Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego

 


 

 

 

Zbiór druków do pobrania

 

Zbiór ogłoszeń i zarządzeń

 

Wykaz telefonów w Urzędzie Miejskim

 

Skrócony Poradnik Przedsiębiorcy

 

Janów Lubelski - Leśny Skarbiec

 

Instytucje w Unii Europejskiej

 

 

Dodano: 17 kwietnia 2008 r.

 

REPORTERZY NA TROPIE LEŚNEGO KRĘGU

 

11 kwietnia w hotelu Duo odbyła się konferencja „Leśny Krąg Współdziałania”. Celem konferencji było podsumowanie projektu ”Naturalna przedsiębiorczość” realizowanego przez Lokalną Grupę Działania „Leśny Krąg”.

Dzień wcześniej, 10 kwietnia, organizatorzy zorganizowali dla licznie przybyłych przedstawicieli mediów i zaproszonych gości przejazd „Trasą Leśnego Kręgu”. Na trasie przejazdu znalazły się Modliborzyce, stanowiące centrum certyfikacji produktu lokalnego. Uczestnicy podziwiali wystawę produktów regionalnych i wystawę wyrobów rzemieślniczych: m.in. koszów z rogożyny, pięknych szydełkowych serwetek, dzbanów czy wyrobów z drewna. Największe zainteresowanie koncentrowało się jednak wokół regionalnej kuchni, można było przekonać się na własnym podniebieniu jak wielką wartością są regionalne przysmaki, wśród których była chwalona przez wszystkich degustujących kaszanka czy gryczak.

Kolejnym punktem wycieczki była wioska Maliniec. Piękno tamtejszego krajobrazu, liczne jeziora, lasy, oprócz tego cisza i spokój sprawiają, że miejscowość ta jest coraz chętniej odwiedzana przez turystów Są tu również gospodarstwa agroturystyczne oferujące oprócz noclegu, regionalną kuchnię, łowiska wędkarskie, można również wybrać się na grzyby do pobliskich lasów, są tu również liczne trasy rowerowe. Zatrzymaliśmy się na chwilę, krótki spacer po lesie, piękny widok zachodzącego słońca, które odbija się w czystym niebieskawym jeziorze niczym w lustrze.

Chciałoby się zostać dłużej, ale niestety trzeba jechać dalej. W planie jest jeszcze jeden punkt wyprawy - Łążek Garncarski. Jak dowiedzieliśmy się od sekretarza LGD ,,Leśny Krąg” Waldemara Futy, który pełnił tym razem rolę przewodnika, nazwa miejscowości nie jest przypadkowa. Już w XIX w miejscowość ta stała się ważnym ośrodkiem wyrobu ceramiki i kafli. Odwiedziliśmy pracownię nestora łążkowskiego garncarstwa, pana Henryka Kurzyny jednego z trzech lokalnych twórców ceramiki, który dał nam pokaz swoich umiejętności garncarskich. Później nastała chwila, kiedy każdy z nas mógł sprawdzić czy przypadkiem nie drzemie w nim talent do tworzenia ceramiki. Każdy z chętnych ulepił „swój garnuszek”, jeden bardziej przypominał naczynie, drugi mniej, ale emocje temu towarzyszące były naprawdę duże i podejrzewam, że na długo zapiszą się w naszej pamięci. Wyprawa dobiegła końca. Większość z nas jest spoza Janowa, ale na pewno tu jeszcze wróci, tym razem prywatnie, z rodziną, znajomymi na odpoczynek.

Taki cel miała ta wyprawa - ukazać walory tego terenu, jego piękno i liczne atrakcje oraz zareklamować go w całej Polsce. Sądzę, że cel został zrealizowany w stu procentach.

 

Tekst i foto: Łukasz Spryszak

 


Dodano: 17 kwietnia 2008 r.

 


Pogoda dla Janowa Lubelskiego na dzisiaj

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 

Wszystko o gminnej lidze piłki halowej, tabele, wyniki itp.


Strona Ośrodka Sportu i Rekreacji "Zalew"

 

Strona Festiwalu Filmowego FARTUrząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski,  tel: +48 15 87-24-330, fax: +48 15 87-24-670. e-mail: janowlub_m@woi.lublin.pl

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Internet Explorer, Mozilla Firefox oraz Opera, wymagana rozdzielczość obrazu min. 1024 x 768

(C) COPYRIGHT 2007 URZĄD MIEJSKI JANÓW LUBELSKI