Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego

 


 

 

 

Zbiór druków do pobrania

 

Zbiór ogłoszeń i zarządzeń

 

Wykaz telefonów w Urzędzie Miejskim

 

Skrócony Poradnik Przedsiębiorcy

 

Janów Lubelski - Leśny Skarbiec

 

Instytucje w Unii Europejskiej

 

 

Dodano: 6 lutego 2008 r.

Aktualizacja: 5 marca 2008 r.

 

KALENDARZ IMPREZ KULTURALNYCH I SPORTOWYCH NA 2008 r.

 

Jest już ustalony kolejny, bardzo atrakcyjny, kalendarz imprez na 2008 r. Debiutujące w zeszłym roku Ogólnopolskie Spotkania Garncarskie znalazły się wśród stałych imprez, do których przyzwyczaili się mieszkańcy Janowa i coraz liczniej przybywający turyści i sympatycy. W obecnej wersji mogą znaleźć się w przyszłości małe zmiany, o których będziemy informować na naszej stronie. Zapraszamy do zapoznania się z programem i opisem poszczególnych imprez.

 

 

JARMARK JANOWSKI

Momoty Górne - 25 maja 2008 r.

 

Impreza prezentująca bogactwo kultury ludowej Ziemi Janowskiej - kapele ludowe, zespoły śpiewacze, instrumentaliści. Uwaga - w tym roku impreza odbędzie się w Momotach Górnych! W trakcie prowadzone są eliminacje do Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym oraz do Ogólnopolskiego Konkursu Tradycyjnego Tańca Ludowego w Rzeszowie. Imprezie towarzyszy wiosenna wystawa kwiatów i sadzonek, promowane są produkty lokalne z branży przetwórczej, rzemiosła artystycznego oraz sektora turystycznego.

Organizatorem imprezy jest Janowski Ośrodek Kultury, tel. 87-24-677.

Kontakt z Dyrektorem Janowskiego Ośrodka Kultury, tel. 602-443-787.

 

DNI KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ - "Jesteśmy uczniami Chrystusa"

25 maja - 1 czerwca 2008 r. - Sanktuarium MBŁ i Rynek Starego Miasta

Dni Kultury Chrześcijańskiej na trwałe wpisały się kalendarz wydarzeń kulturalnych w naszym mieście. W tym roku wszystkim imprezom będzie przyświecać hasło "Jesteśmy uczniami Chrystusa". W ramach Dni odbędą się między innymi: Rejonowy Dzień Wspólnoty młodzieży, Przegląd Pieśni Maryjnej na Janowskim Rynku, będą też dni poświęcone osobom niepełnosprawnym oraz w ostatnim dniu dzieciom. Szczegółowy program będzie podany w terminie późniejszym.

Organizatorami imprezy są: Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela w Janowie Lubelskim, JOK i KSM.

Kontakt z Parafią: tel.: 0-15 87-20-111, www.sanktjanow.sandomierz.opoka.org.pl

Kontakt z Dyrektorem Janowskiego Ośrodka Kultury, tel. 602-443-787.

 

VI GRAND PRIX WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO W SZACHACH

22 czerwca 2008 - Dom Nauczyciela - Janów Lubelski

Otwarte zawody ogólnopolskie, bierze w nich udział 70-100 zawodników, w tym mistrzowie i arcymistrzowie.

Organizatorem zawodów jest Stowarzyszenie Kulturalno – Sportowe „Pegaz” w Janowie Lubelskim, tel. (0-15) 87-17-575.

Kontakt z szefem Sekcji Szachowej, tel. (0-81) 87-23-270 

 

LEŚNY SKARBIEC - DNI LASÓW JANOWSKICH

Park Misztalec - 22 czerwca 2008

Impreza organizowana od kilkunastu lat jako Dni Janowa, zaś w formule Leśny Skarbiec odbędzie się po raz czwarty. Celem imprezy jest promowanie walorów turystycznych Janowa Lubelskiego -„Leśnego Skarbca" i propagowanie zdrowych form spędzania wolnego czasu. Imprezie towarzyszą targi wystawiennicze, na których lokalni przedsiębiorcy prezentują swoje produkty. W czasie imprezy przewidziane są atrakcje takie jak: pokazy sokolnicze, koncerty sygnalistów, wystawa leśna czy pokaz mody ekologicznej oraz konkurs jedzenia pierogów ruskich, rodzinny konkurs drwali, a dla dzieci konkurs piosenki, wiedzy o lesie oraz zawody wędkarskie. Podczas imprezy wręczane są również wyróżnienia „Antek Roku” (w kilku kategoriach, dla firm i osób fizycznych). Impreza ma charakter pikniku rodzinnego, który kończy występ zespołu – gwiazdy.

Organizatorem imprezy jest Janowski Ośrodek Kultury, tel. 87-24-677.

