Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego

 


 

 

 

Zbiór druków do pobrania

 

Zbiór ogłoszeń i zarządzeń

 

Wykaz telefonów w Urzędzie Miejskim

 

Skrócony Poradnik Przedsiębiorcy

 

Janów Lubelski - Leśny Skarbiec

 

Instytucje w Unii Europejskiej

 

 

Dodano: 9 kwietnia 2008 r.

 

JANÓW TO NIE NEAPOL, ALE…

… jeżeli nie podejmiemy działań my, wszyscy mieszkańcy naszej gminy, może być o nas głośno jak o zaśmieconym Neapolu tylko w mniejszej skali i zasięgu. Z Łukaszem wybraliśmy się moim zdezelowanym samochodzikiem po Janowie, aby zobaczyć wiosenne porządki. Sądziliśmy, że być może będą gdzieś jakieś śmiecie, rzucone niedopałki itp.

Byliśmy na Przyborowiu śmiecie w średniej ilości. Na Białej przy drodze powiatowej pościnane drzewa przydrożne i słusznie, bo wyrosłe topole były już niebezpieczne, ale pnie wystające na kilkanaście centymetrów i nie usunięte drobne gałęzie czekają właśnie, na co i na kogo? Wracamy z Białej przez ulicę Podlipie, a tu wstyd pomyśleć gdyby jakiś miłośnik przyrody chciał podążać tą uliczką. Raczej niech poczeka, aż tam służby Urzędu Miejskiego wraz ze Strażą Miejską zadziałają, do czego gorąco zachęcam. Przejeżdżamy ul. Targową, na której wystawiono worki z posegregowanymi śmieciami aż miło, ale tylko do końca zabudowań. Dalej w lesie chyba nie gorzej jak w Neapolu łącznie z zawieszonym rozbitym zegarem na drzewie - czyżby odmierzał czas, nie zatrzymał się po prostu i oniemiał patrząc na ludzką głupotę i bezmyślność. Wjeżdżamy w ulicę Turystyczną. Okazały budynek w trakcie budowy o interesującej bryle. Za parę miesięcy przybędą tu goście i turyści. Dobrze byłoby gdyby goście wjeżdżali od drogi nr 19, bo jeżeli podjadą od Obrówki to zobaczą sterty śmieci w rowach, które leżą z przerwami już od ogrodzenia PGKiM.

W Internecie prezentujemy kilka „perełek” naszego wstydu. Sekretarz Gminy pani Bożena Czajkowska zapewnia, że zostanie powołana specjalna 15-osobowa grupa w ramach prac interwencyjnych do sprzątania rowów i obrzeży Janowa, to cieszy. Proszę wziąć pod uwagę, jakie to będą koszty, ile pracy trzeba wykonać, aby zlikwidować skutki ludzkiej bezmyślności. Nieco mniejsze grupy już porządkują, ale czy nie jest to praca SYZYFA? Poczekamy, zobaczymy. Po kolejnych wyjazdach publikować będziemy zdjęcia z ulic i posesji bałaganiarzy i niedbaluchów.

Tekst: Jan Machulak

Foto: Łukasz Spryszak


Dodano: 9 kwietnia 2008 r.

 


Pogoda dla Janowa Lubelskiego na dzisiaj

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 

Wszystko o gminnej lidze piłki halowej, tabele, wyniki itp.


Strona Ośrodka Sportu i Rekreacji "Zalew"

 

Strona Festiwalu Filmowego FARTUrząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski,  tel: +48 15 87-24-330, fax: +48 15 87-24-670. e-mail: janowlub_m@woi.lublin.pl

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Internet Explorer, Mozilla Firefox oraz Opera, wymagana rozdzielczość obrazu min. 1024 x 768

(C) COPYRIGHT 2007 URZĄD MIEJSKI JANÓW LUBELSKI