Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego

 


 

 

 

Zbiór druków do pobrania

 

Zbiór ogłoszeń i zarządzeń

 

Wykaz telefonów w Urzędzie Miejskim

 

Skrócony Poradnik Przedsiębiorcy

 

Janów Lubelski - Leśny Skarbiec

 

Instytucje w Unii Europejskiej

 

 

Dodano: 16 stycznia 2008 r.

 

RANKINGÓW NIE BĘDZIE!

 

„Szefostwo Policji zapowiada, że od 1 stycznia nie będzie już wymuszania na policjantach wykonywania norm w różnych kategoriach wykroczeń czy legitymowania „na ilość”. Typowa statystyka ma być tylko połową podstawy oceny jednostki, 30 procent ma stanowić odbiór społeczny, a 20 procent - ocena policjantów przez… policjantów.” Tak informuje „Policja” miesięcznik KGP.

Tymczasem opierając się na statystykach za rok ubiegły Komenda Powiatowa Policji w Janowie Lubelskim zajmuje jedno z czołowych miejsc w województwie pod względem utrzymania bezpieczeństwa na terenie miasta i naszego powiatu. Jesteśmy najbezpieczniejszym powiatem. Wykrywalność przestępstw jest także dobra, zajmujemy czwarte miejsce. Należy wspomnieć, że wskaźniki oblicza się w przeliczeniu na 10 tysięcy mieszkańców. Rozboje i wymuszenia, których było w ubiegłym roku osiem, zakończyły w siedmiu przypadkach wykryciem. Nadal przestępstwa drogowe zajmują czołowe miejsce wśród innych przestępstw, jeżeli chodzi o ilość. Przestępstwa te popełniali kierowcy samochodów oraz rowerzyści mniej więcej w równych ilościach.

Sądy w trybie doraźnym przeprowadziły na wniosek policji 39 spraw, wśród których znacząca ilość dotyczyła kierowców.

Wykrywalność kradzieży wynosi około 59 procent nie jest to imponujący wynik. W ciągu roku zgłoszono 66 kradzieże. Część z nich znajdzie swój finał w sądzie już w roku bieżącym. Wykryto sprawców pięciu włamań do sklepów, jakie miały miejsce na początku stycznia, niejako przy okazji znaleźli się sprawcy sześciu włamań z ubiegłego roku. Dochodzenie prowadzone jest intensywnie, chociaż jest utrudnione przyczynami formalnymi, ponieważ wśród sprawców są również małoletni. Postawienie w stan oskarżenia niejako poprawi wykrywalność za ubiegły rok. Najważniejsze, że właściciele sklepów poczują się bezpieczniej.

Na ulicach często pojawia się patrol policyjny z psem, zwierzak bardzo sympatyczny, policjant też przyjaźnie nastawiony do otoczenia, jak widać na zdjęciu.

Odczucia społeczne będą najważniejsze w kryteriach oceny działalności jak zacytowałem na wstępie.

Tekst: Jan Machulak

 

Dodano: 16 stycznia 2008 r.

 


Pogoda dla Janowa Lubelskiego na dzisiaj

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 

Wszystko o gminnej lidze piłki halowej, tabele, wyniki itp.


Strona Ośrodka Sportu i Rekreacji "Zalew"

 

Strona Festiwalu Filmowego FARTUrząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski,  tel: +48 15 87-24-330, fax: +48 15 87-24-670. e-mail: janowlub_m@woi.lublin.pl

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Internet Explorer, Mozilla Firefox oraz Opera, wymagana rozdzielczość obrazu min. 1024 x 768

(c) COPYRIGHT 2006 URZĄD MIEJSKI JANÓW LUBELSKI