Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego

 


 

 

 

Zbiór druków do pobrania

 

Zbiór ogłoszeń i zarządzeń

 

Wykaz telefonów w Urzędzie Miejskim

 

Skrócony Poradnik Przedsiębiorcy

 

Janów Lubelski - Leśny Skarbiec

 

Instytucje w Unii Europejskiej

 

 

Dodano: 14 kwietnia 2008 r.

 

TYDZIEŃ KULTURY FRANCUSKIEJ

Tydzień Kultury Francuskiej był organizowany w ramach międzynarodowej wymiany młodzieży z Liceum Edouard Herriot z Troyes (jedno z głównych miast Szampanii położone ok. 150 km na południowy - wschód od Paryża).

Grupa 14 licealistów francuskich pod opieką pani Teresy Bouquet i jej córki Marie-Cecile przebywała w Janowie Lubelskim w dniach 7 - 14 kwietnia b.r. Francuscy uczniowie zostali zakwaterowani w domach wychowanków Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Porytowego Wzgórza, którzy jesienią tego roku udadzą się z rewizytą do Francji. W trakcie pobytu uczniowie poznawali nasze zwyczaje i tradycje, bogactwo kultury, przyrody, kuchnię regionalną oraz uczyli się tańców i piosenek narodowych. Odwiedzili wiele pięknych miejsc naszego regionu, m.in. Lasy Janowskie, Imielty Ług, Momoty, Kruczek, Sanktuarium, Łążek.

W piątek 11 kwietnia uczniowie z Francji spotkali się w Urzędzie Miejskim z władzami miasta i powiatu. Projekt młodzieżowej wymiany polsko – francuskiej ,,Poznajmy się!" - był realizowany we współpracy z Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Janowie Lubelskim jako szkołą partnerską. Miejmy nadzieje, że wzajemne kontakty młodzieży i nauczycieli z zaprzyjaźnionym liceum francuskim sprzyjać będą promocji Ziemi Janowskiej, co w przyszłości mogło by zaowocować ewentualnym nawiązaniem stosunków gospodarczych i kulturalnych na szczeblu samorządów lokalnych.

 

Tekst i foto: Łukasz Spryszak

Źródło: www.liceum.fc.pl/

 


Dodano: 14 kwietnia 2008 r.

 


Pogoda dla Janowa Lubelskiego na dzisiaj

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 

Wszystko o gminnej lidze piłki halowej, tabele, wyniki itp.


Strona Ośrodka Sportu i Rekreacji "Zalew"

 

Strona Festiwalu Filmowego FARTUrząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski,  tel: +48 15 87-24-330, fax: +48 15 87-24-670. e-mail: janowlub_m@woi.lublin.pl

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Internet Explorer, Mozilla Firefox oraz Opera, wymagana rozdzielczość obrazu min. 1024 x 768

(C) COPYRIGHT 2007 URZĄD MIEJSKI JANÓW LUBELSKI