Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego

 


 

 

 

Zbiór druków do pobrania

 

Zbiór ogłoszeń i zarządzeń

 

Wykaz telefonów w Urzędzie Miejskim

 

Skrócony Poradnik Przedsiębiorcy

 

Janów Lubelski - Leśny Skarbiec

 

Instytucje w Unii Europejskiej

 

Dodano: 15 marca 2008 r.

 

 

160 ROCZNICA  WYBUCHU POWSTANIA NARODOWEGO

 

W dniu 15 marca 2008 roku, w 160 rocznicę Wybuchu Powstania Narodowego, w Warszawie odbyły się uroczystości z okazji Święta Narodowego Republiki Węgier.

List gratulacyjny na ręce Ambasadora Republiki Węgierskiej w RP w imieniu Burmistrza Janowa Lubelskiego Krzysztofa Kołtysia wręczył zastępca Burmistrza Pan Czesław Krzysztoń. Oto jego treść:

 

„[...] wolność ma wysoką cenę, równie wysoką jak niewola.

Jedyna różnica polega na tym, że tę cenę płaci się

z przyjemnością i z uśmiechem nawet,

jeśli czasem bywa to uśmiech przez łzy”.

Szanowny Panie Ambasadorze, Panie, Panowie.

W imieniu społeczności Janowa Lubelskiego, mam ogromny zaszczyt złożyć na ręce Pana Ambasadora serdecznie życzenia dla bratniego narodu węgierskiego oraz wyrazy szacunku z okazji 160 rocznicy wybuchu Powstania Narodowego na Węgrzech.

15-tego marca 1848 roku synowie i córy narodu węgierskiego wystąpili zbrojnie przeciw ciemięzcom ponosząc ogromny wysiłek w celu wywalczenia sobie wolności.

I chociaż w ostateczności wyzwoleńczy zryw nie osiągnął zamierzonego celu, to przecież przelana bohatersko krew była tragicznym w swej formie, ale jakże jednoznacznym dowodem umiłowania wolności i ojczyzny. Świadczyła o wielkiej świadomości narodowej, patriotyzmie i ogromnej chęci samostanowienia. Tak wielkiej, że skłaniającej do walki nie tylko za wolność własną, ale i innych zniewolonych narodów.

Czynami wielkich i małych bohaterów splatają się wyzwoleńcze losy naszych narodów, pomimo różnic kulturowych i językowych to umiłowanie wspólnych idei i niezachwiany trud w ich sięgnięciu wykuły w nas przyjaźń i braterstwo.

Dziś również nie koniec tego trudu, chociaż żyjemy w Wolnej Europie a struktury polityczno – militarne zapewniają nam bezpieczeństwo, mamy zadanie przekazania idei naszych ojców najmłodszym pokoleniom, aby pamięć wspólnego wysiłku narodowowyzwoleńczego naszych narodów na trwale utkwiła w ich sercach a słowa Ojczyzna, Honor i Wolność były główną aspiracja ich życia.

Czego Panu Ambasadorowi, wszystkim Państwu oraz sobie z całego serca życzę. Z wyrazami szacunku.

Burmistrz Janowa Lubelskiego

Krzysztof Kołtyś

 

Tekst: PK


Dodano: 15 marca 2008 r.

 


Pogoda dla Janowa Lubelskiego na dzisiaj

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 

Wszystko o gminnej lidze piłki halowej, tabele, wyniki itp.


Strona Ośrodka Sportu i Rekreacji "Zalew"

 

Strona Festiwalu Filmowego FARTUrząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski,  tel: +48 15 87-24-330, fax: +48 15 87-24-670. e-mail: janowlub_m@woi.lublin.pl

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Internet Explorer, Mozilla Firefox oraz Opera, wymagana rozdzielczość obrazu min. 1024 x 768

(C) COPYRIGHT 2007 URZĄD MIEJSKI JANÓW LUBELSKI