Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego

 


 

 

 

Zbiór druków do pobrania

 

Zbiór ogłoszeń i zarządzeń

 

Wykaz telefonów w Urzędzie Miejskim

 

Skrócony Poradnik Przedsiębiorcy

 

Janów Lubelski - Leśny Skarbiec

 

Instytucje w Unii Europejskiej

 

 

Dodano: 16 stycznia 2008 r.

 

BIBLIOTEKA ON-LINE

 

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. KEN w Lublinie Filia w Janowie Lubelskim udostępniła swoją bazę kartoteki regionalnej powiat Janów Lubelski drogą on-line. Kartoteka zawiera opisy bibliograficzne artykułów z prenumerowanych w bibliotece czasopism, głównie regionalnych oraz wybranych pozycji książkowych. Opisy są opracowywane w programie komputerowym MAK format MARC BN.

Kartoteka regionalna stanowi bogate i interesujące źródło informacji dotyczących zagadnień z historii i czasów obecnych Janowa Lubelskiego i okolic. Czytelnik może wyszukiwać w kartotece interesujące go pozycje poprzez indeksy: osobowy, tytułowy, serii, haseł przedmiotowych i słów w tytule. Układ komputerowej kartoteki regionalnej jest układem przedmiotowym. Kryterium szeregowania alfabetycznego opisów zgromadzonych w obrębie hasła przedmiotowego, stanowi pierwsze słowo tytułu opisywanej pozycji.

Aktualny stan komputerowej kartoteki regionalnej janowskiej filii to 399 wprowadzonych rekordów. Stan ten podlega nieustannej rozbudowie i modyfikacjom związanym z intensywnym wzbogacaniem kartoteki o nowe hasła. Jest on stale aktualizowany i dostosowywany do potrzeb współczesnego użytkownika informacji.

Dostępność kartoteki regionalnej w Internecie umożliwi to, że wszyscy czytelnicy zainteresowani bazą danych o powiecie mogą dotrzeć do niej szybciej i wygodniej nie musząc fatygować się osobistym przyjściem do biblioteki.

Biblioteka przypomina także o dostępnych swoich bazach książek i czasopism on-line. W obecnych czasach szybkość i wygoda uzyskania informacji jest bardzo ważna. Biblioteka stara się tworzyć zwarty, szybki i zintegrowany system informacji o swoich zbiorach w Internecie. Zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej i przeglądania baz Biblioteki pod adresem:

http://ken.pbw.lublin.pl/janow

Tekst: A. Leśnik i A. Żuraw-Łopata

 

Dodano: 16 stycznia 2008 r.

 


Pogoda dla Janowa Lubelskiego na dzisiaj

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 

Wszystko o gminnej lidze piłki halowej, tabele, wyniki itp.


Strona Ośrodka Sportu i Rekreacji "Zalew"

 

Strona Festiwalu Filmowego FARTUrząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski,  tel: +48 15 87-24-330, fax: +48 15 87-24-670. e-mail: janowlub_m@woi.lublin.pl

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Internet Explorer, Mozilla Firefox oraz Opera, wymagana rozdzielczość obrazu min. 1024 x 768

(c) COPYRIGHT 2006 URZĄD MIEJSKI JANÓW LUBELSKI