbiór druków do pobrania

 

Zbiór ogłoszeń i zarządzeń

 

Wykaz telefonów w Urzędzie Miejskim

 

Skrócony Poradnik Przedsiębiorcy

 

Janów Lubelski - Leśny Skarbiec

 

Instytucje w Unii Europejskiej

 

 

Dodano: 8 lipca 2008 r.

 

"NASZE KULINARNE DZIEDZICTWO, SMAKI REGIONÓW"

Ładna pogoda, ciekawe otoczenie i apetyczne przysmaki kuchni regionalnej czekały w niedzielę 6 lipca na wszystkich, którzy przybyli do Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie. Odbyła się tam VIII Edycja Ogólnopolskiego Konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionów”, na najlepszy regionalny produkt żywnościowy. Głównym celem konkursu było rozpoznawanie i promocja regionalnej żywności, wytwarzanej przez lokalnych wytwórców z wykorzystaniem tradycyjnych technologii w oparciu o miejscowe zasoby surowców.

Jury musiało wykazać się sporym apetytem, ponieważ w tym roku do konkursu zgłoszono prawie 150 produktów, wśród nich nie zabrakło również przysmaków z okolic Janowa: Janowska Nalewka Miodowa, Ser Momocki, Gryczak Janowski i Łupcie Potockie, cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród wszystkich degustujących.

Smaki z naszego regionu doceniła również komisja konkursowa przyznając pani Teresie Ciosmak III miejsce w kategorii napojów za Janowską Nalewkę Miodową. Oprócz degustacji potraw można było obejrzeć występy kapel i śpiewaków wykonujących ludowe przyśpiewki oraz przejść się po jednej z największych w Polsce muzealnych wsi, gdzie podziwiać można zabytki architektury, usytuowane w krajobrazie pól, sadów i ogródków kwiatowych.

 

Tekst i foto: Łukasz S.


Dodano: 8 lipca 2008 r.


Pogoda dla Janowa Lubelskiego na dzisiaj

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 

Wszystko o gminnej lidze piłki halowej, tabele, wyniki itp.


Strona Ośrodka Sportu i Rekreacji "Zalew"

 

Strona Festiwalu Filmowego FARTUrząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski,  tel: +48 15 87-24-330, fax: +48 15 87-24-670. e-mail: janowlub_m@woi.lublin.pl

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Internet Explorer, Mozilla Firefox oraz Opera, wymagana rozdzielczość obrazu min. 1024 x 768

(C) COPYRIGHT 2007 URZĄD MIEJSKI JANÓW LUBELSKI