Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego

 


 

 

 

Zbiór druków do pobrania

 

Zbiór ogłoszeń i zarządzeń

 

Wykaz telefonów w Urzędzie Miejskim

 

Skrócony Poradnik Przedsiębiorcy

 

Janów Lubelski - Leśny Skarbiec

 

Instytucje w Unii Europejskiej

 

 

Dodano: 4 lipca 2008 r.

 

LIST DO REDAKCJI GJ

Witam droga redakcjo Gazety Janowskiej!

Jestem od paru miesięcy mieszkańcem Janowa oraz czytelnikiem waszej gazety. Czytając artykuły w gazecie na temat działań policji w naszym mieście można wyciągnąć jeden wniosek, ze Janów jest najspokojniejszym miastem, a policja jest wspaniała. Wszystko jest prawda, łatwo Panom policjantom pisać artykuły do gazety, a tylko czy te artykuły zmienią to, co się dzieje w parku miejskim, przez który strach jest przechodzić, podobnie przy blokach. Następna sprawa to czy policja zrobiła coś w sprawie likwidacji piractwa drogowego w mieście, gdzie prędkości osiągane przez młodych kierowców są zawrotne, itp. Reasumując Panie Redaktorze to Pan policjant mieszka chyba w innym mieście, bo poza tym, że w Janowie jest komenda policji TO W PRAKTYCE NIE WIDAĆ PATROLI Policji. Miłym natomiast zaskoczeniem dla mnie jest dosyć prężne działanie straży miejskiej, mimo tak małej ilości i tak słabych uprawnień i środków. Może więc radni miejscy powinni pomyśleć nad powiększeniem straży. Panie Redaktorze proszę o przeprowadzenie wywiadu z komendantem policji i zadanie mu tych pytań i oby na efekty nie trzeba było długo czekać, bo o tych problemach bardzo dobrze wiedzą a jakoś nic nie robią. Serdecznie pozdrawiam czekam na interwencje

Janusz K.

 

Na prośbę naszego korespondenta przeprowadziliśmy rozmowę z Komendantem Powiatowym Policji w Janowe Lubelskim

 

SPACERKIEM PRZEZ PARK

Komendant KPP w Janowie Lubelskim mł. insp. Bogumił Polikarski osobiście chodzi po nowym parku (o różnych porach dnia i nocy) i nie potwierdza słów „strach jest przez niego przechodzić”. Policjanci częściej przebywają w tym rejonie, jednocześnie zwiększyła się ilość mandatów za spożywanie alkoholu w miejscach publicznych. W pierwszym półroczu 2007 roku wręczono 30 mandatów, a w 2008r już 130. Najczęściej karani są pijący alkohol w miejscach niedozwolonych, w pobliżu sklepów.

Następną sprawą, poruszoną przez naszego korespondenta, jest szybka jazda niektórych kierowców. Wiosną ujawnił się problem wyścigów i niebezpiecznej jazdy w centrum miasta (zgłaszany przez obywateli). Patrole skutecznie rozpracowały młodych kierowców. Jak mówi komendant „znamy ich z imienia i nazwiska. Ci, co popełnili wykroczenia, są młodymi ludźmi w wieku 20 – 25 lat. Dzielnicowi przeprowadzili rozmowy z rodzicami - właścicielami samochodów, wyścigi zakończyły się. Pojedyncze przypadki jazdy z nadmierną szybkością należy zgłaszać do dyżurnego komendy”.

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym na terenie powiatu janowskiego nie jest zadawalające. Notujemy, niestety, zwiększoną ilość wypadków i kolizji. Natomiast poziom represji w stosunku do kierowców i pieszych wykazuje tendencję zwyżkową. Problemem jest zwiększająca się ilość samochodów na polskich drogach (średnio milion rocznie) przy słabej infrastrukturze dróg, chodników, a także braku bezkolizyjnych skrzyżowań, co powoduje wzrost wypadków, również w naszym powiecie. W tym roku wzrosła ilość ujawnionych pijanych kierowców i pieszych. Pomimo represyjności, łącznie z odebraniem samochodu, mentalność społeczeństwa nie zmienia się.

W pierwszym półroczu 2007 roku ukarano 1000 kierowców i pieszych; w pierwszym półroczu br. roku tych mandatów wręczono już 2000. Znaczną część stanowiły mandaty, które wysyłane są za przekroczenia, potwierdzone przez fotoradary.

Komenda ma pełną obsadę etatów wszyscy policjanci prewencji pełnią służbę patrolową na ulicach. W ciągu doby realizujemy około 9 patroli mundurowych i nie mundurowych. O jakości pracy niech świadczą przykłady:
Ilość kradzieży w 2008 w stosunku do 2007 r. - spadek o 26% w tym tylko jedna kradzież samochodu (sprawca wykryty przez policję). Kradzieże z włamaniami - spadek o 44%, nie zanotowano rozboju, nie było zabójstw i gwałtów. Ze statystyk wojewódzkich – wskaźnik zagrożeń przestępstwami wynosi 61 przy średniej wojewódzkiej 110,7 jest najlepszy w Województwie Lubelskim i to kolejny rok z rzędu.

 

Wywiad przeprowadził: J.M


Dodano: 4 lipca 2008 r.


Pogoda dla Janowa Lubelskiego na dzisiaj

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 

Wszystko o gminnej lidze piłki halowej, tabele, wyniki itp.


Strona Ośrodka Sportu i Rekreacji "Zalew"

 

Strona Festiwalu Filmowego FARTUrząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski,  tel: +48 15 87-24-330, fax: +48 15 87-24-670. e-mail: janowlub_m@woi.lublin.pl

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Internet Explorer, Mozilla Firefox oraz Opera, wymagana rozdzielczość obrazu min. 1024 x 768

(C) COPYRIGHT 2007 URZĄD MIEJSKI JANÓW LUBELSKI