Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego

 


 

 

 

Zbiór druków do pobrania

 

Zbiór ogłoszeń i zarządzeń

 

Wykaz telefonów w Urzędzie Miejskim

 

Skrócony Poradnik Przedsiębiorcy

 

Janów Lubelski - Leśny Skarbiec

 

Instytucje w Unii Europejskiej

 

 

Dodano: 19 maja 2008 r.

 

„STOKROTKA”

Janowskie Stowarzyszenie Niesienia Pomocy „Humanus” podejmuje szereg działań z zakresu pomocy społecznej na terenie gminy Janów Lubelski i aktywnie włącza się w działania mające na celu pomoc najuboższym mieszkańcom gminy. Celem Stowarzyszenia jest zaspokajanie podstawowych potrzeb życiowych osobom wymagającym wsparcia oraz promocja działań profilaktycznych w środowisku dzieci i młodzieży.

Jednym z takich działań jest prowadzenie Świetlicy Środowiskowej „ Stokrotka”. Świetlica została utworzona w 2007 w ramach programu Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej „Świetlica Praca Staż” - Świetlice socjoterapeutyczne w środowisku wiejskim”.

Świetlica swoją ofertę kieruje do dzieci pochodzących z najuboższych rodzin z terenu gminy. Są to głównie dzieci mające problemy w nauce i nie radzące sobie w trudnych sytuacjach życiowych. Dzieci przebywając pod opieką pedagoga, mają możliwość odrabiania lekcji, a także uczestniczą w zajęciach socjoterapeutycznych. Objęte są także opieką różnych specjalistów (pedagogów, psychologa, logopedy). W Świetlicy prowadzone są również zajęcia mające na celu rozwój zainteresowań oraz różnorodne zajęcia sportowe i zabawy. Dzieci korzystające ze Świetlicy objęte są pomocą w formie dożywiania ( kanapek, drożdżówek, a także paczek żywnościowych). W zajęciach Świetlicy uczestniczy 15 dzieci.

Świetlica zapewnia wiele różnorodnych atrakcji. Największą był wyjazd na jednodniową wycieczkę do Warszawy, zorganizowany 14 grudnia 2007 r. Na wycieczkę pojechały dzieci wspólnie ze swoimi rodzicami. Planowana jest kolejna wycieczka w miesiącu lipcu. Tym razem dzieci zwiedzą Zwierzyniec oraz zoo i rynek starego miasta w Zamościu. Ponadto dla dzieci uczęszczających do świetlicy oraz dzieci uczestników prowadzonego przez Stowarzyszenie Humanus, Klubu Integracji Społecznej zostaną w sierpniu zorganizowane kolonie letnie w Krasnobrodzie. W okresie letnim, w związku z zamknięciem szkolnych stołówek, dla dzieci będą wydawane także obiady.

Świetlica finansowana jest z środków własnych Stowarzyszenia oraz dotacji Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej, a opiera się na pracy wolontariuszy, osób skierowanych przez Powiatowy Urząd Pracy do pracy w ramach zatrudnienia subsydiowanego oraz członków Stowarzyszenia Humanus.

Serdecznie zapraszamy chętne dzieci do uczestnictwa w zajęciach świetlicy środowiskowej. Świetlica mieści się przy ul. Boh. Porytowego Wzg. 23 i czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 12.00 – 18.00. Telefon kontaktowy 015-814-22-51.

 

Tygodniowy plan zajęć i dyżurów wolontariuszy w świetlicy

 

Poniedziałek: Pani Anna Szmidt, nauczyciel Zespołu Szkół Zawodowych w Janowie Lubelskim – zajęcia teatralne i nauka języka rosyjskiego.

Wtorek: Pani Anna Powęzka, wolontariusz, pracownik Urzędu Miejskiego.

Środa: Pani Katarzyna Orzeł, nauczyciel Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi - zajęcia wyrównawcze z matematyki.

Czwartek: Pani Anna Powęzka, wolontariusz, pracownik Urzędu Miejskiego

- dwa razy w miesiącu - Pani Krystyna Kozak – psycholog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Janowie Lubelskim,

- dwa razy w miesiącu - Pani Bogumiła Nosal – logopeda z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Janowie Lubelskim.

Piątek: - gry i zabawy edukacyjne oraz wspólne śpiewanie – Koło Wolontariatu z Zespołu Szkół z Białej.

Zarząd JSNP Humanus

 


Dodano: 19 maja 2008 r.

 


Pogoda dla Janowa Lubelskiego na dzisiaj

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 

Wszystko o gminnej lidze piłki halowej, tabele, wyniki itp.


Strona Ośrodka Sportu i Rekreacji "Zalew"

 

Strona Festiwalu Filmowego FARTUrząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski,  tel: +48 15 87-24-330, fax: +48 15 87-24-670. e-mail: janowlub_m@woi.lublin.pl

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Internet Explorer, Mozilla Firefox oraz Opera, wymagana rozdzielczość obrazu min. 1024 x 768

(c) COPYRIGHT 2006 URZĄD MIEJSKI JANÓW LUBELSKI