Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego

 


 

 

 

Zbiór druków do pobrania

 

Zbiór ogłoszeń i zarządzeń

 

Wykaz telefonów w Urzędzie Miejskim

 

Skrócony Poradnik Przedsiębiorcy

 

Janów Lubelski - Leśny Skarbiec

 

Instytucje w Unii Europejskiej

 

 

Dodano: 18 stycznia 2008 r.

 

STRAŻACKA UROCZYSTOŚĆ W BIAŁEJ

Biała doczekała się nowego samochodu strażackiego. Uroczystość przekazania i poświecenia odbyła się wieczorem 17 stycznia 2008 roku. Strażacy z OSP Biała w wyjściowych strojach zgromadzili się pod sztandarem własnej jednostki, aby uczestniczyć w tym niecodziennym wydarzeniu.

Na uroczystość przybył wiceprezes Zarządu Głównego Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polski Marian Starownik. Przybyli także przedstawiciele władz samorządowych ze starostą janowskim Zenonem Sydorem i burmistrzem Krzysztofem Kołtysiem. Poświecenia dokonał ks. infułat Edmund Markiewicz. Burmistrz i jednocześnie druh OSP pełnił rolę gospodarza spotkania.. Po uroczystości poświecenia odbyło się zebranie sprawozdawcze. Głos zabierali zaproszeni goście były to krótkie przemówienia i gratulacje.

Nie ma dymu bez ognia i nie jest wszystko tak ułożone jakbyśmy chcieli, dlatego też interesujące było wystąpienia druha Franciszka Kokoszki wiceprezesa Zarządu Miejsko –Gminnego ZOSP PR w Janowie Lubelskim. Jednoznacznie wytknął władzom OSP w centrali nieskuteczne działanie na rzecz ubezpieczenia strażaków w czasie akcji, brak środków na badania lekarskie dopuszczające ludzi do akcji gaśniczej szczególnie na wysokości. Strażacy domagają się także 10% dodatku do emerytury za swoją działalność, na razie bezskutecznie.

Krytycznie ocenił także Zarząd Oddziału Wojewódzkiego OSP w Lublinie, którego prezesem jest druh Marian Starownik. Pan Starownik jest także starostą powiatu Lubartowskiego. Sprawami organizacyjnymi zajmował się starszy kapitan pożarnictwa Stanisław Zdybel. Podczas uroczystości wręczono listy gratulacyjne ZO WZOSP w Lublinie dla założycieli OSP Biała. Szczególne podziękowania otrzymał burmistrz Krzysztof Kołtyś za przychylność działania straży, a także za przekazanie przez gminę 72 900 zł na zakup samochodu strażackiego. Zarząd Główny OSP przekazał 50 000 zł. Samochód będzie spełniał standardy ratowniczego po wyposażeniu w sprzęt ratowniczy. Jednostka w Białej czyni starania o wpisanie do rejestru ogólnopolskiej sieci ratownictwa. Oficjalną część uroczystości zakończyła wypowiedź burmistrza na tema rozbudowy strażnicy w Białej, co niebawem nastąpi.

 

Tekst: Jan Machulak


Dodano: 18 stycznia 2008 r.

 


Pogoda dla Janowa Lubelskiego na dzisiaj

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 

Wszystko o gminnej lidze piłki halowej, tabele, wyniki itp.


Strona Ośrodka Sportu i Rekreacji "Zalew"

 

Strona Festiwalu Filmowego FARTUrząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski,  tel: +48 15 87-24-330, fax: +48 15 87-24-670. e-mail: janowlub_m@woi.lublin.pl

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Internet Explorer, Mozilla Firefox oraz Opera, wymagana rozdzielczość obrazu min. 1024 x 768

(c) COPYRIGHT 2006 URZĄD MIEJSKI JANÓW LUBELSKI