Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego

 


 

 

 

Zbiór druków do pobrania

 

Zbiór ogłoszeń i zarządzeń

 

Wykaz telefonów w Urzędzie Miejskim

 

Skrócony Poradnik Przedsiębiorcy

 

Janów Lubelski - Leśny Skarbiec

 

Instytucje w Unii Europejskiej

 

 

Dodano: 5 czerwca 2008 r.

ROWEREM BEZPIECZNIEJ

Z wielką przykrością, informuję Państwa, że każdego roku na naszych drogach około 6 tysięcy rowerzystów ulega wypadkom, na skutek tych zdarzeń ponad 500 z nich ponosi śmierć na miejscu zdarzenia, a ponad 5 tys. odnosi obrażenia ciała.

W tej grupie są osoby w różnym wieku, także dzieci, które po ukończeniu 10 roku życia i uzyskaniu karty rowerowej mogą samodzielnie poruszać sie po drogach publicznych.

W celu propagowania bezpieczeństwa rowerzystów poprzez podniesienie świadomości wśród kierujących pojazdami silnikowymi, że rowerzyści są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego, a także w celu dyscyplinowania samych rowerzystów, poruszających się niezgodnie z przepisami na drogach całej Polski w tym także drogach powiatu janowskiego, począwszy od 1 czerwca do końca wakacji, przeprowadzone zostaną cyklicznie działania pod nazwą: „ROWEREM BEZPIECZNIEJ DO CELU”

W związku z czym apeluje do:
-rowerzystów, o wyposażenie swoich pojazdów w wymagane oświetlenie z przodu i z tyłu, wyraźne informowanie innych użytkowników drogi o zmianie kierunku swojej jazdy,

-kierowców, o wyrozumiałość w stosunku do rowerzystów i zwracania na nich szczególnej uwagi,
-rodziców, o zapewnienie dzieciom opieki w czasie poruszania sie po drogach publicznych, nie dopuszczanie do samodzielnego ruchu dzieci, które nie ukończyły 10 roku życia i nie posiadają wymaganej przepisami prawa karty rowerowej.

Jednocześnie przypominam, że egzaminy na karty rowerowe i motorowerowe, przeprowadzają właściwi dyrektorzy szkół, którym proponuje każdorazowy udział policjanta RD w takich egzaminach, jak i w lekcjach wychowania komunikacyjnego.

Z-ca Naczelnika Sekcji Prewencji i Ruchu Drogowego

nadkom. mgr Radosław Czuba

 


Dodano: 5 czerwca 2008 r.


Pogoda dla Janowa Lubelskiego na dzisiaj

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 

Wszystko o gminnej lidze piłki halowej, tabele, wyniki itp.


Strona Ośrodka Sportu i Rekreacji "Zalew"

 

Strona Festiwalu Filmowego FARTUrząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski,  tel: +48 15 87-24-330, fax: +48 15 87-24-670. e-mail: janowlub_m@woi.lublin.pl

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Internet Explorer, Mozilla Firefox oraz Opera, wymagana rozdzielczość obrazu min. 1024 x 768

(C) COPYRIGHT 2007 URZĄD MIEJSKI JANÓW LUBELSKI