Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego

 


 

 

 

Zbiór druków do pobrania

 

Zbiór ogłoszeń i zarządzeń

 

Wykaz telefonów w Urzędzie Miejskim

 

Skrócony Poradnik Przedsiębiorcy

 

Janów Lubelski - Leśny Skarbiec

 

Instytucje w Unii Europejskiej

 

 

Dodano: 20 czerwca 2008 r.

 

OGÓLNOPOLSKIE SPOTKANIA GARNCARSKIE

Muzeum Regionalne w Janowie Lubelskim serdecznie zaprasza do udziału w Ogólnopolskich Spotkaniach Garncarskich, organizowanych w dniach 3-6 lipca 2008 r. Impreza odbędzie się wzorem ubiegłego roku w Łążku Garncarskim, malowniczej miejscowości położonej pośród Lasów Janowskich, a zarazem ośrodku garncarskim o ponad 200-letniej tradycji. Wytwarzana tu ceramika, wyróżniająca się bogatą skalą barw i wspaniałą ornamentyką, zaliczana jest do jednej z najpiękniejszych ceramik malowanych w Polsce.

W Łążku, w pracowni Adama Żelazko, przez trzy dni (3-5 lipca) kilkunastu garncarzy z terenu całej Polski poprowadzi warsztaty, w których udział będzie mógł wziąć każdy zainteresowany poznaniem tego niezwykłego rzemiosła. Uczestnicy warsztatów będą mieli możliwość prześledzenia procesu powstawania przedmiotów ceramicznych i glinianych ozdób, począwszy od wydobywania surowej gliny, przerobienia jej na plastyczny materiał, po formowanie gotowych produktów na kole garncarskim, techniki zdobienia, malowania i szkliwienia. Pod okiem mistrzów garncarstwa każdy będzie mógł spróbować sił w zanikającym zawodzie i sam wykonać dowolny przedmiot. Gwarantujemy, że własnoręczne przygotowanie gliny i formowanie jej w kształt flakonu, wazonika, świecznika, pojemniczka na drobiazgi itp. dostarczy nie lada satysfakcji, a być może komuś pozwoli również odkryć w sobie talent, którego istnienia się nawet nie spodziewał. Warsztaty mogą stać się ciekawą formą urozmaicenia wakacyjnego wypoczynku łączącą w sobie walory poznawcze (poznawanie zanikającego zawodu - rękodzieła ludowego), a także bardzo praktyczne (możliwość własnoręcznego wykonania oryginalnej w swej niepowtarzalności pamiątki z pobytu). Udział w warsztatach jest bezpłatny.

6 lipca (niedziela) wspólnie z mieszkańcami Łążka zapraszamy na wielki Jarmark Garncarski. Można będzie tu nabyć wspaniałą ceramikę glinianą przywiezioną z różnych regionów Polski, a także inne wyroby rękodzieła ludowego. Organizatorzy przygotowali również na ten dzień wiele atrakcji: konkursy, występy zespołów ludowych, degustacje przysmaków kuchni regionalnej. Do zwiedzania będą udostępnione pracownie garncarskie, kaflarnia oraz Zagroda Garncarska. Wieczorem na scenie zaprezentuje się zespół obrzędowy Janowskiego Ośrodka Kultury z przedstawieniem „U garncarza Jadamka”, a na zakończenie zagra zespół Cała Góra Barwinków (reggae/ska). Grupa słynie ze świetnie przyjmowanych, energetycznych koncertów. Wystąpiła dotąd na wszystkich najważniejszych festiwalach reggae'owych w naszym kraju, a także na dużej scenie Przystanku Woodstock 2003.

Organizację imprezy wspierają: Urząd Miejski w Janowie Lubelskim, Starostwo Powiatowe w Janowie Lubelskim, Stowarzyszenie Twórców Ludowych w Lublinie, Lokalna Grupa Działania „Leśny Krąg”, Janowski Ośrodek Kultury oraz wszyscy mieszkańcy Łążka Garncarskiego.

Patronat nad Ogólnopolskimi Spotkaniami Garncarskimi objęło Narodowe Centrum Kultury.

Ogólnopolskie Spotkania Garncarskie realizowane są ze środków finansowych Narodowego Centrum Kultury.


Dodano: 20 czerwca 2008 r.


Pogoda dla Janowa Lubelskiego na dzisiaj

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 

Wszystko o gminnej lidze piłki halowej, tabele, wyniki itp.


Strona Ośrodka Sportu i Rekreacji "Zalew"

 

Strona Festiwalu Filmowego FARTUrząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski,  tel: +48 15 87-24-330, fax: +48 15 87-24-670. e-mail: janowlub_m@woi.lublin.pl

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Internet Explorer, Mozilla Firefox oraz Opera, wymagana rozdzielczość obrazu min. 1024 x 768

(C) COPYRIGHT 2008 URZĄD MIEJSKI JANÓW LUBELSKI