Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego

 


 

 

 

Zbiór druków do pobrania

 

Zbiór ogłoszeń i zarządzeń

 

Wykaz telefonów w Urzędzie Miejskim

 

Skrócony Poradnik Przedsiębiorcy

 

Janów Lubelski - Leśny Skarbiec

 

Instytucje w Unii Europejskiej

 

 

Dodano: 28 lutego 2008 r.

 

AKTYWNI RADNI

Podczas sesji Rady Miejskiej 22 lutego podjęto kilka uchwał w tym: dotyczące regulaminu określającego wysokość oraz warunki przyznawania dodatków dla nauczycieli, współpracy Gminy Janów Lubelski z organizacjami pozarządowymi oraz zmianę uchwały Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałaniu Narkomanii.

Rada wysłuchała sprawozdania z działalności Ośrodka Pomocy Społecznej Janowie Lubelskim.

W wolnych wnioskach radny Tomasz Kaproń w imieniu mieszkańców Zofianki Górnej zaapelował o wsparcie wniosku dotyczącego budowy chodnika i ścieżki rowerowej od szpitala w kierunku Zofianki Górnej. Mieszkańcy wystąpili z pismem do Dyrekcji Generalnej Dróg Krajowych i Autostrad.

Wśród innych spraw mówiono o braku chodnika na ulicy Różanej. Burmistrz Krzysztof Kołtyś potwierdził, że ta sprawa jest wśród najważniejszych spraw do załatwienia. Nie schodzącym tematem z ust radnych i części Janowian jest problem bezdomnych psów jak również tych spuszczanych ze smyczy pupili przez wyprowadzających właścicieli. Należy spodziewać się zaostrzenia kar dla lekkomyślnych właścicieli. 

Zgłoszony wniosek o ograniczenie szybkości pojazdów na Rudzie przez ułożenie na jezdni progów zwalniających nie spotkał się ze zrozumieniem, ponieważ jest tam ograniczenie jak w terenie zabudowanym. Kolejne ograniczenie, jak zauważył jeden z radnych, może w końcu ograniczyć nawet szybkość poruszania się pieszego.

 

Tekst i foto: Jan Machulak


Dodano: 28 lutego 2008 r.


Pogoda dla Janowa Lubelskiego na dzisiaj

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 

Wszystko o gminnej lidze piłki halowej, tabele, wyniki itp.


Strona Ośrodka Sportu i Rekreacji "Zalew"

 

Strona Festiwalu Filmowego FARTUrząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski,  tel: +48 15 87-24-330, fax: +48 15 87-24-670. e-mail: janowlub_m@woi.lublin.pl

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Internet Explorer, Mozilla Firefox oraz Opera, wymagana rozdzielczość obrazu min. 1024 x 768

(C) COPYRIGHT 2007 URZĄD MIEJSKI JANÓW LUBELSKI