Kontakt z Dyrektorem Janowskiego Ośrodka Kultury, tel. 602-443-787.

OGÓLNOPOLSKIE SPOTKANIA GARNCARSKIE

Janów Lubelski – 2 - 6 lipca 2008 r.

Impreza pomyślana jest jako swoista promocja garncarstwa i jego tradycji. Dotyczy to zwłaszcza tradycji garncarstwa łążkowskiego (Łążek Garncarski koło Janowa Lubelskiego) i pielęgnowania jej przez przekazywanie wiedzy i umiejętności młodym pokoleniom. W „Spotkaniach" zaplanowany jest udział kilkunastu garncarzy z terenu całej Polski, prezentujących różne ośrodki garncarstwa, różne metody wyrabiania i zdobienia ceramiki. Wspólne spotkania garncarzy pozwolą na wymianę doświadczeń i wiedzy dotyczącej tego rzemiosła, a warsztaty dla dzieci i młodzieży oraz turystów odwiedzających licznie Ziemię Janowską, organizowane w pracowni w Łążku Garncarskim, będą doskonałą okazją do przekazania tej wiedzy uczestnikom Spotkań.

Organizatorem „Spotkań” jest Muzeum Regionalne w Janowie Lubelskim tel. (0-15) 87-24-679.

Kontakt z Dyrektorem Muzeum Regionalnego - tel. 507-081-346.

 

FESTIWAL ARTYSTÓW FILMU I TELEWIZJI „FART 2008"

7-13 lipca 2008 r. - Kino Jutrzenka i Park Misztalec
FART odbędzie się już po raz czwarty, gromadząc w Janowie Lubelskim wszystkich miłośników dobrego kina. Podczas 7 dni trwania imprezy przedstawiane są zarówno najnowsze tendencje światowej kinematografii, jak również kino offowe dla koneserów i dobre kino dla dzieci. Projekcje odbywają się w ciągu dnia w kinie „Jutrzenka", zaś wieczory i późne godziny nocne to kino w plenerze, dostępne dla bardzo szerokiej rzeszy widzów (wstęp wolny). Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Doświadczenia lat ubiegłych pokazują, iż kino plenerowe cieszy się znakomitą frekwencją. Dodatkową atrakcją festiwalu są spotkania z gwiazdami kina i telewizji, wieczory kabaretowe oraz koncerty. Każda gwiazda filmowa odwiedzająca Janów Lubelski w czasie festiwalu sadzi swoje drzewo w „Galerii Janów" oraz pozostawia odcisk swojej dłoni.

Organizatorem imprezy jest Janowski Ośrodek Kultury, tel. 87-24-677.

Kontakt z Dyrektorem Janowskiego Ośrodka Kultury, tel. 602-443-787.

Strona internetowa FART-u: www.fartfilm.janowlubelski.pl

 

LETNIA GALA JEŹDZIECKA
OGÓLNOPOLSKIE ZAWODY KONNE W SKOKACH PRZEZ PRZESZKODY
Z UDZIAŁEM ZAWODNIKÓW ZAGRANICZNYCH

25-27 lipca 2008 r. - Hipodrom nad Zalewem

Zawody Konne w 2008 roku zostaną zorganizowane w Janowie Lubelskim po raz czternasty. Jest to niewątpliwie duża atrakcja, zarówno dla turystów odwiedzających nasze miasto, jak też i dla okolicznych mieszkańców. W czasie zawodów przeprowadzanych jest kilkanaście konkursów w skokach przez przeszkody. W zawodach bierze udział ok. 100 koni z 30 klubów z całej Polski. Można również nabyć ciekawe wyroby rzemiosła artystycznego (kowalstwo, plecionkarstwo, malarstwo, rymarstwo, itp.), które przy okazji imprezy licznie prezentują twórcy ludowi, pamiątkarze i rękodzielnicy.

Swoistą atrakcją dla dzieci jest także przeprowadzany konkurs „Moje zwierzątko".

Zawody mają rangę międzynarodową. W trakcie zawodów odbywają się atrakcyjne pokazy m.in. koni arabskich, kaskaderów.

Organizatorem Zawodów jest Stowarzyszenie Kulturalno – Sportowe „Pegaz” w Janowie Lubelskim, tel. (0-15) 87-17-575.

Kontakt z Prezesem Stowarzyszenia, tel. 606-466-308.

