Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego

 


 

 

 

Zbiór druków do pobrania

 

Zbiór ogłoszeń i zarządzeń

 

Wykaz telefonów w Urzędzie Miejskim

 

Skrócony Poradnik Przedsiębiorcy

 

Janów Lubelski - Leśny Skarbiec

 

Instytucje w Unii Europejskiej

 

 

Dodano: 22 stycznia 2008 r.

GRZEGORZ NAPIERALSKI Z WIZYTĄ

 

Sekretarz Generalny Sojuszu Lewicy Demokratycznej Grzegorz Napieralski, przybył do Janowa Lubelskiego na zaproszenie Przewodniczącego Rady Powiatowej SLD Stanisława Mazura. Na spotkanie, które odbyło się w restauracji „Myśliwska” - w dniu 17 stycznia przybyło 86 osób.

Wśród zaproszonych gości był Przewodniczący Sejmiku Województwa Lubelskiego, a jednocześnie Sekretarz Rady Wojewódzkiej SLD Jacek Czerniak, Burmistrz Biłgoraja Janusz Rosłan, Przewodniczący Rady Miasta Kraśnika Tadeusz Członka, Wójt Gminy Potok Jerzy Pietrzyk, Wójt Gminy Modliborzyce Witold Kowalik. Przed rozpoczęciem obrad uzyskaliśmy kilka wypowiedzi na temat oceny obecnej sytuacji w kraju. Poważnej krytyce poddano obecne rządy Platformy Obywatelskiej. Według pana Napieralskiego obecnemu Rządowi brak pomysłu na rozwiązanie sytuacji strajkowej w służbie zdrowia jak i w szkolnictwie. Nie usłyszałem natomiast krytyki w stosunku do Prawa i Sprawiedliwości. Sekretarz nie wskazał, kto jest liczącym się przywódcą na naszym terenie, a swoje wizyty na Lubelszczyźnie traktuje jako próbę odzyskania wpływów i umocnienie SLD. Pan Napieralski zdaje sobie sprawę, że Lubelszczyzna jest ostoją organizacji prawicowych i trudno będzie odwrócić tę sytuację.

Wizytę tę należy odnotować w świetle wypowiedzi pana Kalisza, który stwierdził, że pan Napieralski podczas majowych wyborów w SLD będzie kontrkandydatem Wojciecha Olejniczaka na stanowisko szefa partii. Według sondaży partia ta obecnie ma niewielkie poparcie, czym nie należy się martwić stwierdził pan Napieralski, po wyborach odbuduje się struktury i poparcie wzrośnie. Sekretarz wyraził uznanie dla janowskiej organizacji, która skupia 267 członków i jest jedną z największych w województwie lubelskim. Podczas zebrania, które trwało ponad cztery godziny wśród innych spraw poruszono temat utrzymania wszystkich dotychczasowych powiatów.

Pan Napieralski jest w naszym mieście drugi raz. Janów spodobał mu się jako ładne miasteczko i zamierza tu często wracać.

Tekst: Jan Machulak


Dodano: 22 stycznia 2008 r.


Pogoda dla Janowa Lubelskiego na dzisiaj

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 

Wszystko o gminnej lidze piłki halowej, tabele, wyniki itp.


Strona Ośrodka Sportu i Rekreacji "Zalew"

 

Strona Festiwalu Filmowego FARTUrząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski,  tel: +48 15 87-24-330, fax: +48 15 87-24-670. e-mail: janowlub_m@woi.lublin.pl

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Internet Explorer, Mozilla Firefox oraz Opera, wymagana rozdzielczość obrazu min. 1024 x 768

(C) COPYRIGHT 2007 URZĄD MIEJSKI JANÓW LUBELSKI