Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego

 


 

 

 

Zbiór druków do pobrania

 

Zbiór ogłoszeń i zarządzeń

 

Wykaz telefonów w Urzędzie Miejskim

 

Skrócony Poradnik Przedsiębiorcy

 

Janów Lubelski - Leśny Skarbiec

 

Instytucje w Unii Europejskiej

 

 

Dodano: 6 marca 2008 r.

PIESKIE ŻYCIE

 

Psy to przyjaciele człowieka, obrońcy i towarzysze ludzi od zarania dziejów to oczywiste jednak jest „ale”. Tak to prawda, pies odpowiednio ułożony, dobrze traktowany i pielęgnowany. „Ale” pies agresywny przy beztroskim właścicielu może być zabójcą tak, tak. W TV pokazywano miejsce tragedii, dziadkowie opiekowali się wnukiem, a własny pies wyciągnął dzieciaka z wózka i po prostu zagryzł. Wstrząsająca tragedia, pies zamordował współmieszkańca domu, to fakt. A czym jest pies spuszczony ze smyczy na terenie miasta bez kagańca? Oczywiście jest potencjalnym mordercą. Tłumaczenie, że nie jest agresywny tamten przywołany, też nie był agresywny, tak uważali właściciele. Dlaczego nasi mieszkańcy maja się bać psa na ulicy czy w parku? Dlaczego właściciel z psem spuszczonym ze smyczy i bez kagańca nie jest traktowany jak przestępca na przykład z bronią? Praktycznie kij bejsbolowy przewożony w samochodzie przez „łysych” jest traktowany jako broń. A nóż sprężynowy, taka samą szkodę można nim zrobić jak kłami psa. Tłumaczenia, że piesek jest mały i nic nie zrobi jest nieuprawnione, myślące dziecko boi się psa, stąd stres, przestrach i nerwice. Dlaczego zachcianki i nieodpowiedzialność jednych mają być ze szkodą dla innych? Urząd Miejski podejmuje działania w sprawie wyłapywania psów bezdomnych. Decyzja Rady Miejskiej likwidująca podatki od posiadanych psów nie zachęca przecież do tego, aby narażać mieszkańców, a raczej po to, aby zachęcić do odpowiedzialności właścicieli czworonogów.

W Urzędzie Miejskim wydawane są bezpłatne identyfikatory, każdy pies powinien być w nie wyposażony w innym przypadku złapany pupil może znaleźć się w schronisku oddalonym od Janowa Lubelskiego o wiele kilometrów.

Wychodząc naprzeciw sugestiom części radnych i mieszkańców, apelujemy kolejny raz, do Straży Miejskiej i Policji o egzekwowanie prawa w tym zakresie. Naprawdę nie chciałbym, aby na łamach GJ pojawiła się kiedykolwiek notatka o pogryzionym dzieciaku w naszym mieście.

J.M

 


Dodano: 6 marca 2008 r.

 


Pogoda dla Janowa Lubelskiego na dzisiaj

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 

Wszystko o gminnej lidze piłki halowej, tabele, wyniki itp.


Strona Ośrodka Sportu i Rekreacji "Zalew"

 

Strona Festiwalu Filmowego FARTUrząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski,  tel: +48 15 87-24-330, fax: +48 15 87-24-670. e-mail: janowlub_m@woi.lublin.pl

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Internet Explorer, Mozilla Firefox oraz Opera, wymagana rozdzielczość obrazu min. 1024 x 768

(c) COPYRIGHT 2006 URZĄD MIEJSKI JANÓW LUBELSKI