Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego

 


 

 

 

Zbiór druków do pobrania

 

Zbiór ogłoszeń i zarządzeń

 

Wykaz telefonów w Urzędzie Miejskim

 

Skrócony Poradnik Przedsiębiorcy

 

Janów Lubelski - Leśny Skarbiec

 

Instytucje w Unii Europejskiej

 

 

Dodano: 24 stycznia 2008 r.

UDANA WIZYTA W MIELCU

W środę 23 stycznia2007 Burmistrz Janowa Lubelskiego wraz pracownikami promocji Urzędu Miejskiego przebywali z wizytą w Mielcu. Delegację powitał Naczelnik Promocji i Informacji Józef Witek. Po zwiedzeniu urzędu nastąpiło spotkanie z prezydentem Mielca Januszem Chodorowskim, jego zastępcą Bogdanem Bieńkiem oraz sekretarzem miasta Władysławą Kozak. Nasi przedstawiciele zapoznali się z historią powstawania Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Mielcu. Jak się później okazało trafiliśmy na bardzo dobre źródło informacji. Prezydent Chodorowski był współtwórcą strefy i to już na etapie opracowywania ustaw o tworzeniu stref. Nasza delegacja chciała uzyskać jak najwięcej informacji na temat pozyskiwania inwestorów do strefy. Jakie zachęty stosowało miasto. Mielec pozyskał ponad 130 inwestorów do strefy, w której zatrudnienie znalazło ponad dwanaście tysięcy pracowników. Błyskawiczny rozwój przemysłu znalazł przełożenie w rozwoju miasta. Miasto inwestuje duże pieniądze w rozwój infrastruktury powstają nowe drogi, linie autobusowe, chodniki itd. W bieżącym roku rozpocznie się rewitalizacja rynku. Wielką zasługą dla rozwoju jest zgodne działanie władz UM z samorządem.

Z mojej obserwacji można wyciągnąć wniosek, że prezesi firm i dyrektorzy podlegający i współpracujący w mieście wychodzą z własnymi inicjatywami rozwojowymi firm kierowanych przez siebie. Na zakończenie spotkania w magistracie obdarowano nas materiałami promocyjnymi, co też my uczyniliśmy również. Przy okazji zobaczyliśmy jaki poziom edycyjny powinny mieć albumy i materiały promocyjne. Burmistrz Krzysztof Kołtyś zaprosił przedstawicieli władz na imprezy organizowane w naszym mieście. Po serdecznym pożegnaniu z władzami wraz z panem Józefem Witkiem i Krzysztofem Urbańskim udaliśmy się do Zakładów Elektroniki i Mechaniki precyzyjnej R&G w Mielcu. Przyjęli nas: przedstawiciel firmy Mieczysław Lenart - zastępca Prezesa ds. Finansowych, Janusz Mroczka - Dyrektor Handlowy oraz Leszek Kasprzak.

Nowoczesność, technika, elektronika i informatyka, jednym słowem firma robi wrażenie. Aby to uzmysłowić wspomnę, że wśród trzystu zatrudnionych pracowników pracuje około stu informatyków. Produkcja to kasowniki biletów komunikacji, tablice informacyjne, sterowniki, automaty biletowe, oprogramowania i wiele, wiele innych wyrobów. Być może, że w niedalekiej przyszłości u nas też wprowadzimy elektroniczne bilety na wejście na basen, stadion czy na tereny rekreacyjne, które powstaną nad zalewem.

Po tym spotkaniu udaliśmy się do Agencji Rozwoju Regionalnego. Ta wizyta chociaż w tej strefie pierwsza, przekształciła się wręcz w spotkanie robocze, Pani Danuta Borowiec kierownik Biura Obsługi Administracyjnej Strefy służyła fachowym doradztwem, dowiedzieliśmy się wiele o zasadach funkcjonowania strefy w zmieniających się warunkach rynkowych i prawnych. Pan Józef Witek pilnujący harmonogramu spotkań poprowadził naszą delegację do Inkubatora Przedsiębiorczości IN-MARR, gdzie spotkaliśmy się z zastępcą Prezesa Ireneuszem Drzewieckim oraz Dyrektorem Jerzym Bajorkiem. Ten kontakt z całą pewnością będzie miał dalsze konsekwencje w postaci opracowania planów utworzenia Inkubatora Przedsiębiorczości.

Wizyta przyniosła nowe doświadczenia spotkała się z serdecznym przyjęciem. Nasza redakcja nawiąże bliższą współpracę wymiany doświadczeń na szczeblu wydziałów promocji. Dziękujemy Mielcowi.

Tekst: Jan Machulak


Dodano: 24 stycznia 2008 r.


Pogoda dla Janowa Lubelskiego na dzisiaj

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 

Wszystko o gminnej lidze piłki halowej, tabele, wyniki itp.


Strona Ośrodka Sportu i Rekreacji "Zalew"

 

Strona Festiwalu Filmowego FARTUrząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski,  tel: +48 15 87-24-330, fax: +48 15 87-24-670. e-mail: janowlub_m@woi.lublin.pl

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Internet Explorer, Mozilla Firefox oraz Opera, wymagana rozdzielczość obrazu min. 1024 x 768

(C) COPYRIGHT 2007 URZĄD MIEJSKI JANÓW LUBELSKI