 

FESTIWAL KASZY „GRYCZAKI 2008"

9-10 sierpnia 2008 r. - Rynek Nowego Miasta

Festiwal Kaszy jest imprezą o charakterze promocyjno -wystawienniczym, służącą prezentacji produktu regionalnego i ekologicznego. Motywem przewodnim jest kasza, jako symbol tradycyjnego, polskiego produktu o wysokich walorach odżywczych i zdrowotnych. Impreza ta to festyn rodzinny, podczas którego przeprowadzane są pokazy i konkursy kulinarne – gotują znani kucharze, odwiedzili nas m.in. Maciej Kuroń, Bożena Dykiel, Karol Okrasa, Leszek Gryka, a w szranki kulinarne stają dziennikarze kontra samorządowcy. Dużą atrakcją są również konkursy etnologiczne - na Chrzanowym Liściu (ubijanie masła w tradycyjnych drewnianych maślnicach), ubijanie kaszy w stępie, mielenie na żarnach, odbywa się mnóstwo degustacji, dwukrotnie bity był rekord na najdłuższą Białą Kaszankę Janowską, występują zespoły folkowe z polski i zagranicy (Ukraina), zaś w oprawie imprezy swe wyroby prezentują twórcy ludowi z całej Lubelszczyzny oraz Janowy z projektu 4xJanów. W niebo wypuszczane są baloniki z dołączonymi woreczkami z ziarnkami kaszy.

W latach 2006 i 2007 odbywała się Lubelska Wystawa Certyfikowanych Produktów Ekologicznych pod patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego przy silnym wsparciu organizacyjnym i finansowym Urzędu Marszałkowskiego.

Organizatorem imprezy jest Janowski Ośrodek Kultury, tel. 87-24-677.

Kontakt z Dyrektorem Janowskiego Ośrodka Kultury, tel. 602-443-787.

 

LUBELSKI RAJD WETERANÓW SZOS "RAJD PARTYZANCKI 2008"

Rynek Nowego Miasta - 15 - 17 sierpnia 2008

ODWOŁANY

Strona internetowa Rajdu: www.rajdlubelski.pl

 

 

 

II MIĘDZYNARODOWY KOLONIJNO - WYPOCZYNKOWY TURNIEJ SZACHOWY

23 lub 24 sierpnia 2008 r. - Ośrodek Sportu i Rekreacji

Opis: Turniej jest bardzo dobrą okazją do aktywnego wypoczynku w powiązaniu z turniejem szachowym, ponieważ zawody odbywają się nad Zalewem Janowskim. W takim turnieju uczestniczą różne grupy wiekowe, jednak najliczniejsza jest grupa dzieci i młodzieży. W ciągu dnia każdy zawodnik rozgrywa jedną partię i ma czas do namysłu aż 90 minut.

 

REGIONALNE ZAWODY KONNE W SKOKACH PRZEZ PRZESZKODY.

VIII MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO W GRZYBOBRANIU.

13-14 września 2008 r. - Hipodrom nad Zalewem Janowskim

Opis: Impreza promująca Lasy Janowskie, połączona Mistrzostwami Województwa w Grzybobraniu. W zawodach bierze udział około 50 koni z klubów jeździeckich z okręgów: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, itd. W trakcie zawodów urządzane będą m.in. pokazy koni z hodowli prywatnych oraz wystawa koni hodowlanych.

Grzybobranie gromadzi miłośników zbierania grzybów, ma charakter konkursowy, wybierany jest najlepszy grzybiarz za ilość zebranych grzybów oraz za największy okaz. W zawodach w zbieraniu grzybów mogą brać udział mieszkańcy województwa, bez względu na wiek i płeć. Imprezę kończy wspólna zabawa przy ognisku.

Organizatorem imprezy jest Janowski Ośrodek Kultury, tel. 87-24-677.

Kontakt z Dyrektorem Janowskiego Ośrodka Kultury, tel. 602-443-787.

 

VI MIĘDZYNARODOWY NOCNY MARATON SZACHOWY

27 września 2008 r. -  Dom Nauczyciela

Opis: Do udziału w nocnym maratonie w szachach P-5 zapraszamy wszystkich pasjonatów szachowych. Swoje umiejętności będzie można sprawdzić grając z najlepszymi zawodnikami. W ubiegłorocznym maratonie wzięło udział dwóch arcymistrzów oraz kilku mistrzów.

 

IX POWIATOWY PRZEGLĄD PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ I RELIGIJNEJ

10 listopada 2008 r. - Sala widowiskowa JOK

 

 


Dodano: 6 lutego 2008 r.

Aktualizacja: 5 marca 2008 r.

 


Pogoda dla Janowa Lubelskiego na dzisiaj

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Kalendarz imprez kulturalnych i sportowych.

Kalendarz wystaw i imprez na 2007r.

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 

Wszystko o gminnej lidze piłki halowej, tabele, wyniki itp.


Strona Ośrodka Sportu i Rekreacji "Zalew"

 

Strona Festiwalu Filmowego FARTUrząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski,  tel: +48 15 87-24-330, fax: +48 15 87-24-670. e-mail: janowlub_m@woi.lublin.pl

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Internet Explorer, Mozilla Firefox oraz Opera, wymagana rozdzielczość obrazu min. 1024 x 768

(c) COPYRIGHT 2006 URZĄD MIEJSKI JANÓW LUBELSKI