Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego

 


 

 

 

Zbiór druków do pobrania

 

Zbiór ogłoszeń i zarządzeń

 

Wykaz telefonów w Urzędzie Miejskim

 

Skrócony Poradnik Przedsiębiorcy

 

Janów Lubelski - Leśny Skarbiec

 

Instytucje w Unii Europejskiej

 

 

Dodano: 21 kwietnia 2008 r.

 

ZŁOTY JUBILEUSZ

Pół wieku temu, 20 kwietnia 1958 r. w Katedrze Lubelskiej ks. inf. Edmund Markiewicz, obecny proboszcz i kustosz Sanktuarium Matki Bożej w Janowie Lubelskim, przyjął sakrament kapłaństwa.

Obchody pięknego jubileuszu rozpoczęły się w V Niedzielę Wielkanocną uroczystą Mszą św., której przewodniczył sam Jubilat w asyście księży pochodzących z parafii janowskiej na przestrzeni ostatnich 22 lat oraz zaproszeni kapłani. Uroczystość jubileuszu swoją obecnością uświetnił ordynariusz diecezji sandomierskiej ks. bp. Andrzej Dzięga, który na wstępie uroczystości powiedział, że jest to szczególny dzień wdzięczności za dar kapłaństwa, dar służenia Bogu i drugiemu człowiekowi. Za ten dar nie tylko kapłan powinien dziękować Panu Bogu, ale i wierni, do których Bóg go posłał.

Na uroczystość przybyli przedstawiciele samorządu: przewodniczący Rady Miejskiej Marek Tomczyk, burmistrz Janowa Lubelskiego Krzysztof Kołtyś oraz z-ca burmistrza Czesław Krzysztoń, a także starosta janowski Zenon Sydor i jego zastępca Piotr Góra.

Przed rozpoczęciem Mszy św. przewodniczący Rady Miejskiej odczytał uchwałę nadającą ks. inf. Edmundowi Markiewiczowi tytuł „Zasłużonego dla gminy Janów Lubelski”. W uzasadnieniu dla podjęcia takiej uchwały wnioskodawcy przedstawili wszelkie dokonania Jubilata w ciągu 22 lat pasterzowania w parafii janowskiej, zarówno w obszarze duszpasterstwa i troski o dobra materialne lokalnego kościoła jak również w zakresie promowania ziemi janowskiej poprzez piękne wydawnictwa i organizację uroczystości religijnych o zasięgu wykraczającym poza diecezję i województwo.

Burmistrz Janowa wręczył Jubilatowi akt nadania tytułu oraz specjalnie na tę okoliczność wykonany grawerton wraz z życzeniami od całej społeczności janowskiej.

Życzenia Jubilatowi złożyli także Starosta Janowski, Zenon Sydor i jego z-ca Piotr Góra. W imieniu rady parafialnej i całej wspólnoty parafialnej życzenia złożyli przedstawiciele rady parafialnej.

Po oficjalnej części rozpoczęła się Msza św. koncelebrowana, podczas której homilię wygłosił ks. prof. Walerian Słomka.

Po homilii, odśpiewano modlitwę do Ducha św. i ks. bp. Andrzej Dzięga dokonał obrzędu wręczenia krzyża przysługującego księżom, którzy mają za sobą 50 lat kapłaństwa. Księża jubilaci mają przywilej używania krzyża w czasie sprawowania liturgii.

Na zakończenie liturgii udzielił Księdzu Jubilatowi specjalnego błogosławieństwa i złożył życzenia gratulując złotego jubileuszu, opieki Bożej, mocy Ducha Świętego i wiele zdrowia na dalsze lata posługi w Kościele.

Po Mszy świętej były życzenia i kwiaty od kapłanów pracujących w parafii p.w. św. Jana Chrzciciela, sióstr zakonnych, Służby Liturgicznej, chórzystów oraz licznych grup i stowarzyszeń działających w parafii oraz zakładów pracy z Janowa Lubelskiego.

Tekst: mw

Foto: Krzysztof Rząd

 


Dodano: 21 kwietnia 2008 r.

 


Pogoda dla Janowa Lubelskiego na dzisiaj

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 

Wszystko o gminnej lidze piłki halowej, tabele, wyniki itp.


Strona Ośrodka Sportu i Rekreacji "Zalew"

 

Strona Festiwalu Filmowego FARTUrząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski,  tel: +48 15 87-24-330, fax: +48 15 87-24-670. e-mail: janowlub_m@woi.lublin.pl

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Internet Explorer, Mozilla Firefox oraz Opera, wymagana rozdzielczość obrazu min. 1024 x 768

(C) COPYRIGHT 2007 URZĄD MIEJSKI JANÓW LUBELSKI